Izdavanje državne zemlje u zakup

jel pisano negde sta je potrebno imati od dokumenata da bi imao uslov da licitiram drz.zemlju??da ne listam za dz.ili ako je neko skoro sredjivao sve te silne papire da mi posalje u p.p.??
 
Jedan deo izdavanja državnog zemljišta se reguliše zakonom o zemljištu ,a drugi na lokalnom opštinskom nivo uz saglasnost ministarstva.Do sada je bilo potrebno da se ima u vlasništvu 0,5ha obradive površine.To je i ostalo kao uslov.Isto tako je bilo potrebno da se ima PIO preko zemlje.To je regulisano zakonom o zemljištu tako da verujem da se i to neće promeniti za ovo jesenju licitaciju.
Trebalo je :
Izvod aktivnog gazdinstva,potvrda da si na PIO,izvod iz katastra o vlasništvu zemlje i naravno fotokopija LK,i oni njihovi obrasci za prijavu kao i uplatnice depozita na opštinski namenski račun.To je ono osnovno što je trebalo za licitaciju koja je kod nas bila u februaru ove godine.Šta se tu promenilo ne znam jer i ja čekam izlazak oglasa pa da se prilagodim.
 
Treba jedno uslovno grlo po 1ha zakupa.Mislim ali ako pogrešim ,nije iz zle namere ,da treba 5 svinja za jedno uslovno grlo.E sad šta tu treba od papirologije ne znam jer nisam stočar.
 

Dokumentacija za dokazivanje prava prečeg zakupa


I Po osnovu vlasništva na infrastrukturi

1. Zahtev za priznavanje prava prečeg zakupa po osnovu vlasništva na infrastrukturi.
2. Izvod iz javne knjige o evidenciji nepokretnosti /katastar/.
3. Zapisnik Republičke poljoprivredne inspekcije o stanju i funkcionalnosti
infrastrukture.

U slučaju da infrastruktura nije uknjižena dostaviti dokaz o vlasništvu (građevinska, odnosno, upotrebna dozvola, odnosno izvod iz prospekta o privatizaciji, odnosno izvod iz popisa osnovnih sredstava).


II Po osnovu uzgoja životinja


  1. Zahtev za priznavanje prava prečeg zakupa po osnovu uzgoja životinja.
  2. Dokaz o registrovanoj farmi (Rešenje o utvrđivanju veterinarsko-sanitarnih uslova), ili registrovano poljoprivredno gazdinstvo sa najmanje 15 umatičenih mlečnih krava.
  3. Uverenje o zdravstvenom stanju životinja - pribavlja se od veterinarskog inspektora.
  4. Uverenje o umatičenim životinjama izdato od Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu-departman za stočarstvo.
 
Mislim da je 1 uslovno grlo jedna krmača i jedno usl.grlo 5 tovljenika tako da za jednu krmaču i njene tovljenike možeš nagurati 5 ha.
Ovo nije provereno tako sam i ja čuo.
 
Da li je onaj koji je izlicitirao zemlju uz pomoc uslovnih grla, u obavezi da drzi ta grla neki period vremena posle licitacije, ili ih moze poklati ili prodati?
 
Niko tu promenu u relnosti ne prijavljuje.U jednoj KO se na osnovu stoke uzme zemlja u zakup i odmah posle prolaska komisije se ta stoka seli(sređuje papirologija) i uzima zemlje u drugoj KO.
 
Nazad
Vrh