Jagode-opšta tema

Hehehe moj prijatelju ja mislim da cvetova kod mene nece biti ni za 15-20 dana jer sam ja na 870n/m neznam sta ti mislis onako gledajuci,jos su niske.Pozdrav
 
Malo si jagoda slikao da bi rekao nesto vise. Za pocetak, cisti ovu travu iz jagoda. Nemoj da dopustas da ojaca.
 
To to je nedostatak gvozdja.Magnezijum ima drugacije malo simptome.Preporucujem da skines brosuru Zelenog hita,imas jako lepo i na slikama objasnjeno nedostatak svakog hemiskog elementa i kako list izgleda.

- - - - - - - - - -

Radasine da li se kalcijum sme mesati sa prihranom 20-20-20,mislio sam da to zajedno pustim,ali mi se cini da je Nebojsa spomenuo jednom da kalcijum mora odvojeno?
prijatelju kako da skinemo tu semi zelenog hita?

- - - - - - - - - -

Nebojisa ,ima li rutave :sta: danas dvije naso

- - - - - - - - - -

Hehehe moj prijatelju ja mislim da cvetova kod mene nece biti ni za 15-20 dana jer sam ja na 870n/m neznam sta ti mislis onako gledajuci,jos su niske.Pozdrav
zemljak,kako ide proizvodnja :D ovo zenga?
 
Hehe ZEMO evo vidis kao ide kasnim po mom misljenju mjesec dana za vama "normalnim" proizvodjacima a sorta je clery.Pozdrav
joker Hvala na savjetu svakako sam mislio to sutra da odradim neda mi maslacak oka otvoriti.Pozdrav
 
Kod mene pocinje da zri jagoda, ali nesto positna starom zasadu. Sta je najbolje folijarno da prihranjujem da dobije malo na krupnoci.
 
Koji insekticid ima kratku karencu,najduze do 10dana.Ako neko zna posto sam zakasnio za vertimek nemam grinje ali bi preventivno oprskao insekticidom posto ima nekih sitnih insekata.
 
Koji insekticid ima kratku karencu,najduze do 10dana.Ako neko zna posto sam zakasnio za vertimek nemam grinje ali bi preventivno oprskao insekticidom posto ima nekih sitnih insekata.
tonus,sedam dana karenca... galenika predlaze na kraju cvjetanja prskanje sa njim za lisne vasi rilasa i cvjetojeda... prsko prosle godine i nije lose a nije ni skup mnogo
 
Jeste Tonus je za to ali ne i za grinje.Za grinje i paucinara Vertimec ili Abastate + NU film.Postoji tema zastita jagoda,da ne pisemo ovde.
 
Jagode sadjene u jesen 2014. Posto mi je prvi put da radim ovu kulturu neko misljenje ili komentar:
foeq7d.jpg
[/IMG]
2vs3s55.jpg
[/IMG]
sxbogp.jpg
[/IMG]
 
Komentar: Kao da su sadjene u jesen :-D
Ako si sadio u novembar, to je to, i kod mene su bile takve kad sam kasno sadio.
 
Nisam radio preventivno protiv grinja, jer nije ni iamlo lisne mase, nadam se da ih nece ni imati, sta mislite? Ili da sibnem abastate ima 14 dana karencu???
 
Fotografisano juce:

Moj primitivni sistem prihrane
0dae62fb1523afed43c0e85bc7850eb0.jpg


MedjurOdni prostor
b50fa7b2a3fa60f8dacfbc8094ecd530.jpg


I jedna poluuspela panorama.
de9167dec924bf03aa016b498dadeb75.jpg
 
Postovane kolege potreban mi je jedan savet u vezi navodnjavanja jagode. Jagoda mi je u fazi intezivnog cvetanja i zametanja plodova, negde oko 30 do 40% ploda se vec zametnulo pa me interesuje koje kolicine vode su u ovoj fazi potrebne biljci za normalan rast i razvoj. Samo da napomenem da mi je jagoda na foliji i zalivam sistemom KPK.
Unapred hvala!
 
Nazad
Vrh