Ječam 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Agrikom Sombor 17 din /kg tel kel (bez merenje primesa ali i vlaga se ne meri) konacna cena ,Meteor komerc Sombor 16.5 din/kg akontna cena kasnije doplata ako treba
 
Sad sam se cuo sa kombajnerom. Kaze mi da je upravao zavrsio sa vrsidbom naseg jecma. Po njegovoj proceni prinos nije bez 7t po ha. Ne mogu da dobijem tatu da mi da potvrdu. Javi
 
Kada napisete cenu trebalo bi i da se napise za koji jecam se odnosi ta cena,stocni ili pivski Jecam.Inace danas sam dobio informaciju(99% pouzdana) Pivski jecam Maltinex B. Palanka placace sigurno 20 din a za koji dan ce se znati dali ce biti i malo jaca cena.
 
Javicu tacan prinos nakon merenja veceras ili ujutru kad stignem kuci. Ja vise nego zadovoljan kod nas u selu je i 4t/ha premija. Sto se agrotehnike tice parcela je trece klase, jesenas potanjirano kukuruziste dva puta oltovom nosenom tanjiracom od 32 diska, pre tanjiranja razbacano 200kg mapa po ha, proletos prihranjen sa 200kg ana. Uradjena je i prva zastita falconom na pola parcele. Zaboravih sejano je rasturivacem onim plavim cetvrtastim tg 402 i baceno je 240kg semena po ha. Ovo sam napisao zbog jednog clana, koji je jesenas napisao clanu dulebdp, ako se ne varam, da od te setve rasturivacem i tanjiranja malom tanjiracom nema nista. Pa eto moze i da rodi. Kad bi imao toliko psenice nebi stranice ni dihtovao nek curi sorom :) . Cena za stocni jecam kod mene danas od 16-19 kako gde. Za pivarac se jos nista ne zna. Jedna firma je u petak placala 21 stocni, a sad kad sam zvao 19.

- - - - - - - - - -

@ talianu izvinjavam se sto nema slika, nisam danas prisutan kuci tako da nisam fotografisao, ima slika od pre 20-25 dana dok je bio zelen.
 
3538hds.jpg
2yo5zyq.jpg
azcs5w.jpg
danas pokosili ječam na 42ara 3145 kg u pitanju je ns nonius šestoredni sejan rasturivačem veštaka prihranjen sa 100kg sana i zaštita falconom, ja sam prezadovoljan i kvalitetom zrna i prinosom
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Zvanicno Maltineks Backa Palanka Pivarski Jecam 20,80 din do 13% proteina,iznad 13% 19 din.

Za sad prinos 34 m/jutro super zadovoljan !
 
Mi smo danas ovrsili jecam i jedva 2t na kj pivarski vlaga 11,5 a hektolitar 62,5 cena 20 din +pederve:: Јако_бесан :: inace led ga je tukao u cvetanju i tadasnja procena je bila 30%stete dok se danas popela oko 50%!Inace jedan od najlepsih jecmova u ataru ali nije sve u lepoti nesto je i u ledu:haha: !
 
Kod mene jecam vise nece u njive... dok se ovi slepci nakanuli da krenu sa otkupom,on prezreo,popadao.Izgleda da cu ove godine strnjiku umesto od sirka,prskati od jecma,pola je ostalo po njivi u poodpadalim klasovima...
 
Те екстензивне културе треба да препустите нама са крш земљом, да ми од нечега живимо. Ви треба лепо да гајите репу, соју, кукуруз. :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh