Izdavanje državne zemlje u zakup

Seno daje samo jedan otkos.
Даје ако покоси у септембру и не баци грам вештака. Сенокос или природна трава може дати 3 откоса у нормалној години без проблема.
 
Даје ако покоси у септембру и не баци грам вештака. Сенокос или природна трава може дати 3 откоса у нормалној години без проблема.
Сенокос косим већ 10 година ,никад нисам успео више од 2 пута да га косим , једино кад је година родна може се утрефити 2 откоса више не.
 
Pitanje za vas iskusnije ,jes da nije tema al se povela priča.
Šta da radim sa pašnjakom,niko ga nije hteo kositi niti imao mogučnosti ispaše na njemu sada je trava velika osušena ,da li je pomalčirati ili ostaviti tako ili nešto treće?
 
jel postoji mogucnost uzimanja zemlje u zakup na kojima je pasivni status tog gazdinstva,jel bi imao subvencije?
 
jel postoji mogucnost uzimanja zemlje u zakup na kojima je pasivni status tog gazdinstva,jel bi imao subvencije?


Како би имао субвенције? Јеси ли читао правилник и ако јеси, шта пише у предзадњем одељку (пасусу) о статусу пољопривредног газдинства и да ли земљишни фонд газдинства у пасивном статусу може бити предмет уписа другог пољопривредног газдинства?

Осим ако није изашао нови правилник па је то измењено...
 
Ne čitam zakone.
Moguće da sam pomešao sa stokom koju su ljudi prebacivali na druga gazdinstva zbog premije.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ne moze samo vlasnistvo, zakup moze!

Можеш ли цитирати члан закона или правилника где пише да се може пребацивати закуп из газдинства у пасивном статусу. У правилнику пише да се ради о земљишном фонду газдинства у пасивном статусу (ваљда то подразумева све што је у том газдинству). Не видим да је закуп изузет:



Ако је пољопривредно газдинство у пасивном статусу не може да остварује мере за

подстицање развоја пољопривредне производње, на које би имало право према посебним

прописима, нити земљишни фонд може да буде предмет уписа другог пољопривредног

газдинства. Поднети захтев пољопривредног газдинства у пасивном статусу за коришћење

подстицаја се одбацује решењем
 
Nemoze ako je to zemljiste u zakupu pasivnog , ali ako to zemljiste zakupi neko drugi a pasivni raskine ugovor onda valjda moze. To zemljiste onda nema veze sa pasivnim gazdinstvom
 
Има неке логике...али ми не знамо како они то посматрају. У том случају би онда могао и своје земљиште да да другоме у закуп и избегне да све буде у пасивном статусу. Али, кажем, не знамо шта сматрају земљишним фондом газдинства у пасивном статусу. Шта ако сматрају и закупљено земљиште?
 
A jel ima zakon da zabrani vlasniku zemlje da raskine ugovor sa pasivnim i da drugom? Jos su u ovom slucaju svi saglasni

Имаш цитат из правилника (до сада важећег, не знам како је у најновијем), пар порука изнад.

Значи, пријавио си газдинство под одређеним правилима, ниси их поштовао и онда следе последице...до истека „казне“. Значи, то би ти била законска основа која ти забрањује такав уговор.

У нормалним условима је свачије право да склапа уговоре по својој вољи и да их раскида (по својој вољи, значи оне који су законима дозвољени).

Тако ја то видим...
 
Nazad
Vrh