Kada niste u traktoru, vozite

Drugar ima Mecku 190D sa 4 brzine i znam da smo u njega uvek sipali 5-6l za 100km dok smo se kao momci vozikali. Znam da je rekao da mu je jednom ispala neka plasticna blokada iz pedale gasa i da je tada Mecka mogla preko 140 i da je dobro vukla ali je vratio tu blokadu i onda nastavio po starom klaj klaj do 100-ke laganini.
 
Moze mnogo brze 190-ka a i 124-ka od tih 140 koji se spominju u nekim prethodnim postovima.Ispod 3000o/min ide oko 150km/h a gasa ima jos ohohoo.
 
Nemoze 124 preko 140km????? :haha: :haha: Smesno stvarno... Imam 124 250d i ona u 5-toj na nesto preko 2000 obrtaja ide 120km/h laganica...
 
Ja sam moju koja je 30 godina stara pre par meseci vozio 160 ko od sale...jest da ti treba pravac za to al to je ipak cist dizel.
 
Pogledajte od 3:30 kako je švabo nekad pravio kola :

Mogu samo da pohvalim aute od pre 30-ak godina, posebno mecku i audi. Audi 80CC je odgovor mercedesu na 190E i to su auti za sva vremena. Evo moj audi 80CC automatik 1985 god. ima jos prvu farbu i ni trunke korozije nigde. Motor nije jos otvaran a presao je nekih 230000 km samo za sada. Stvarno su tada pravila dobra auta.:bravo:
 
Mogu samo da pohvalim aute od pre 30-ak godina, posebno mecku i audi. Audi 80CC je odgovor mercedesu na 190E i to su auti za sva vremena. Evo moj audi 80CC automatik 1985 god. ima jos prvu farbu i ni trunke korozije nigde. Motor nije jos otvaran a presao je nekih 230000 km samo za sada. Stvarno su tada pravila dobra auta.:bravo:

Audi je neunistiv imao sam 3 komada . Pocinkovana limarija, odlicni motori. Prvi moj Audi bio je 80cc 1,6d odlican auto, u to vreme nisam izlazio iz njega.
Posle 80cc kupim Audi 100cc 2.3 benzinac isto izuzetan auto, sila od auta jedino je potrosnja bila malo veca posto sam tada prelazio veliku kilometrazu nije mi se isplatio vozio sam ga samo jednu registraciju.
Posle kupim Audi 80 jaje 1.8 benzinac vozio sam ga do prosle godine, limarija kao iz fabrike motor odlican. Nije mi odgovarao zbog gepeka, zbog toga sam ga i prodao, trebao mi je mali gradski auto sa dobrim i pristupacnim gepekom manje kubikaze, slucajno naletim na FIAT UNO 1.0 fire i kupim, odlican gradski auto, potrosnja 5l benzina na otvorenom 6l u lokalu, pravo magare :osmeh:
 
Cesto koristim i ja Fiat Uno 1.0 i.e. (999 ccm). Ako je termostat ispravan, onda potrsonja ne prelazi 6, na otvorenom 5, super mali autic (ovaj je s 5 vrata). Mali zver, iako "po papiru" ima samo 33 kW (iliti 45 ks) :osmeh: I ako mu "sagnes" klupu nazad, ima prostora i za ves masinu, ili fotelju (nije toliko praktican kao Renault 4 gtl, ali priblizi mu se :haha:).
 
Moj brat ima 190 pre znaci sve novo ulozio 3000 necuje se dizel,ide kad se vozam a kad sednem da vozim to je show,pa to je lenjo ljudi moji da je to smesno,das gas i imas vremena da popijes kafu pa kaze idemo.dok ja vozim pezo 405 mi16 friziran na 190 ks,uradio generalku pljuno 3000 kile evra i sad leti,brate iz smesta dvesta,ako se nevezem mogu da ispadnem iz kola.ima 16 valve i svaki izduvni ventil ima svoju izduvnu cev,znaci izduv nije 4,2,1 nego 8,1 e to voli visoke obrtaje,a precnik auspuha neverovatnih 70mm,dok je kod normalnih auta 25-30mm,otiso ja u prodavnicu da kupim metalni duftung od pletene zice sa konusom kad sam mu reko koji precnik covek zino a od cega je to,i auto ima zdravu limariju,dok mecka 190 otruli za 2dve godinee so je pojede nista neostane od nje. dok je pezo udoban stabilan,ide ka zverka,nevreme,sekv plin i trosi 7l vozam se zabadava.ubacio neki takmicarski radio i pojacalo 300 w u bridzu i woofer ko diskoteka samo sto nemam sipku nasred kola,hahahahahaaha
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh