Jagode-opšta tema

Milose prva slika je mraz,za drugu sliku i taj list po meni je nedostatak azota,obicno krenu tako ljubicasti tragovi po obodu lista pa se sve vise sire ka unutrasnjosti,a treca slika je odlicna alba,imas dosta cvetova:bravo:
 
N

Zgorelog stajnjaka sam po preporuci stavio dovoljno. 2x fertyactil starter (13%N), 2x fertigaciono NPK 14-40-5, i folijarno 2x sam ih prihranjivao. Da li mislis da treba jos azota? hvala
 
Na prvoj slici deluje kao da je od mraza. Za drugu nisam siguran. A sto se tice albe, kod mene se na njoj ne vide cvetovi od lisne mase, a kod tebe tek po neki list. Tako da mi se cini da ti je slaba lisna masa, a cvetova ima dovoljno.
 
Azot, puno azota. Ja od 06.04. guram nedeljno bar 2g 20:20:20+ME po biljci i svaka ima bar 50 cvetova, a dok im ne priđeš deluje kao da nisu cvetale. Pred berbu idem sa pojačanom dozom kalcijuma i malo kalijuma (ne preterano, odjednom mi većina sazri za branje pa imam problem da postignem, a i ne stignu svi plodovi dovoljno da porastu).
e00d19b8b5cf4135c347df82beb8e3ab.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako ovo nisu iz plastenika, onda kod mene poprilicno kasne. Moje se jos nisu ljudski ni rascvetale (pricamo o albi). Izgleda da alba kasni 3-4 dana za medenom.
 
Onda im sutra stavljam 1gr 23-5-5 pa cemo videti. Nego su mi najavili mraz nocas. sta da radim? Ima li neko neki predlog koji ce da deluje pa bilo sta da je. nije mi tesko da uradim. hvala ljudi
 
Radasine ne valja ni kad ima previse lisne mase. To ti otezava zastitu. A sto se tice kalcijuma, ja ga kroz sistem vec uveliko dajem, a juce i folijarno. Pred berbu je kasno za gurati kalcijum kroz sistem

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Dao sam ja Ca već 2x. Možda ga kasnije džabe dajem, možda si u pravu (ono, kao - nije skup)
Za lisnu masu si takođe u pravu - najbolje je to nekako izdiferencirati (bez lisne mase nema kvalitetnog ploda).
 
Radasine u pravu si, bez lisne mase nema ni roda. Samo ja nikad necu zaboraviti medlen. Majko moja koliko lisca. Toj sorti ne treba dati ni mrvu djubriva :)

@ moje selo
Ja koristim yara mila kalcinit. Sto rece radasin, nije skup :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Folijarno, kad pocne da zamece plodove. Kroz sistem ja krecem skoro kad pocne da cveta

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja nisam prskao cistim gvozdjem ali jesam trazexom. I pustam kroz sistem. Ko ima problema sa gvozdjem treba da pusta redovno kroz sistem neko kvalitetno gvozdje.
Zutilo moze biti i zbog magnezijuma

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
pa onda ce pre biti kod mene zbog magnezijuma ,posto mi nakisela zemlja pa mi bilo nelogicno da imam problema za gvozdjem.. kojim djubrivom prskati da odklonim nedostatak magnezijuma
 
Nazad
Vrh