Kako prevesti traktor!??

Većinu ugovora možete pronaći na internetu.Samo ih skinete ili po njima otkucate nov i nema problema.Kada se prevodi zemlja advokat vam za izradu ugovora uzme 100 eura a sami ga uradite za 5 dinara koliko košta list papira i štampanje istog.
Upravo iz takvih ugovora nastaju dugogodisnji sudski sporovi, govorim iz iskustva jer je radim taj posao za koji vi kazete da se naplacuje 100 e, I nije samo stvar u parcetu papira, stvar je da se rizik smanji na najnizi nivo, jer ne naplacuje se samo ''papir'' vec godine ucenja I skolovanja.
 
Kod nas ga nemaš ispod 100 eura čak je i skuplje.Koji rizik postoji ako sačinjeni ugovor overiš?A sam ugovor se ne piše napamet već postoji procedura.
 
Nema potrebe.Radio sam prenos zemlje prošle godine.Ugovor urađen za pola sata.Overeno,plaćena uknjižba bez ičije pomoći.
 
Kod nas ga nemaš ispod 100 eura čak je i skuplje.Koji rizik postoji ako sačinjeni ugovor overiš?A sam ugovor se ne piše napamet već postoji procedura.
Upravo tako...
Službenica u Sudu u Rumi zadužena za overu nije htela, posle pažljivog čitanja Ugovora (koji sam sastavio), da ga prihvati u tom obliku, već je ukazala na par grešaka (slovnih i nebitnih za suštinu) i uputila me da ga popravim u skladu sa njenim primedbama...
Dakle, u čemu je poenta, ko što kažeš Matiću, postoji procedura, da kada i podnesete na potpis Ugovor na koji ni prodavac ni kupac (ni VI ni On) nemaju primedbi, ako ne ispuni uslove pri samoj overi, NEĆE BITI OVEREN...i ništa od pravnog posla...
 
Ja sam kupio neku zemlju u septembru prosle god.,covek koji je pravio ugovor (radi te poslove)inace smo prijatelji.Napise u ugovoru da sam zemlju platio 1000 dinara.Kada sam uzeo ugovore da sa prodavcom idem u sud da overim,pregledam sve i kazem mu kako hiljadu dinara-jesi li ti normalan....On mi kaze:Niko prodavcu ne osporava da proda zemlju za cenu koju on hoce,dali ti hoces da u sudu platis overu ugovora (karikiram) 760 dinara ili 7000 dinara.Naravno ja kazem jeftinije,ali nebi da imam problema.Onda slusaj mene(kaze on).Osporavanje ugovora u tvom slucaju niko nemoze da napravi,jer je prodavac prodao deo od svoje parcele,a susedni komsiju to neinteresuje,jer on planira da proda i svoju parcelu,(u razgovoru pomenutog sa njim-njemu ponudjeno)Ti svakako placas drzavi porez na prenos apsolutnih prava(cinimi se da se tako zove)po njihovoj tabeli-kao sto se i dogodilo.Kada smo otisli u sud da overimo ugovor radnik na salteru kaze meni ovo nije dobro -cena.Prilazi covek koji je pravio ugovor i pita ga u cemu je problem,i poklapa ga recima sa nekoliko tacaka zakona.....gde ovaj nesto odgovara(salterski radnik...)u vezi navedene cene,a ovaj gospodin sto je pravio ugovor opet ga poklapa sa recima"Jeste vi ste potpuno u pravu,ali to sto ste rekli treba tek da bude usvojeno u skupstini,(dato je na skupstinsku proceduru)ali dok ne bude ja radim ovako,i to nemoze niko da mi ospori,jer je po zakonu....Salterski radnik nam se izvinuo i posao je odradjen.........:off_topic:
 
idem u ponedeljak da prevedem traktor jel moze neko da mi pojasni kako sta ide jer sam zbunjen bas....i kolko kosta taj kupoproodajni ugovor nije valjda 100 evra....citao sam sve ali mi i nejasno sve..hvala na pomoci koju sam uvek dobio od vas
 
Ja sam kupio u knjižari kupoprodajni ugovor jedan primerak koji je koštao 50din pa sam fotokopirao jer ti treba 5 primeraka. A može sa se skine i sa neta pa se izštampa. Pa to možeš i ti da ispuniš.
 
problem sledeci prvi vlasnik umro a a drugi nije napravio kupop ugovor i tako sam 4,5,6vlasnik da radim imam saobracajnu dve table...sad dal da trazim potomke prvog vlasnika pa ostavinski postupak....ili sta vec
 
Potrazis uvek onog na koga se vodi SAOBRACAJNA!!!!! Ako je taj vlasnik "umro" kako kazes onda moras da vidis ko je nasledio tu masinu da moze da ti je proda... A ti sa njim napravis NOVI kupo prodajni ugovor....

A to sto je taj preminuli vlasnik prodavao bez ugovora i ovi novi "nazovi" vlasnici ti NISTA nevrede...

Sad je imam problem sa jednom takvom prikolicom koju trebam da kupim,videcu kako cu to da resim,ako nemoze nema nista od kupovine....
 
problem sledeci prvi vlasnik umro a a drugi nije napravio kupop ugovor i tako sam 4,5,6vlasnik da radim imam saobracajnu dve table...sad dal da trazim potomke prvog vlasnika pa ostavinski postupak....ili sta vec

Pokrene se ponovo ostavinski postupak jer je pronađena imovina koja je bila nepoznata prvi put (ako je bilo rasprave) ili se pokrene prvi put i pređe traktor na nekog od naslednika, onda ti praviš ugovor sa njim i prevedeš traktor. Ovi vlasnici između nemaju veze.
 
kolko li ce da me izadje to zadovoljstvo...posto sam uredio jedan traktor...joooo glava me boli a imam jos zemlje da prevodim i placeveee moji kupovali samo...

- - - - - - - - - -

a para se nema
 
Pinovo pokretanje tih postupaka ima da te kosta i vremena i ::novac:: ali kad to odradis i registrujes na sebe ISPLATI se.... Zato prvo sta gledam pri kupovini bilo cega su papiri (samo crno na belo) ma bez papira i ako se vodi pitaj boga na koga to me nezanima....
 
ciro upravu si 100%,imam u planu Mtz 82..samo papiri...mora da se pise tuzba za pokretanje ostavinskog postupka 200evra sad sam doznao od advokata

- - - - - - - - - -

a izacice 500 jevrosime majke
 
ciro upravu si 100%,imam u planu Mtz 82..samo papiri...mora da se pise tuzba za pokretanje ostavinskog postupka 200evra sad sam doznao od advokata

- - - - - - - - - -

a izacice 500 jevrosime majke

Lele dal je moguce da 500e izlazi to sve???? :sta: Ma papire gledam odmah cim stignem kod prodavca,pa tek razgledam masinu.... Dzaba da se emni svidi i sve kad nemoze da se registruje...
A to je najgore kad je masina stvarno u super stanju a nema papire!!! A nadjes neki krs sa papirima!!!! NAjvise me nerviraju vlasnici koji drze traktor godinama kod sebe i nemogu da ga prenesu!!!!
 
ciro upravu si 100%,imam u planu Mtz 82..samo papiri...mora da se pise tuzba za pokretanje ostavinskog postupka 200evra sad sam doznao od advokata

- - - - - - - - - -

a izacice 500 jevrosime majke
I još ako taj naslednik (ci) budu tražili nešto u vidu evropskih para za uložen trud i izgubljeno vreme kao i za naknadni potpis na kupoprodajni ugovor po završetku Rasprave, onda si stvarno naj.....oo da prostiš...
Ipak, želim ti sve najbolje...
Valjda ćeš uspeti...
 
Posebno je to problem ako prethodni vlasnik ili njegovi naslednici traze novac za prenos!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Znam za slucaj gde je Traktor promenio nekoliko vlasnika a ostao da se vodi na prvog i kad ga kupio jedan moj poznanik on odluci da potrazi vlasnika iz saobracajne a on kaze "napravicemo prenos ali to ce da kosta toliko i toliko" jer nije dobio sve pare za traktr prilikom prodaje,pa sad bi da izvadi pare od bilo koga u zamenu za ugovor!!!!!!!!!!
Traktor se idalje vozi tako jer sadasnji vlasnik nezeli da plati i pravom vlasniku....
 
Nazad
Vrh