Izdavanje državne zemlje u zakup

Nažalost ali ovoje naša realnost muva se na sve moguće načine, a grla na osnovu kojih je ostvaren zakup sigurno bi trebala određeni period da budu na broju.
 
Sve se proverava, samo kako gde je podmazano pa onda malo slabije se proveri. Kulen, sir, rakijica, kovertica...
Sve ide svojim tokom.. O-la-la...
 
kod nas da bi aplicirao za pravo prece kupovine moras imati naj manje 15 uslovnih grla, dali je i u drgim opstinama takva situacija?
kod nas se desavalo da recimo nas desetoro prijavimo po 10 uslovnih grla i budemo odbijeni, a posle sva ta grla budu pisana na njihovog coveka, koi nikad u zivotu nije drzao krave, tako su mnogi prevarom radili od 50-500ha drzavne zemlje, na kraju su bila hapsenja zbog mita i korupcije, a kako se zavrsilo nisam upucen...
 
kod nas se desavalo da recimo nas desetoro prijavimo po 10 uslovnih grla i budemo odbijeni, a posle sva ta grla budu pisana na njihovog coveka, koi nikad u zivotu nije drzao krave, tako su mnogi prevarom radili od 50-500ha drzavne zemlje, na kraju su bila hapsenja zbog mita i korupcije, a kako se zavrsilo nisam upucen...
Jel to neko prijavio inspekciji, ili ste samo uredno gledali? Kako je isla kasnija licitacija zemlje kod vas, kad je pukla cela afera?
 
lepo sam napisao da su bila hapsenja, na zalost kao i uvek sve se otkrije kad se mnogi ovajde, i na kraju pojeo vuk magarca, verovatno...
afera je pocela zimus, a licitacije jos nema, a obicno je pocetkom augusta.samo se bojim da ne izostane zimsko oranje zbog njih...

dali je jos negde uslov 15 uslovnih grla?
verovatno da ima klauzule, al je 15grla mnogo za vecinu stocara...
 
desilo se to da ludi koji su prijavili uredno maticene krave i ovce nisu dobili drzavnu zemlju, nego su dobili ljudi bliski vlastima, a uradili su tako sto su stavili lazne potpise kao da su ovi uredno dobili zemlju, azemlju podelili njihovim ljudima, i na kraju se otkrila prevara...
 
Cujem kod nas se sprema krkljanac za licitaciju jer je jako malo zemlje ostalo oko 200ha ostalo su spada stocarima iz drugih sela pravom preceg zakupa.
 
Zar i iz druge KO imaju pravo preceg zakupa, mislio sam da se to odnosi samo na njihovu KO. A ratari mogu da licitiraju samo u svojoj KO.
Sta ce onda da ostane ratarima trstici, vrbaci i zapusteni kanali.
 
Tako sam danas dobio dojavu.Znam da su proletos stocari drugih sela dobili da idu u Jamenu od njihovih sela daleko 50-70km zadnja vukoje**** bas,bas zabaceno selo a sad izgleda nema zemlje u njihovim selima pa su presli dalje. A ratari...ne bih da komentarisem.
 
Zato sto stocari kobajagi imaju pravo preceg zakupa ali ustvari stocari nigde ne postoje nego se to u vecini slucajeva zavrsi papiroloski onda dobije zemlju onaj koji nema ni jednu kokosku u dvoristu a po papirima ima registrovanu farmu.
 
Nazad
Vrh