Kada niste u traktoru, vozite

Momo pa zar nije jeftinije 3.5 od 4.65 Neznam koji 190 trosi 5.5 l i u kojim uslovima .Ja sam koristio jednog doduse jaceg i bila je devetka 9 l. Mojka Jeta 1.6 trosi 5/6 l dizela do grada ,do njive , do komsije ,po gnojivo po prase itd itd.Jel ovo prototip????

Moja 190ka (2.0d) troši 5.5 mjerio par puta , prosjek na potrošenih 20-30litara pa dosuto . Ma da neki prototip , ima ih više verzija, ali kao biće nova "dijana".
 
Dali ce imati onako ogibljenje slicno bar .Oni spaceci i dijane su plivali po makadamu .Jest da su se malko naginjali i gicali u krivinama ali ih je bilo zanimljivo voziti.
 
Moja 190ka (2.0d) troši 5.5 mjerio par puta , prosjek na potrošenih 20-30litara pa dosuto . Ma da neki prototip , ima ih više verzija, ali kao biće nova "dijana".
Ja dok sam ima mečku w123 200d toliko je trošila na 2 klipa,kako si uspeo da toliko spustiš potrosnju?
 
Poslednja izmena od urednika:
Moderni dizeli su daleko od onoga na što smo mi navikli. Cijena održavanja modernog dizela je daleko veća od cijene održavanja modernog benzinca, višestruko.
 
Jel ima još neko 190ku , nek prijavi potrošnju . Taj auto se mora voziti "idealnim" načinom jer on drugačije i neće.

Nego , pade mi sad napamet , nema odavno člana Vojvodjanin ?
 
Moderni dizeli su daleko od onoga na što smo mi navikli. Cijena održavanja modernog dizela je daleko veća od cijene održavanja modernog benzinca, višestruko.
To je jedna od glavnih stavki koje bi me odvele od kupovine novijeg dizelaša. Više nema jednostavnosti, svi automobili su puni elektronike od koje ljudi bježe (valjda strah od nepoznatog) i sa te strane gledano održavanje dizelaša (i eventualne popravke) je postalo skuplje nego kod benzinaca.
Ovako uzmeš jačeg benzinca, strpaš plin i nabodeš gas u patos. Nemaš brige koliko troši, razlika u cijeni plina i benzina će pokriti višu cijenu registracije, redovnog servisa i atesta svakih par godina. :)
Kolega je ugradio plin u pola 1.0 i već mu se odavno otplatilo par puta, a za veliki automobil se tek isplati. Lijepo neki 1.8 ili 2.0, potrošnja neznatno veća u odnosu na malog benzinca (jer nemora stalno da se gazi do poda), a uživanje u brzini i snazi se nemože porediti. :)
 
Jel ima još neko 190ku , nek prijavi potrošnju . Taj auto se mora voziti "idealnim" načinom jer on drugačije i neće.

Nego , pade mi sad napamet , nema odavno člana Vojvodjanin ?
Imao sam je ja do skoro i potrosnja nije prelazila 6 litara.Kod mene je motor bio 2.5.
Sad imam 124 2.5 i tu je potrosnja mozda za nijansu veca nego na 190-ku,ali nista preterano.
Takodje imam i benzinca sa plinom.Ja tu nista nisam cackao i podesavao to se samo sipa i vozi.Svi kukaju na isparivace,i jos koje kakva cuda ja to bukvalno nikad nisam pipao,neznam ni gde sta stoji od tih plinskih delova.
 
Dosta majstora mi je reklo "hvali dizela a vozi benzinca", nebih više da polemišem pošto svako zna kakvo mu je stanje u novčaniku a on određuje šta će se voziti i koliko.
 
Meni licno se nesvidja,ja sam za nekog pickapa
evo vam ideja
394437_3018804609132_753942964_n.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel ima još neko 190ku , nek prijavi potrošnju . Taj auto se mora voziti "idealnim" načinom jer on drugačije i neće.

Nego , pade mi sad napamet , nema odavno člana Vojvodjanin ?
Sad nemam,ali sam vozio 2.0D.Sto se udobnosti tice ok,ali je zato kilav da je to cudo jedno,a potrosnja,da se ne lazemo ispod 6l/100km samo nizbrdo na ler.
 
Nazad
Vrh