Izdavanje državne zemlje u zakup

Dok god su pod okriljem tako jakih igrača mirna im glava.U Opštini Nova Crnja je bila neka klauzula na licitaciji u vezi podzakupa ali ne znam tačno šta.
 
Ako nekada dođe do problema u vezi sa tim fiktivnim zakupima šta mislite ko će na..bati?Pa zna se,naravno,ti mali koji licitiraju za velike.Treba stvarno ili biti u velikoj buli ili toliko biti lud pa prihvatiti takve angažmane za te"velike"i biti saučesnik u njihovim malverzacijama.
Rašo potpuno te podržavam.
Koliko god da je sladak taj novac kad tad će biti jako gorak ali povratka nema.
Izgleda ljudi nisu ni svesni šta rade.
 
Naravno da nisu svesni kakve posledice po njih može to ostaviti pa neće veliki ići u zatvor,oni će se baškariti na nekoj egzotičnoj plaži a njihovi mali "prijatelji"će guliti krompir u Padinjaku.
 
Pa ne samo to.Ko će im plaćati PIO ,sa koga se ne mogu skinuti, kad za njihovim uslugama više ne bude potreba?
 
Danas bio da nekim crncima iz sela da overavam knjižice (pošto su pismeni pa umeju sami) svi odreda su morali ići u trezor po potvrdu da nemaju gazdinstvo ili nisu član nekog gazdinstva.Pojavilo se mnogo ljudi sa biroa koji overavaju knjižicu na svaka 3 meseca i vode se kao nezaposleni a imaju gazdinstvo na svoje ime .
Više ne mogu overavati knjižice ako imaju gazdinstvo bez obzira u kom je statusu gazdinstvo.Moraju uplatiti ZDR pa se lečiti. Tako se tek naziru brige koje čekaju lica koja su dopustila otvaranje gazdinstva na svoje ime. Posledice će biti dalekosežne pogotovo za one najugroženije .
 
cak i ako nije clan gazdinstva, recimo supruga(vencana ili ne, sve jedno)ako je na adresi brebivalista, ciji suprug ima gazdinstvo u bilo kom statusu, a ona nije upisana kao clan, nece joj overiti knjizicu preko biroa, nego preko supugovog z.osiguranja, imo on ili nemo ne interesuje ih...
 
Sinoć Kostić u emisiji kod Jugoslava Ćosića na B92 se jako naljutio:
Država nije u pravu jer njemu i ostalim tajkunima nije dozvolila da ovde imaju 100000ha nego moraju da idu i kupuju po Evropi.
Eto dokle to ide ,a mi ovde na forumu pravimo od nekih tajkune čim imaju preko 50ha :haha:
 
da nije on i ostali tajkuni, zemlju bi podelili par bogatih paora iz sela koi teze ka 1000ha i + ... kao i kod drzavne zemlje, od tih seoskih bogatasa, do zakupa nemogu stici paori koima bi mnogo znacilo 10,20,30,50ha da malo bolje zive i sa tom kolicinom zemlje, ne prve ali vec druge godine bi mogli sami izfinansirati proizvodnju, nebi ulazili u nepovoljne paritete...tako da malim paorima nije bas svetla buducnost.
 
Pazi, nekom je i 50 dosta, nekom ni 1000. 100 Ha treba uraditi, veruj mi, ali moras uzeti u osbzir i one koji sad rade 300 ha. Kompromis i dogovor.
 
nekom je malo i 5000 hektara mislim da je 100 hektara razumna cifra to je moje misljenje
 
Državnu zemlju treba ograničiti prilikom zakupa tako da mogu svi zainteresovani doći do nje. Kod nas je velika navala na zemlju tako da bi plafon bilo do 30 h. Ne zagovaram ograničenje po hektaru iz ličnih razloga nego da svi zainteresovani mogu doći državne zemlje.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ne treba nikog apsolutno ogranicavati koliko da radi,ali npr ako u ataru ima 2000ha za izdavanje i 20 poljoprivrednika zainteresovanih 1000ha ide svima podjednako i podjednake cene,a za drugu polovinu nek licitira ko koliko hoce.
 
Ja gledao pre par godina poljoprivednu emisiju o povrtarima iz holandije neda im drzava vise od 80 hektara,kako bi se svi ravnomerno razvijali.
 
u nasoj opstini postoi klauzula da nemozes licitirati vise od 30ha. jedino ako je tabla veca od 30ha pa je onda licitiras celu. tako da ovi bogatasi seoski imaju vise gazdinstva sto u kuci sto rodbina i prijatelji, tako mogu celu licitaciju u svom mestu pokriti. i onda dzaba klauzula kad oni odredjuju dal ce se smilovati da puste nekom jos da dodje do malo zemlje...to je prava slika i to svi znaju al briga njih samo da se radi 500-600ha. ostali nisu bitni.
 
Nazad
Vrh