Kada niste u traktoru, vozite

200snjm.jpg
[/IMG]Evo,on http://en.wikipedia.org/wiki/Bruno_Sacco
 
Ne privlace ni mene,ali posto ima dosta "nabedjenih" vlasnika i misle da su ti auti No1 u svetu,samo im kazem da su im auti klopavi. :osmeh:
Ta Astra H i jos sa oznakom GTC mi je idealan auto,ako zavrsim uskoro fax taman cu stici da je kupim,a da je vreme ne pregazi. :haha:
 
Nisam hteo da vozim pezo sto je iz francuske,nemacke,nisam video za 25god nijedan trulav pezo,pa se zamislio to je to,kupio njega,dok opeli gofovi jesu brojniji i mercedesi ali njih sam se nagledao kao trulez nevidjenu al ako je neko vide trulavu limariju na nekom pezou neka slika ja nisam.na neka mesta gde je udaren pezo pa spala farba uopste nema rdje.toliko o limariji,tj dugovecnosto od 30 god.moj brat uradio limariju pre 2 god na meci eno opet izbija korozija do sledece godine opet uzas.a i na grbu mog sela kao i na pezou stoji lav na klasju sena u jednoj ruci drzi glavu u drugoj drzi krvav mac ............haha
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da je do 8 litara prihvatljivo e sad ko hoce manje bicikli i napred.Dok sam Corolu vozio na plin sisala je 10 12 litara ali je isla ko mutava tako da mi ovo sad dodje na isto.Da ne prelazim vise od 15 000,kad izracunam ugradnju atest benzin za godinu dana pri prvom paljenju zagrevanju,jbg ako mi treba za to samo 2 000din mesecno, godisnje to je 24 000 sto je mlogo!

Prosecan vozac koji auto koristi za svoje privatne potrebe, retko kad predje vise od 15 000km godisnje. Vise od toga prelaze vozaci koji automobil koriste u poslovne svrhe.
 
Dnevnik.rs:

Цена протерује ТНГ из Србије

Пре неколико година на српском тржишту било је много возила која као погонско гориво користе течни нафтни гас због цене повољније у односу на друга на тржишту. Међутим, у последње време





слика се мења: потрошња тог горива на тржишту Србије све је мања јер цена стално иде навише – литар тог горива сада кошта нешто мање до 90 динара. Представници регионалне ЦЕФТА асоцијације за течни нафтни гас изразили су недавно забринутост због великих и све већих цена тог енергента у Србији, због чега прети опасност да он ускоро поптуно нестане с тржишта.
Председник Асоцијације Јосип Келемен је навео да је на дан 12. новембра цена литра ТНГ-а у Србији износила 0,74 евра а у Хрватској 0,56, да би се сада у Србији она повећала на око 0,80 евра а у Хрватској смањила на 0,41. По речима секретара Удружења нафтних компанија Србије Томислава Мићовића, на снабдевеност и цену ТНГ-а у малопродаји утиче његова доступност у региону јер се велика количина ТНГ-а и сировина за његову призводњу увози. Он истиче да у Србији ТНГ производе „Нафтна индустрија Србије” и „Стандард гас”, а увози га неколико великих увозника – НИС, „Еурогас”, „Стандард гас”, „Тигар петрол”, ОМВ, који су и најважнији снабдевачи и актери на тржишту те да је тржишна конкуренција присутна у свим фазама.
– Део цене ТНГ-а није под контролом домаћих компанија већ регионалног тржишта, које захвата велики простор, а на њу утичу и понуда и потражња – каже Мићовић. – Међутим, на тржишту Србије на цену ТНГ-а доминантно утиче стални раст државног захватања. Пре две године промењен је начин обрачуна акцизе и она је уједно повећана, ове године акциза је поново виша – пет динара по килограму – а за исто толико ће порасти на почетку 2015. године. По његовим речима, тренутно је акциза по килограму ТНГ-а 35 динара, или око 19,25 динара по литру, те је захватање државе у малопродајној цени тог горива сада 40 одсто. По томе је Србија, истиче Мићовић, у самом врху у Европи, а после Нове године сасвим сигурно ће избити на сам врх по процентуалном учешћу државних дажбина у малопродајној цени ТНГ-а.
– Таквим корацима, практично, држава доводи у питање улагања у цео ланац снабдевања ТНГ-а, али и улагања грађана који су у возила уградили уређаје за ТНГ јер ће цена бити готово неконкурентна у односу на друга горива на тришту – каже Мићовић. Он напомиње да коришћење ТНГ-а као погонског горива подразумева и веће трошкове за возила – трошкови уградње потребних уређаја, али и периодичне контроле.
– Слободно се може рећи да ће све мање возача користити ТНГ, а то недвосмислено показују подаци из ове године. Директна последица повећања акцизе на ТНГ од 1. јануара од пет динара довела је у првих шест месеци до укупног пада потрошње ТНГ-а од 12,5 одсто па је потпуно јасно како ће се одразити ново повћање акцизе – каже Мићовић.

 
Posto se na proteklim stranicama dosta pisalo o potrosnji goriva i da li se isplati voziti na benzin evo da postavim jednu sliku koju sam zabelezio letos.Posle malo vece kilometraze i mesovite voznje,a radi se o benzincu od 1600ccm.
 
Po mom misljenju najbolji auto ikad napravljen, naravno u kategoriji automobila za nas smrtnike...steta sto ga vreme gazi sad, ipak se ne proizvodi skoro 20 godina...
 
Nazad
Vrh