Jagode-opšta tema

По српски да ти ја кажем што се воде тиче - само цепај!
Ја им сада дајем сваки трећи дан по 2-3л/живић и 1-2г ђубрива по живићу недељно, отприлике. Једино мораш водити рачуна да не претераш са развојем лисне масе. Доста фактора утиче... Врста и положај земљишта, сорта јагоде, у којој је години...
 
Druga godina je u pitanju Alba. Ma isforisirao sam je ja sa KSC II i sada sam presao na KSC III i Ca. Nego primetio sam da je danas malo list poceo kao da vene pa me zanima dal je od ovog jakog Sunca. Zbog toga me i zanimalo dal joj fali vode i izgleda da fali. Hvala u svakom slucaju.
 
Дизвину деца, гурни прс у рупу па провери ситуацију. Да простиш.
a801f04af5edf98df6a4a992b6b13593.jpg

Имам 20-ак кг зрелих на 40а парцели, Алба, углавном где је слабија биљка, део парцеле где је висок проценат кречњака.
 
Poslednja izmena:
List ne bi smeo da vene sve da joj mesec dana ne das vode. Da nije zapatila neku bolest korena?

Kod mene ima zrelih. Utorak istice karenca pa cu verovatno da prodjem da pokupim sta je zrelo

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kada dodirnes ivicu banka treba da bude mek. Ako je to slucaj onda je dobro navodnjeno

- - - - - - - - - -

Pitanje za nebojsu ili radasina, pustao sam yarin calcijum gram po biljci danas, jel nije rano za 3 dana da pustim 3×20? Inace redovno pratim u poslednje vreme forum i zahvalio bih vam se na mnogim korisnim informacijama. Ja sam Milan, bavim se proizvodnjom jagoda na 3 hektara kao i preradom i otkupom sumskog voca i pecuraka.
 
@ mikiknj

Dobro nam dosao i svaka cast za hrabrost za ta 3 ha.
Nije rano za 3 dana da pustis djubrivo. Samo ne znam u kojoj ti je fazi jagoda, mozda ti treba druga formulacija

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
kraj cvetanja pocetak zametanja plodova, otprilike za 2 nedelje prve zrele sad cu neku sliku da ostavim, za 8 dana planiram vise kalijuma (35)
 
Nisam Nebojsa, ni Radasin, a nemam ni tolike hektare :) ali preporucio bi ti da pustis 14:8:30 (ili slicno). Kasno je za 3x20.
 
Poslednja izmena:
6bez2c9jn


- - - - - - - - - -

Nema veze sto nisi prihvata se savet ko god se razume :)

- - - - - - - - - -

Nema veze sto nisi prihvata se savet ko god se razume :)
 
koliko treba jagodi da sazri kad dobije belu boju i dali i tad jos rastu ili joj je to kraj sa razvojem i samo zri.koju formulaciju bi trebao dati da jagoda dobija na masi.
 
BjBhema.jpg


- - - - - - - - - -

pyQFAjf.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

L2IbmpU.jpg
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

evo i mojih jagoda Alba i Qvin eliza

- - - - - - - - - -

KKoVGrd.jpg
[/URL][/IMG]
 
Mnogo lepo Sinisa, moja Alba imala je dosta deformiranih plodova i pored dva tretmana sa B i Zn pre cvatnje. Valjda je to sto ih rano zatvaram u plasteniku, sredinom januara, ili sto tada nema oprasivaca. Ali i sada primecujem da ima deformisanih plodova. Moguce li je to izbeci.
I zna li neko od cega najvise zavisi blazinu-slatkocu jagode, i kako je povecati.
 
@ riciboy
I meni alba ima deformisanih plodova pod agrilom dok kleri mnogo manje. Izgleda alba ne moze bez pcela :)
Sto se tice slatkoce i boje, samo kalijum

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
@riciboy
Negde već napisah: Alba + plastenik = deformisani plodovi!

Ja ove godine završavam sa Albom, idem na Joly (Džoli) 30.000 i 10.000 Roxana (frigo živići). Pa šta mi dragi Bog da.
Sada imam (skidam posle berbe) 26.000 Alba i 14.000 Roxana.
 
Ma ljudi se razumeju u gmo ko... da ne pisem sad, znate vec sta. Culi su negde nesto pa ko pokvarena ploca.
Kalijum je nece uvecati, samo povecava suvu materiju, samim tim i secere

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja imam samo jedan dvored jolly i mogu reci da nisam video krupnije cvetove. Da li je kod vas bas ukusna kao sto pricaju? Recimo, kakva je u poredjenju sa kleri i azijom?
 
Nazad
Vrh