Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

Nisam ja mator za (vi) slobodno na ti.
Ne mislim da vredi toliko.
Ja bi pre uzeo jednu tandemku nego običnu zato što mi je šupa tako postavljena da bi lakše sa njive istovarao sa tandemkom nego sa dvoosovinkom.
Dosta je brzo otišla za 10 dana u oglasima.
Ali ne znam kako bi se ponašala napolju.
Sviđa mi se nosivost na njoj.
 
Talinu@ Jesi li video uživo kamionski tandem?Raspored tereta je skoro 50% tako da na rudi skoro da nema opterećenja tako da prilikom kipovanja unazad nije nimalo pametno da je zakačena za traktor recimo težine 6t a ona 20t.Nju vuče iskljućivo kamion troosovinac ukupne težine 25t. Za upotrebu u poljoprivredi besmisleno pogotovo što nisam ni video bez vazdušnog ogibljenja.
Ako imaš mnoogo veliki traktor bolje je razmišljati o damper poluprikolici i o doly.
 
:sta: ni na kraj pameti mi nije palo. Zato služi forum,hvala.
Ja sam mislio da bi to bilo super rešenje ali si me bacio u dilemu.
Kombinacija sa doli mi ne bi nikako odgovarala ,prvo zbog mesta okretanja po dvorištu drugo zbog atara kod nas svaka duž ima kanal pa se dešava da kod pojedinih skretanja u linije imaš problema sa skretanjem (dosta je suženo)
 
Traktorski tandem je nešto drugo,uvek je damper kipovanje,što znači veća čvrstoća a manja cena,osovine su pomerene unazad tako da je na vuči 25% što povećava vučnu silu traktora .Pošto je kjlip napred prilikom kipovanja ponaša se neutralno prema vučnom vozilu .Nedostatak je što se može vući samo jedna i nemogućnos otkačanja pod teretom ,tako da je pšredviđena za kratke i brze ture valike količine robe npr.repa.
 
Ove prikolice dosta kostaju... U susednom selu je jadn kupio jednu Texnostorj tandemku od 6000kg prikolica je stvarno izuzetna ali je dosta skupa...
 
Trostrani traktorski kiper je dosta skuplji a nemogu zamisliti situaciju u poljoprivredi gde je neophodno kipovanje na stranu.Govorimo o tandemo sa 2 i više osovina a ne o jednoosovinki koja je sasvim nešto drugo
 
Pričali smo o tandem kiper prikolicama.Za ove troosovinke treba jak traktor i lepo vreme.Prazne su teške između 6 i 8 t.
 
Tandem prikolice su prikolice bez petog tocka, sa dve osovine. A prikolice koje imaju tri osovine (nemaju peti tocak) su tridem.
 
Zmaj ima cenu zato što onaj ko vuče jednu zmajevku nemože kamionku ( jedino praznu,ova na slici je oko 6t +duple gume ) a ko vuče 2 zmajevke po blatu kamionska je mnoogo jeftinije rešenje.Ne daj bože prošle godine prikolice nisu ni trebale jer su kamioni išli po ataru kao po autoputu.
 
Nazad
Vrh