Izdavanje državne zemlje u zakup

Ја сам делом у бајшанском атару, погледајте цене!!! Земља од друге класе па на ниже.
 
Na drzavnom zemljistu vidim obavezan je plodored po pravilniku,kao.Jel ga se drzite,i koliko useva u plodoredu ?.
 
Misliš na zemlju koja se dobija na pravo prečeg na stoku?
Po pravilniku (koji se ne poštuje) je obavezno da se seju samo žitarice i krmno bilje a zabranjeno industrijsko bilje.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Iskreno nisam siguran jel stocarski,bio citao pre nekoliko dana mislim da je bio neki pravilnik o poljoprivrednom zemljistu ,ne mogu sad na brzinu naci gde sam to citao,mislim da je bilo na onaj sajt paragraf.
Uglavnom nije ni bitno,onda ratari nemaju obavezan plodored na drzavnoj zemlji ?,malo mi to cudno,pogotovo sto je sad sve otislo na 15 god.
 
Repa ne sme, sve ostalo sme, mada niko to nikad nije kontrolisao. Uostalom kako ljudu koji kupuju koncenrat?
Posej sta god, a da donosi profit za koji mozes da kupis hranu za stoku.
Drzava nikad nije pokretala takve sporove jer zna da bi izgubila.
Kod nas do duse stocari ni ne seju repu, ali soju svi seju,suncokret...
 
imam dilemu vec duzi vremenski period preplatio sam jedan pasnjak koji nije u zoni zastite(velicine 17ha) , zanima me da li bih ja to mogao istanjirati i posejati detelinu ? Parcela je dosta ravna , nije kopov.
 
Ako se vodi kao pašnjak ne sme da se menja namena. To je dozvoljeno samo onima visoko u vlasti.
 
Nazad
Vrh