Kako prevesti traktor!??

Ja sam takodje samo ugovor potpisao i rekli su mi da je to dovoljno (uz staru saobracajnu koju je prethodni vlasnik dao) , tablice jos uvek nisam vratio jer cu odloziti registraciju sto je duze moguce, jer mi traktor prakticno ne izlazi sa atarskih puteva pa razmisljam da li uopste registrovati.
 
i mene ceka prevod i registracija,ako ove zime bude snega tad planiram.......
Bez obzira sto trenutno ne izlazis na drum,desice se nekad da ti nesto zatreba i kazes ajd samo sad.nece bas danas naleteti i sta ako te zaustave?registruj i ides gde hoces i ne mislis.......
 
577 ne verujem da ce imati potrebe da izlazi na drum, ali cu ga verovatno registrovati makar jednom da dobijem tablice moje opstine. 539 izlazi s vremena na vreme i on se oduvek registruje. A i dosta je policija blaga kod nas sto se tice toga, znaju situaciju u poljoprivredi u ovim krajevima pa i ne diraju toliko one koji imaju makar stare tablice i dobru signalizaciju. A deru one sa nekim sklopocijama koji nemaju apsolutno nista i koji ugrozavaju saobracaj.
 
Idem sutra da napravim Ugovor o kupoprodaji traktora (koji je registrovan, ali u drugom registracionom području, i ima tzv. TRAJNU REGISTRACIJU, registrovan je 2007, ima one stare zelene tablice sa zvezdama, a na prednjem staklu kabine NEMA NALEPNICE) i overim ga u Sudu...Kakva je procedura nadalje? Kojim redosledom bi trebalo da idu sledeći koraci? Ako sam dobro razumeo, posle Overe u Sudu, zajedno s Prodavcem odlazim u Policijsku Stanicu da odjavim tablice? I jel to sve što se tiče preduzetih koraka u Opštini Prodavca?Da li se pri kupovinu traktora plaća i tzv. POREZ NA PRENOS APSOLUTNIH PRAVA (koje po Zakonu plaća PRODAVAC), ili NE?


U agenciji napravis kupoprodajni ugovor i posle sa vlasnikom ides u Sud da overis ugovor,das boj licne karte ti,da boj licne katre vlasnik (potpisete naravno) i taj ugovor uradis u 3 primeraka!!! Jedan primerak ostaje u sudu (gde si overio) jedan ostaje vlasniku,a jedan tebi... Ali ZAPAMTI ako uradis ugovor u agenciji a pri tome ga ne overis u sudu sa predhodnim vlasnikom to NIJE NISTA ZAPAMTI..!!!!! Posle toga uzimas tablice i saobracajunu i ides u policiju gde odjavljujes vozilo u ovom slucaju Traktor,odjavljenu saobracajnu uzimas nazad... Posle toga u svom mestu ides na tehnicki pregled i prikupis dokumentaciju sa tehnickog ides u policiju (u tvojoj opstini naravno) i predajes za registarciju... Posle toga dobijes,novu saobracajnu na tvoje ime, tablice i traktor je tek tada TVOJ!!!!!! Tako sam preneo i ja Traktor... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Kada sačinite ugovor traktor je automatski vaš.

Kad sacinis ugovor a ne overis ga u sudu sa predhodnim vlasnikom to se smatra nevazecim ugovorom... :ppozdrav:
 
Ratko je u pravu, najjevtinije je u mesnoj zajednici, napravis ugovor i onaj tamo ga overi za 1050dinara, i traktor je tvoj. eonda postupak registrovanja je druga prica.
 
Ćiro kada napraviš kupoprodajni ugovor normalno je da ćeš na overiti.Dobro si mi napomenuo,možda bi zaboravio.
 
Ćiro kada napraviš kupoprodajni ugovor normalno je da ćeš na overiti.Dobro si mi napomenuo,možda bi zaboravio.

Izvini,nije mi bila namera da te ispravljam ali valja napomenuti zar ne.... Evo moj drugar napravio neki ugovor sa predhodnim vlasnikom nigde overe i sad nema nista od prenosa... :ppozdrav: Ne zameri...
 
Danas sklopio Ugovor za traktor s Prodavcem iz Ašanje, overio u Sudu u Rumi
, i tablice odjavili u PS Pećinci...
Samo, Ćiro92 , ne vidim razloga da ideš u tamo nekakvu agenciju da ti napišu Ugovor, već ga napišeš sam, ono što se ti i prodavac dogovorite, to i stavite na papir, naravno, mora se ispoštovati forma, na početku napišeš ko su kupac i prodavac, šta je predmet prodaje i kolika je cena, nadalje, ređaš vaš dogovor kroz članove, i na kraju mesto i datum i vaši potpisi...I mora biti pet (5) primeraka, jer su uključeni u cenu Overe, od viška glava ne boli...Ovo mi je struka,za to sam učio školu, a bavim se sasvim nečim trećim, mada i da nije, veoma je lako napisati Ugovor o kupoprodaji, nebitno, nekretnine ili vozila, ne postoji ni pravilo da mora biti otkucano, već nađeš nekoga ko lepo i čitko piše i to je prihvatljivo...Overa u Sudu u Rumi me koštala 1800 dinara, i odjava tablica 300...
Nadalje, postupak je baš kako si i napisao...::svaka cast::

Svrha moga javljanja na Forum je bila informisanje u vezi Poreza na prenos apsolutnih prava, nisam znao da za traktor ne važi...

Hvala svima na odgovorima...

Od nedelje idem za Irig, da odradim i Tehnički, pa registracija, i postajem napokon (ponosni) vlasnik traktora Vladimirec T25A1...
 
Pa moj cale ima jako dobrog prijatelja koji ima agencju pa nam on to iskucka uvek za dzabe tako da zasto da se petljamo... :osmeh:
 
E zato i postoje Agencije, jer većina razmišlja upravo na taj način, a što da se petljamo.. Upravo iz tog razloga OBOŽAVAM početak godine i novu REGISTRACIJU Polj.GAZDINSTAVA, gomila mojih suseljana, iliti paora, navali na mene da im popunjavam papire, naravno da posao prihvatam oberučke, rastegnem ga malo da ne ispadne da se nisam zamorio.
NISAM SKUP, neko ponese flašu piva, neko bogami i dve, neko litru rakije ili vina, i meni lepo:ppozdrav:...Poneki put budem i dobre volje, pa ih i počastim (njihovim) pićem, čisto da ne kažu kako nisam gostoljubiv...
 
Većinu ugovora možete pronaći na internetu.Samo ih skinete ili po njima otkucate nov i nema problema.Kada se prevodi zemlja advokat vam za izradu ugovora uzme 100 eura a sami ga uradite za 5 dinara koliko košta list papira i štampanje istog.
 
Nedavno sam kupio traktor,nikad nije bio registrovan,a racun zagubljen,ja sam ga kupio od drugog vlasnika,on ima jedino ugovor kojim je pre30god kupio od prvog vlasnika,dali je moguce ono sa svedocima,ako jeste dali da pravimo ugovor,
 
Nedavno sam kupio traktor,nikad nije bio registrovan,a racun zagubljen,ja sam ga kupio od drugog vlasnika,on ima jedino ugovor kojim je pre30god kupio od prvog vlasnika,dali je moguce ono sa svedocima,ako jeste dali da pravimo ugovor,

To sa svedocima nema vise.... A taj traktor tesko da ces ikako registorvati druze!!! Sem da nadje prvi vlasnik racun i da ga registruje na svoje ima (na osnovu racuna) pa posle ti sa njim da uradis ugovor i prenos.... A to sto ima ugovor drugi vlasnik sa prvim i ti sa drugim to nista nevazi jer nema SAOBRACAJNE nigde....
Govorim ti iz iskustva jer je moj teca imao IMT 560 i zagubio racun nikad ga nije registrovao i traktor na kraju izmenjao vlasnike i idalje nema nista od registracije... Nemoze...
 
Izgleda da od tog posla nema nista,jer je traktor 73.godiste i najverovatnije je umro prvi vlasnik,ipak cu prevesti na sebe,tj oca jer sam maloletan,ionako nemam potrebe da izlazim na put,a iako izadjem valjda me nece zaustaviti.
 
Ti mozes da uradis ugovor onako da se zna da je tvoj traktor ali neces moci da ga registrujes... NAdaj se da ce da pude ponovo uz dva svedoka... Joj sto mrzim kad tako ostave te traktore bez papira nemoze da se registruju nemozes da ih predjes na sebe ma uzas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Koliko puta sam nailazio na takve traktore!!! :udri:
 
Nazad
Vrh