John Deere

Ima jedan moj prijatelj taj 3130 LS, taj traktor kod njega radi sve najteže poslove kao što je oranje podrivanje i rigolovanje.Ima dosta snage i dovoljno težine.Motor i menjač od kako je kod njega nikad ništa nije rađeno(ne zna da li je kod predhodnog vlasnika nešto rađeno).Imao je problema sa hidraulikom stradala je pumpa i jedan ventil i opravka nije bila jeftina, remont pumpe u Prvoj Petoletki je koštao 700 evra a nov ventil 150 evra.Prednja vuča mu nije baš najbolja, sad ne znam da li je to odlika svih ovih traktora, ali kod ovog traktora ne radi kako treba, trebalo bi da se remontuje ali je to skupo i on to neće da radi.Potrošnja mu je poveća ali i ne treba od šestocilindričnog motora očekivati malu potrošnju.U oranju troši od 30-35 litara na hektar.U transportu je brz i dosta udoban.

2nul5i.jpg
 
pozdrav,imam jedno možda i glupo pitanje a odnosi se na korištenje hidraulike u oranju kod traktora jd 5303.Naime imaju dvije ručice hidraulike jedna za podizanje i spuštanje a druga za navodno povećanje sile hidraulike(tako kaže prevod).Sad kako koristiti te ručice u oranju ja sam do sad na ručici za dizanje i spuštanje ograničavo dubinu oranja i na njoj dizo i spušto plugove na uvratinama a ovu drugu onako oko sredine i nisam je dirao u oranju.U knjizi koliko sam razumio kaže da se odredi dubina na prvoj i tu drži ručica a ovom drugom podižu i spuštaju plugovi do željene sile ali nema mi ligike ni to.Serviseri nikad nisu orali a ja samn do sad imo vtz koji ima posve drukčiju hidrauliku.pozzz
 
To mi liči na sistem kao kod mene na 4630.Velikom ručicom se diže i spušta a malom se šteluje finoća koja zavisi od uslova oranja.
 
Maticu moze malo podrobnije o maloj rucici i njenoj funkciji od sredine ka gore i od sredine na dole kod 4630.
 
pozdrav svima,imam malog JD 5303 sad će imat 500r/h i trebo bi mijenjat ulje dosada su dolazili sa servisa a sad bi ga mijenjao ja.Imate li kakvu preporuku koje ulje sipati u njega mislim na marku i viskizitet.živi bili
 
Oce biti koja slika,koliko ima ks i koja cena?
Zaboravih da napisem svaka cast na traktoru jd nikad nije los izbor.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh