Izdavanje državne zemlje u zakup

Treba elaborat,trista đavola,probali kod nas momci u susednom selu, preselo im.
Oni su zvali ljude sa instituta za krmno bilje,po njihovim savetima malo oplemenili i nađubrili pašnjak,sad ga kose.
ne bih ja preorao pasnjak ceo , vec istanjirao i posejao detelinu da raste izmedju trave te pa ako uspe uspelo je , ja nebih menjao strukturu tog pasnjaka dublje od nekih 10 do 15 cm , bilo bi mi ekonomicnije i izvukao bih maksimum od pasnjaka
 
Na nekom slavlju u NS jedan moj drugar je bio gost i tamo je bio i čovek koji radi na poljo.fak.NS između ostalog upućen u problematiku sa prenamenom zemljišta.Dotakli su se te teme o kojoj pričamo i njegov odgovor je bio ne smeš da oreš ali nigde ne piše da ne smeš da tanjiraš.E sad ko kako razume.S jedne strane ne verujem da če te država kontrolisati zato što plaćaš zakup i više im nije interesantan .S druge strane ja se ne bi usudio .
Imam i ja jedan od 10 ha🙂
 
Na nekom slavlju u NS jedan moj drugar je bio gost i tamo je bio i čovek koji radi na poljo.fak.NS između ostalog upućen u problematiku sa prenamenom zemljišta.Dotakli su se te teme o kojoj pričamo i njegov odgovor je bio ne smeš da oreš ali nigde ne piše da ne smeš da tanjiraš.E sad ko kako razume.S jedne strane ne verujem da če te država kontrolisati zato što plaćaš zakup i više im nije interesantan .S druge strane ja se ne bi usudio .
Imam i ja jedan od 10 ha🙂
Ја ћу се коцкати па ћу истањирати и посејати детелину , друго ми не остаје ја верујем да ми нико ништа неће рећи што сам истањирао и што сам посејао. Сви редом ору пашњаке у околини и у селу и до сад за 10 година сам чуо да су само једног ухватили како оре 2 зону заштите пашњака и да је платио казну од 50 хиљ динара, распитаћу се ја још код агроекономисте мог па ћемо видети шта се може и како.
 
Ne brinem ni najmanje.... nisi shvatio. On može da pretambura pašnjak jer je možda član partije, a ti ne možeš jer nisi. E sad ako baš imaš želju... Samo napred.
Сад сам схватио да сам погрешно протумачио , не верујем да је сендвчар тај човек , више верујем да има договор са пољо чуварима. И да има луду срећу.
 
Da li je pašnjak na triangli ? Bilo bi korisno da se uredi a ne da bude ruglo.
 
Tromeđa ..ako se ne varam, pre mnogo mnogo godina zvala se "Eszter" , žensko ime dato za livadu..
 
Ja sam uzeo u zakup od mesne zajednice 8 hektara koji je bio pašnjak državni, dat na korišćenje mesnoj zajednici. Pre oko 25 godina lokalna zadruga imala je neki dil sa mesnom zajednicom pa je izorala taj pašnjak ,i koristila nekoliko godina. Ja kad sam uzeo nisam ni na kraj pameti pomislio da to je protiv zakonito, jer sam računao da nisam to ja uradio .
Ja sam uzeo na licitaciji ,platio sam zakup preko računa i radio dalje još dve tri godine. Ne samo ja ,više nas jer u pitanju je oko 80 h pašnjaka . Ja sam uzeo 8 h.To je išlo tako godinama ,mi u selu uzeli tu zemlju, radili ,pare ostale u selu i svi zadovoljni. Ali našao se jedan pametnjaković (budala) kome smo smetali , i taj je svaki dan zvao i tužakao da smo uzurpirali zemljište. Jednog jutra nedelju dana pred zetvu psenice ,postavili su obezbeđenje pored njive i doterali kombajn i dalje pretpostavljate šta je bilo. Na sud kad smo bili tako su napravili da ako hoćemo da tužimo ,možemo da tužimo samo onog ko nam izdao tu zemlju. Oni sa tim nemaju ništa. Mesna nam je vratila iznos koji smo platili za zakup a ceo rod je uzela opština vršac i država.
Apsurd je što ja i dalje radim taj pašnjak ,ali sad ga izdaje uprava za poljoprivredno zemljiste. Kad oni uzimaju arendu može da se seje štagod a ovako ne može.
 
Da li je pašnjak na triangli ? Bilo bi korisno da se uredi a ne da bude ruglo.
Ја не бих мењао начин експлоатације пашњака исто би било кошење ношење , исто ко сенокос овако могу и до 5 пута годишње а са сенокосом само једном
 
Ја не бих мењао начин експлоатације пашњака исто би било кошење ношење , исто ко сенокос овако могу и до 5 пута годишње а са сенокосом само једном
Kako samo jednom?
 
Nazad
Vrh