Ječam 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ove godine su svi jecmovi slicni i moj je takav prskan prvi put sa amostarom 0.6 i drugi put sa duetom 0.6 a gledao sam i kod nas na oglednom polju isto tako izgleda posebno nonius
 
Pivarski jecam
250 kg/h NPK
180 kg/h An
Seme:
NS 565 (U Evropi poznat kao Amazon)
2x tanjiranje,drljaca,setva,valjenje
jecam-2013.jpg
[/IMG]
Tretirano herbicidom Metmark i jednom fungicidom


 
momosaric
Procena je gruba, u tom delu gde sam slikao bio je i manji poleg , nisam išao dublje u parcelu , u svakom slučaju, tamo gde je tretirano sa bilo čim MANJI JE NAPAD bolesti!
 
Ma gledam danas kod jednog poljoprivrednika ekstra ječam od početka samo ga ubi ova vlaga, počinje da prorasta, a sve to zbog velike gustine i đubrenja.
 
Joj i ja danas bio sa drugarom u obilasku jecma,al ima pologa,zaperaka,bolesti,uhvatis rukom snop i on ostane u ruci,nema cupanja,ko ce to pokostiti i kako ja neznam,Sordja iz Vojke kupio adapter za Lexiona od 9m,sto skida samo vlat,neko cudo za polog :sta:....
 
Moja Nectaria, sijana 03.oktobra 120 kg/kj.Djubreno sa 100 kg/kj San-a,jesenas nista.
Prva zastita Falcon 0,6 l/ha, i druga na savet agronoma( i zbog napada leme) Alert S 1 l/ha i Fastac.Listovi su bili jako oboleli, ali je drugi tretman zaustavio sirenje bolesti.Sad dal od zastite ili nesto drugo, ali najveci deo parcele se jos zeleni, kao sto se vidi i na slikama.Kolega ima preko puta,zajedno smo sijali, isti dan prihranjen, samo sto je izostavio drugu zastitu, njegov je 95% zut kao kod mene ponegde i na uvratinama.Na drugom kraju imam jedan deo sto je poleglo.

fnykp0089.jpg

fnykp0095.jpg
 
Nikola , ako je kupio tzv "stripper-header " , kolko znam on je namjenjen uglavnom kome netreba slama a radi notill , pa da bolje sačuva vlagu u zemljištu , neznam dal bolje diže polog , a možda je to nešto drugo .

Mislim na ovako nešto :

[video=youtube_share;UDGU_if35ZE]http://youtu.be/UDGU_if35ZE[/video]

Poslije obično natjeraju valjke i siju drugu kulturu npr soju u notill sistemu.
 
Један од ретко лепих јечмова код нас у селу. Да напоменем, није мој и не знам које је семе.

p1100200.jpg


p1100202.jpg


p1100203.jpg
 
Moguce da je Nektaria,odlican jecam,sa neverovatnim prinosima,gde je slikan u kom potezu,drugar ima zemlje u Tovarniku,zato pitam...
 
Kod mene je zabrinjujuća situacija sa ječmom.Nije popadao_Oboleo jeste ali je uspeo lepo da nalije zrno.Danas gledano i ako nastavi ovako da pada kiša svaki dan zrno je gotovo da će bukvalno ostati samo slama od svega na kraju.
 
Maticu!
Dolazi lepse vreme za koji dan,malo toplije sa manje kise.Bice jecam dobar.:ppozdrav:
Samo da cena ne bude ispod 20 dinara.
 
Ja sam ga sejao isključivo za ishranu stoke jer prošle godine nisam imao nikakav prinos kukuruza pa da prespojim sa ječmom do vršaja sirka.Za prodaju ga neće biti kod mene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh