Kada niste u traktoru, vozite

Jel ima još neko 190ku , nek prijavi potrošnju . Taj auto se mora voziti "idealnim" načinom jer on drugačije i neće.

Nego , pade mi sad napamet , nema odavno člana Vojvodjanin ?

JA sam imao 190ku 2.0dizel i ta je trosila po selu oko 6.5 l a kad sam isao na more,nas 5 i pretovarena na 580,590km sipao sam u baru 32 litre.tu potrosnju moze da potvrdi i clan dragan kovacev,jer sam od njega kupio taj auto,imao je menjac 4 brzine.
 
Moderni dizeli su daleko od onoga na što smo mi navikli. Cijena održavanja modernog dizela je daleko veća od cijene održavanja modernog benzinca, višestruko.


Druze sve je to manje vise isto, voznja za dzabe ne postoji. Ako vozis dizela skuplje ti je odrzavanje- manja potrosnja, trenutno te manje kosta gorivo ali zato dodje do kvara ljudi se hvataju za glavu i proklinju dan kad su ga kupili. Ako vozis benzinca veca potrosnja-jeftinije odrzavanje.
Meni licno vise odgovara i najvise mi se isplati manji benzinac, nego dizel ili plin.

Neko gore je napisao za uzivanje u brzini i snazi, takva vrsta uzivanja u Srbiji se ostro kaznjava radari su svuda, pa mi je sve jedno da li vozim auto 3000 ili 1000 kubika kad moram da postujem ogranicenja brzine...
 
I šta,niko ne tera Nissan X-Trail 2.2dci?
Vozim ja, al' nisam video pitanje. Doduše moj je 2.2 Di, 84 kW/114 KS. Dci je 136 KS.
Šta da ti kažem, limuzina koju možeš da teraš po auto putu, a možeš da ideš i po oranju. Motor japanski, neuništiv, sa lancem. Ogibljenje i prenos masivni i robusni. Snage na pretek, naročito prilikom preticanja. Nije PRAVI terenac, fali mu artikulacije ogibljenja i malo klirensa, ali još ga nisam zaglavio, a idem u lov i na njivu, uglavnom sa prikolicom punom veštaka ili kukuruza za divljač.
Nije renault motor ... čist japanac.
 
Pajero 2,5 je raga na putu. Za teren mu skidam kapu, ali ako ideš negde autoputem ima da osediš.
1o na otvorenom,u gradu ni nemerim uvek sipam pun pa teram dok ima
do holandije i nazad mi bilo skuplje gorivo nego menjac za internacionala :haha:

- - - - - - - - - -

kad upalim sve vuče onda ide bolje od fergusona po blatu ali i potrošnja mu se malo pveća
gledaš kako mu pada kazaljka :osmeh:
 
Pa to je ono gde moraš da izabereš, jel hoćeš da traktorišeš sa njim ili da teraš kao limuzinu. Meni je više trebao za put, a ponekad u atar. Za težak teren imam Daihatsu Terios, a za grad (za ženu) Renault Modus.
 
Vozim ja, al' nisam video pitanje. Doduše moj je 2.2 Di, 84 kW/114 KS. Dci je 136 KS.
Šta da ti kažem, limuzina koju možeš da teraš po auto putu, a možeš da ideš i po oranju. Motor japanski, neuništiv, sa lancem. Ogibljenje i prenos masivni i robusni. Snage na pretek, naročito prilikom preticanja. Nije PRAVI terenac, fali mu artikulacije ogibljenja i malo klirensa, ali još ga nisam zaglavio, a idem u lov i na njivu, uglavnom sa prikolicom punom veštaka ili kukuruza za divljač.
Nije renault motor ... čist japanac.
A koji je bolji Di ili Dci? Sa lancem,ali ima i zupčasti,koliko za znam na lanac tera bregaste,a na zučasti PVP
 
Samo lanac. Di se previo do pred kraj 2003. a posle je dci. Di ima Denso elektroniku, a dci Bosch i varijabilnu turbinu koja ume da prosvira. Srećom kod nas je jeftina reparacija turbine, pa to nije strašno. Osim toga i malih izmena na instrument tabli i prednjoj masci, sve je isto. Snage ne fali ni ovom slabijem, probao sam oba i nisam mogao da osetim tih 22 ks više kod dci.
 
Ja imam 190d. 1984 godiste,menjac 4 brzinac.. 6 litara potrosnje...presla preko 600000...a i imam w210 e220 cdi koju na otvorenom spustim ispod 5,kombinovana 6.5..
 
Meni je najzalije sto se citroen dyana vise ne proizvodi.
Kakva je to bila limuzina.

A' meni je najzalije sto se Renault 4 (gtl s 1108 ccm motorom) vise ne proizvodi...

No, malo o Mercedesu. Koristio sam Mercedesa w114 (115). Merena potrosnja ("summer time") oko 70% medjunaselje 30% naselje. 2200 ccm dizel, potrosnja 7,4 (auto tovaren do "vrha", natocen do vrha, par stotina km pa opet natocen do vrha - jbliga ima rezervoar od ~60-65l).
 
Poslednja izmena:
Tu sam i mogu da potvrdim ovo za potrošnju 190-ke, A tehnologija od pre 30 godina....Švaba je to...

Eto , nema to veze sa 123om ipak je drugačiji motor . Moj je 90.-o i 5 brzina . To ko voli, voli . Imo sam i dooosta skuplje , al odsad je ploča promjenjena . Sledeće će biti tak za godinu dve najvjerovatnije c klasa al stara 202, al za jedno 7-8oooe a ne jeftinije , ko što ova 190ka cijenim da vrijedi bar 3000e . O c klasi 203 ("kikiriki") ne razmišljam jer po meni dobra nemože da se uzme bez bar 12000e , ove od 5-6 su krševi , tako ja to gledam . Mala auta su kad kupuješ do 50000km , ova ostala do 100000 plafon . Prava cijena prema km se može vidjeti na npr mobile.de ovo kod nas su sve prevare . A što se tiče potrošnje , troši mečka tolko i nije nizbrdo.

Pogledajte od 3:30 kako je švabo nekad pravio kola :

[video=youtube_share;ZlzcnWISHMo]http://youtu.be/ZlzcnWISHMo[/video]
 
Јбг ал опет није исто Бмв стар 25 год или 5-6..Ја возим Волксваген 10 година стар троши 6 литара дизела у граду,на отвореном најниже 4.4 л.и уживам.А да купујем Бмв и да уградим плин,то је светогрђе.Пружи се колико си дуг.

Po nick-u sam jos mislio da posle bolda ce biti lada 2105 ili aleko moskvic, a' na kraju... VW...
 
Vozim ja, al' nisam video pitanje. Doduše moj je 2.2 Di, 84 kW/114 KS. Dci je 136 KS.
Šta da ti kažem, limuzina koju možeš da teraš po auto putu, a možeš da ideš i po oranju. Motor japanski, neuništiv, sa lancem. Ogibljenje i prenos masivni i robusni. Snage na pretek, naročito prilikom preticanja. Nije PRAVI terenac, fali mu artikulacije ogibljenja i malo klirensa, ali još ga nisam zaglavio, a idem u lov i na njivu, uglavnom sa prikolicom punom veštaka ili kukuruza za divljač.
Nije renault motor ... čist japanac.
Znači zadovoljan si? Nekako mi prtljažnik deluje mali,u odnosu na xsaru pikasa
 
Nazad
Vrh