Kako prevesti traktor!??

Sav trud je bio uzalud,univerzal od 45ks o kome sam pricao pre nekoliko meseci je konacno juce isturen da se prodaje i dok sam danas dosao s posla on prodan za 500e. Bem ti srecu...
 
juce mi jedan u agenciji rekao da se od nove godine ocekuje ponovo pustanje u promet varijanta 2 svedoka,jer masa ljudi nema papira,sad dal`je to jos jedna patka,ili ovoj bandi na vlasti treba svaki dinar jos cemo videti...
 
Sa 2 svedola koji ce svedociti u tvoju korist,da je ta masina od pamtiveka kod tebe,ali da su se u medjuvremenu dokumenti zagubili.
 
moglo je i na licnu izjavu bez svedoka , uradis tehnicki pregled pa onda napises da je masina duze o 5godina kod tebe i da po krivicnom odgovornoscu itd dajes i potpisujes ovu izjavu i sup je posle 45 dana oni proveravaju dali neko trazi tu masinu i poste toga oni odobre tako sam ja registrovao 2 prikolice
 
Kupio sam prosle godine imt 539 dli,2oo6 god sad treba da prevodim traktor,sta mi se treba od dokumentacije,i kolko para ce da me kosta ta zajebancija
 
Kupio sam prosle godine imt 539 dli,2oo6 god sad treba da prevodim traktor,sta mi se treba od dokumentacije,i kolko para ce da me kosta ta zajebancija

Treba ti kupoprodajni ugovor overen u opštini, gde je traktor trenutno registrovan, odjava tablica u istoj opštini, plaćene sve takse u vezi sa tehničkim, osiguranjem , novim tablicama i nalepnicom,(ako ih nema) i to je to,Sve ukupno će te izaći oko 6000 do 7000 din.
 
Dali postoji resenje za sledeci slucaj covek ima traktor na Hrvatske table i punomoc ,a i vlasnik zivi sad ovde ,dali moze da se resi *placanje kazne za necarinjenje u roku itd i koliko to izlazi ?Dali je to neko uopste radio .

I zanima me sledece dali je neko imao prilike da ga zaustave sa traktorom bez papira ,ili sa inostranim papirima ??
 
Pa bolje prodje neki kriminalac ,nego poljoprivrednik napaceni koji u vecini slucajeva ima masinu staru x godina koju je nasledjivo i kakva nam je administracija bila ima tu brljotina i njihovih kad se to unosilo u knjige itd i ti sad nemas nesrecnim slucajem papire i oni su u stanju da ti kozu oderu sa ledja . A sta ce nesrecnik koji nema drugi prihod samo neki dinar sto mucenicki zaradi i to pod znakom pitanja zaradi,nego pokusava da presipa iz supljeg u prazno.
 
Idem sutra da napravim Ugovor o kupoprodaji traktora (koji je registrovan, ali u drugom registracionom području, i ima tzv. TRAJNU REGISTRACIJU, registrovan je 2007, ima one stare zelene tablice sa zvezdama, a na prednjem staklu kabine NEMA NALEPNICE) i overim ga u Sudu...Kakva je procedura nadalje? Kojim redosledom bi trebalo da idu sledeći koraci? Ako sam dobro razumeo, posle Overe u Sudu, zajedno s Prodavcem odlazim u Policijsku Stanicu da odjavim tablice? I jel to sve što se tiče preduzetih koraka u Opštini Prodavca?Da li se pri kupovinu traktora plaća i tzv. POREZ NA PRENOS APSOLUTNIH PRAVA (koje po Zakonu plaća PRODAVAC), ili NE?
 
mislim da se pri prenosu vlasnistva placa porez isto u opstini gde je prodavac. nisam siguran ali mislim da je tako.bolje se raspitaj .i mene to ceka isto pa taman reci sve sta je i koliko
 
Ja sam se skoro raspitivao i rekli su mi da se porez na prenos za poljoprivrednu mehanizaciju ne placa do daljnjeg, samo neka taksa od 500 din. Da li je isto za svaku opstinu ne znam, ali predpostavljam da jeste.
 
Mislim da se ne placa porez na prenos traktora kombajna itd.. Ja sam vrsio prenos pre 3 meseca i nisam placao porez na prenos, vec samo napravio ugovor u agenciji overio ga u sudu i sa time otisao na teh pregled i posle u sup registrovao..
 
Porez se ne plaća.Sastavi se kupoprodajni ugovor i to je to.
I posle Overe Ugovora u Sudu ide se zajedno s Prodavcem (ili ne treba prisustvo Prodavca) u SUP da se odjave tablice i to je to što se tiče obaveza u Opštini Prodavca?Jel' TAKO?
Nadalje, svi postupci se obavljaju u Opštini gde se želi registrovati traktor (tj. mojoj Opštini Irig) ?
 
Nazad
Vrh