Ječam 2013/2014

da li bi smeo da sipam osoku u jecam?Da li je neko radio?
 
Bolest,ja sam nosio u poljo apoteku da im pokazem,i rece oni kako se zove bolest,ali ja to vec zaboravio,i nejednako raste jecam,i dosta osusenih listova ima,pa su mi preporucili Falcon.u subotu sam tri parcele prsko,pa cu videti za par dana dali je uspela operacija :osmeh:
 
ja danas poprskao jecam kombinacija meteor za korove pirinex za insekte duet za bolest cerone za rast i slavol
 
Evo i kod mene,ima je katastrofa
xpbqiu.jpg
 
Jecmovi su ocajni, od prve prihrane jedva se primecuje da su nesto mrdnuli. Bolesti se pojavile jos zimus, zutila kol,iko hoces, donji listovi koji su bolesni su vec osuseni, ovi gornji napadnuti, pre svega pegavosst, a i sto kaze jedan zastitar-ima tu svega i svacega. Ja sam spremio amistar extra koji imam od prosle godine+ funomil-Agromarket(mislim da se tako zove), jedino sam to uspeo da nadjem a presing sam kategoricno odbacio. Korovi ce da sacekaju i eventualno da obratim paznju na insekte, koliko vidim pojavili se kod vas i oni.
 
Bogami kod nas su ludacki,kao dzungla,danas isao da gledam trava dobija polako,on se lepo uzeleneo od fungicida...

Sto neprskas taj jecam od bolesti sta cekas?Da nestane sav?
 
Ja malo pre obilazio jecam i psenicu,u subotu prskali protiv bolesti,operacia uspela,lepo napreduje jecam,ali zato leme ima za izvoz.Sutra moram nesto kupiti da ih naranim u subotu :osmeh:
 
Možda nije bolest nego reakcija na kiselo zemljište . Ako nije neutralno ili visok ph od ječma nema sreće , pisalo se ovde .

Nikola izgleda da su leme postale čak i inteligentne , ova polaže jaja na najbezbjednijem mjestu koje je mogla naći , na gornjoj strani grane prskalice. :haha:
 
Možda nije bolest nego reakcija na kiselo zemljište . Ako nije neutralno ili visok ph od ječma nema sreće , pisalo se ovde
Ma nije kiselo zemljiste na tim parcelama, ove godine uradjena analiza i neutralne je reakcije. A i kada sam danas usao sa prskalicom, ipak se od pre 5-6 dana bitno promenila situacija na bolje u smislu da je bas vidno narastao, ozelenio ..., ali pege su prisutne. Vreme nije danas bas bilo za prskanje, duvo malo vetar, ali nisam hteo vise da cekam.
 
Da li je moguce da je jecam ovoliki, slikano danas, upitanju je dvoredni osljar. Sta li ce biti sa njim, bog sveti zna.
 
Nazad
Vrh