Ječam 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
au pa kod mene jos 15 dana jecam a psenica bogami i mesec ako nastavi ovakvo vreme:osmeh:
 
@KishRobert bas je zreo, bar ono sto je on doneo kuci. Ne znam kako izgleda kod njega na njivi nisam bio, sreli smo se u komsiluku pa mi je pokazao i pitao za misljene. Moj je jos jak mada ako bi bilo par suncanih dana kao sto sam napisao i on bi se skidao za 7-10 dana, a medju zelenijima je u ataru.
 
Ми смо јуче покушали, обишли 2 круга и одустали. Још је јака влага.
Данас су моји оврли пар њива услужно. Нисам се чуо са њима да видим какво је стање, пошто нисам у селу.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je Dvoredni Jecam potpuno zreo, samo da se povuce ovo blato da moze da se ode do njive i zetva.
Sestoredni je jos zelen, ali i on ce za desetak dana da bude zreo.
Sta se prica za cenu Jecma ove godine?
 
Krenula zetva,juce proslo par kombajna danas odmah cela potera cak sam danas video i slikao coveka da vec ore,informacija o prinosu iz trece ruke juce jedan 2 jutra 3 tone,danas cuo da je jedan imo na 1,5 jutro 4 tone
slika589.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Video sam u Jakovu da je i jedan poprilicno jak jecam ovrsen. Slama mu je bila jos zelena. Kolega iz mog sela je juce skinuo 26-27 meteri sa jutra. Seme sa tavana, jesenas zaoran stajnjak, proletos mislim da nije prihranjivao. Moj je vizuelno znatno bolji od te njegove skinute parcele. Videcemo za neki dan kako ce curiti.
 
Vrsu ljudi punom parom ,danas se razmilili na sve strane. Osecam da ce neko lopatati :osmeh:
 
Meni je jecam izlegao po uvratinama i sad je tu krenuo ponovo novi(zaperci) dali da ga oprskam totalom ili cime da bi ga sasusio do zetve?
 
I kod mene je žućkas al neću da žurim iz prostog razloga što ne smem jer je seme neko sa tavana, malo šestorednog a malo dvorednog pa je šaren sav. Moraću da stavim svinjama neke naočare sa malo jačom dioptrijom pa da ne primete razliku kada budu jeli. :haha:
 
Savet,od nedelje lepse vreme i temp,preko 30 C,tako da ako nije hitno nemora da skidate jos,ako nije dobro zrelo da nelopatate posle.
 
@tomo vs i kod mene u selu su mnogi jecmovi poceli da prorastaju. Ja sam moje uvratine koje su popadale pokosio dok su bile zelene i time branio bikove, ostalo mi je jos jedno malo parce(2-3 ara) koje cu obici kombajnom da bih izbegao lopatanje na tavanu. Inace u tim uvratinama koje sam pokosio jecam je opet isterao i vlatao, vlat je sitniji u odnosu na nekoseni, ali je krupniji nego kod nekih komsija.

- - - - - - - - - -

@nesko2563 sem tih naocara za svinje moraces i sebi da nabavis lopatu da ga prevrces, jer ce dvoredi prezreti i poceti da se osipa, a sestoredi ce i dalje biti zelen. Imao sam slicnih iskustava vise puta i znam sta je muka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh