Kako prevesti traktor!??

Isti problem samo sa motokultivatorom. Kupljen preko zrenjaninske duvanike na 5 god uz otplatu duvanom. Papire sam naravno izgubio i nema nacina da se registruje. Razmisljeo sam da ga izvezem i opet uvezem pa da platim cerinu i porez i da ga uz dobijene papire sa carine registrujem (jbg treba mi). Ovaj postupak je moguc za racimo lake prikolice, e sad zna li neko za ovaj nacin registracije i uopste jel to moguce? Idem ovih dana u sup da kukam pa sta bude. :bravo:
 
mica967 je napisao(la):
Govorilo se da nece pustiti preregistraciju sa crnogorskih tablica pa su pustili tako ce i ovo trebace para da se popuni budjet. :cool:
ja sam pricao sa prijateljem ,koji radi u jednoj spediciji,on tvrdi da se treba strpiti da ce od 1. maja 50 dana ponovo biti dopustena registracija po principu 2 svedoka ::samo bes::
 
Treba ce opet para ja sam to i ranije napomenuo a kad krene registracija sa dva svedoka ko prvi sazna neka objavi na forumu jer puno ljudi ima taj problem a kazne su velike. :ppozdrav:
 
ljudi ima li ko kakih vesti dali ce biti registracije uz pomoc svedoka?
 
neverujem jer kod nas to na " majke mi " neče više da zaživi jer bi mutljavine bilo koliko ti je volja pa kada bi se vlasništvo dokazivalo sa dva svedoka gde bi nam bio kraj pogotovo srbima
 
Koliko ja znam nema nista od toga.
I ovo sto je trajalo sa 2 svedoka je zbog specificne situacije (masine iz drzavava SFRJ) pa je zato i bilo dozvoljeno sve to....
 
ivex86 je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
Govorilo se da nece pustiti preregistraciju sa crnogorskih tablica pa su pustili tako ce i ovo trebace para da se popuni budjet. :cool:
ja sam pricao sa prijateljem ,koji radi u jednoj spediciji,on tvrdi da se treba strpiti da ce od 1. maja 50 dana ponovo biti dopustena registracija po principu 2 svedoka ::samo bes::

Ivex86 ima li šta od ovog. 1. maj je blizu
 
da li se moze registrovati(prevesti na moje ime) traktor bez prisustva vlasnika od koga si ti kupio traktor? ili samo odes u agenciju i oni ti sve odrade , da ga ne trazim da dodje... ::namigivanje::
 
slican problem imam i ja. 1998 kupio sam traktor koji je iz hrvatske. imam saobracajnu i tablice. danas sam nasao i vlasnika koji je u nemackoj. tek sad nastaju problemi! vlasnik mora da [nadje] papire kad je kupio traktor, papire da ga je isplatio, pa onda da platim kaznu sto nije carinjen na vreme, pa da ga carinim, pa tehnicki i sve ostalo. a jos veci problem je sto nece da carine traktor koji nema euro 3 i euro 4 motor. ZNACI KATASTROFA. raspitivao sam se i o drugoj saobracajnoj dozvoli i to pada u vodu ako te milicija zaustavi i proverava. do sada su na tu foru oduzeli oko 20 traktora samo u beogradu. mogu samo da se nadam za 2 svedoka! ali ni od toga nema nista
 
  • Like
Reagovanja: PKB
moravacgiga je napisao(la):
Pa morace da puste na 2 svedoka kad-tad,jer u srbiji je to masa traktora koja nece moci da se registruje
@MoravacGiga,bilo je neko veče u Pinkovom dnevniku,i rekoše da za registraciju traktora bez računa,nema šanse,kaže idu u staro gvožđe ::lose:: :zli:
 
A ako sam kupio traktor koji je registrovan kod nas ali nisam kupio od vlasnika vec od coveka koji ga ima godinama (nije ga preveo na sebe) a ima saobracajnu od njega sta onda? Koja je procedura tada za registraciju(prevod),moram da trazim vlasnika ili sta?
 
bob82 je napisao(la):
A ako sam kupio traktor koji je registrovan kod nas ali nisam kupio od vlasnika vec od coveka koji ga ima godinama (nije ga preveo na sebe) a ima saobracajnu od njega sta onda? Koja je procedura tada za registraciju(prevod),moram da trazim vlasnika ili sta?
bob82 moraš da nađeš vlasnika, napraviš sa njim kupoprodajni ugovor, overiš u sudu, vratiš stare tablice i tek registruješ na svoje ime, a po novome sada idu nove tablice, nova saobraćajna, nalepnica obavezno osiguranje i to sve izađe za traktor i prikolicu( jednoosovinku 3 t) negde oko 13-14 hiljada dinara.
 
Nije mi jasno kako traktor moze biti bez papira.Ako je bivsi vlasnik izgubio saobracajnu, postoji evidencija u policiji,ili racun kad je kupljen nov.Jedino ako je isti kupljen od nekog ko je mutnim radnjama dosao do njega npr. iz Bosne onda je to problem.Ili ako je vlasnik umro onda su to peripetije,prvo prenos na nasljednika (a njih moze biti petoro, pa dok se rogovi u vreci sloze...) pa tek onda kupoprodajni ugovor.
 
Imam jedno malo pitanje,mozda je i nekom glupo al ja stvarno nemam pojma kako to ide.Traktor se vodi na mrtvom coveku,ima papire ali normalno nije registrovan zadnjih godina e sad ako se napravi da mi se poklanja taj traktor i on se vodi na meni jel ga moram registrovati ili moze da se prevede ali da se ne registruje ??
 
Mora prvo da se sprovede ostavinska rasprava da pređe na nekog od naslednika, ako to već nije urađeno ili ako ugovorom o doživotnom izdražavanju, ako postoji, nije nekom dodeljen. Pošto je vlasnik pokojni nema ko da ti pokloni. A ti ga naravno možeš voziti dok te ne uhvate.
 
Nazad
Vrh