Ječam 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malopre skinuo nekoliko klasova, vlaga "merena" zubima oko 15-16.Za 2-3 dana moze se skidati.
 
@ talianu moja nektarija je za sad najbolja u potesu(ne hvalim se i sam sam iznenadjen). Izbokorila se vise nego dobro, nikad nisam video toliko klasova po m2. Takodje su i klasovi dosta krupni. Kako sam jesenas bio raocaran kad su mi doneli nju umesto ns 525, ispalo je vise nego odlicno. Da ne pricam mnogo, videce se jos sredinom sledece nedelje kad je budemo skidali.

- - - - - - - - - -

Je l' izaso neko negde sa zvanicnom cenom pivarca ili stocnog jecma? Jutros sam zvao javno skladiste u Jakovu, oni ga primaju, ali se jos ne znaju nikakvi uslovi. Obecala mi je sluzbenica da ce me pozvati u sredu ili cetvrtak, kad se bude znalo. Ako cena bude 21+ dinara da ne spremam tavane.
 
S obzirom da je kukuruz ispod 20 a ječma prilično posejano bar kod nas daj bože tu cenu.Jedino ovo vrema i bolesti će znatno smanjiti očekivanja pa možda i bude dobro.Cenu nemoj ni očekivati pre predaje jer neće niko da se zezne a nemora ti otkupljivači su duševni ljudi i samo misle na naš interes da nas ne oštete slučajno:haha:
 
Imamo naručenu kosidbu za ponedeljak, jedna manja parcela. Inače kod nas ima jako malo posejano ječma svega par parcela, obično za sopstvene potrebe.
 
Овде код нас сам нешто начуо да ће цена бити око 20-21 дин/кг.

Једна њива коју смо врли имала је принос 3300 кг/кј. Још једна је имала леп принос, можда чак и већи, али не знам тачно колико.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh