John Deere

@paorpaor dugo smo cekali slike traktora, sad smo dobili i video. svaka cast, masina je super, radi samo tako. ali hteo bi nesto pitati, kad ste uvezli traktor, da li ste ga farbali, i sta ste do sad sve imali od ulaganja u njega. moze poruka i na PP ako vise tako volite.
 
Gospodine @paorpaor.
kakav Vam je to način obrade zemljišta.Koliko se ja razumem u poljoprivredu ništa bez Lemken prevrtač i Džor Din traktora jer to je dobitna kombinacija.Pri ovom načinu obrade ima mnogo biljnih ostataka na površini.Da li ćete Vi to paliti?
 
Ma pusti paorpaora to mu nista ne valja. Evo ja sam slucajno naleteo danas na jednog koji takodje se slabo razume u poljoprivredu.

9kxzef.jpg
rihxj4.jpg
2qcme1l.jpg
sn02o7.jpg
 
@Mucobieno
Sto se tice ulaganja u traktor teklo je ovako.
Prvo me je prevoznik lepo iznenadio kad mi je doterao traktor bez plasicnog krova, to jest samo sa 1/4 koja je ostala. Oduvao vetar u transportu, kaze on. Dakle nasao sam krov i ofarbao ga, a to me je kostalo oko 270 e.
Prednji blatobrani su kupljeni u nemackoj novi i poslati zajjedno sa traktorom. Hauba traktora kao i blatobrani su ofarbani sa nekih 150 e farbe (ja sam farbao, polirao, glancao itd.). Promenuli smo motorno ulje i filtere, spojnicu za hid. pumpu, kompletno remenje. Filter goriva je ostao njihov kao i filter vazduha posto je sve to promenjeno neposredno pred kupovinu. Schwaba nam da sve to lepo dokumentovao, a na kraju se ispostavilo tacnim. Bitno je i to da sam od njih dobio i 2 nova JD akumulatora koja su stavljenja u Nemackoj.
Hidroulika traktora nije radila, ali je greska bila banalna, to jest trebalo ju je samo izbazdariti. Taj poduhvat bazdarenja "kompjutera" hidroulike HCU nas je kostao 10000 rsd, a mogao je mnogo manje samo da smo u tom momentu imali potpuno zdravog Panonstiba :ppozdrav:

Gosn Panonstib ovo je malo redukovana obrada. Gledali smo godinama kako to drugi rade pa smo odlucili da i mi probamo.
Ostatke od useva necemo da palimo posto je to kaznjivo, a mi necemo da imamo posla s' maricu, a pogotovo ne s' ivicu :osmeh:
 
Tu onda nema napretka.Bez pluga prevrtača to nije posao.Zemlja mora da se ore, a te konzervaciske obrade to još nije dalo rezultate bar na mestima koja poznjemo.
 
To je ideja. Čim naiđe na tvrdu zemlju ili neki čvrst predmet, opruga se sabija, radni organ se iskrivi, prelazi preko problematične zone i onda nastavlja dalje sa radom. U svakom slučaju praktičnije je nego da se lome klinovi koje zatim treba menjati, gubiti vreme itd.
 
@paorpaor hvala na detaljnom odgovoru, traktor toliko lepo izgleda da mi se ucinilo da je ceo farban. a posto jako malo znao o njemu pitao sam.
 
Nazad
Vrh