Izdavanje državne zemlje u zakup

Posto nemam dovoljan broj poruka jos sam zelen na forumu pa ne ogu da otvorim novu temu ,ne znam da li uopste postoji tema cesto pominjana ovih dana a to je restitucija oni opet raspravljaju i odlucuju bez nas i niko nas nista ne pita,pa ako ta tema jos ne postoji mislim da bi bila zanimljiva za nasu buducnost ako neko moze umesto mene da je pokrene. pozdrav
 
Verujem da će se i kod mene licitacija ipak završiti dogovorom dobrim po sve.Čujem da je jedan od velikih gazda(svinjar iz NS) svojima rekao da teraju i do 100000din/ha ako treba samo da bi uzeli zemlju.Takve priče sve kruže selom da bi valjda obeshrabrile sve nas male poljoprivrednike.Sad imam još veći elan da se prijavim na sve licitacije pa taman i ne uzeo ni ara zemlje.Samo onda ni ostali neće platiti 3000din/ha kao prošli put već najmanje 20 puta više(to sam obećao i sebi i njima).
 
Brvo covece tako i treba. e to je ono pravo ne dozvoli im da de bace u bedak . a to im je cilj udri ih uplati sve parcele i guraj. a cim uplatis eto njih da se dogovore.
 
Znači Mića mrdnuo repom i svi trt.
E kod nas se sad klupko odmotava,uhapšen predsednik opštine i predsednik komisije za izdavanje državne zemlje u zakup a priča se i da je dogorelo pokrajinskom poslaniku inače sve miljenici DS-a.
Inspektori muštraju redom,od lokalnog veterinara koji izdaje potvrde ko ima kakvu farmu do raznih farmer i zakupaca zemlje .Nažalost ima i pravih farmera koji su opet munuli gore pomenutima pare da bi dobili određene parcele.Nijedan koji ima farmu nije nudio u pod zakup nekom iz sela nego ljudima sa strane.
Imamo u selu farmu pilića koja je dobila 100-nak ha ali rade neki ljudi iz susednog sela,imamo i jednu firmu koja ima 99 krmača ali ih niko nije video imamo ohoho za bezbednosno informativnu agenciju.
Imam ja puno da lajem al neće inspektori do mene:osmeh:
 
gorane cuti oces i ti da sviras klavir sa njima pusti nek vreme uradi svoje :haha:
 
gorane cuti oces i ti da sviras klavir sa njima pusti nek vreme uradi svoje :haha:
Petre ,nemam ja zašta svirati klavir samo zbog dugačkog jezika.
Srećom nisam psovao Tita pa da me pritvore dok se ne oladim.
Nažalost meštani sela ćute a ja koji sam došao pre 8 godina trebam lajati za sve poštene poljoprivrednike.
 
danas odrzana licitacija drzavne zemlje u opstini SM na period od tri godine!prosecna cena zakupa 50-60 hiljada a dve parcele u KO srem.mitrovica otisle po ceni od 70 i 79 000 po ha!
 
U Crepaji jos uvek nije pao nikakav dogovor oko podele zemlje koja je uzeta po pocetnoj ceni, od strane 5-6 gazdinstava, a na racun toga sto su svi odustajali u korist tih ljudi (radi se o 730ha).
 
Ma kakav bre dogovor očekuješ....
Oni će da rade ,a Vi da gledate.

---------- Poruka napisana 21-10-11 u 11:19 ---------- Prethodna poruka je 16-10-11 at 20:14 ----------

I ima li pomaka u podeli zemlje ili još stoji u parlogu?
 
Nema nikakvih pomaka, koliko ja ja znam, ali ja sam tamo sitan igrac u odnosu na one koji su uplatili sve i po nekoliko puta. Kazu da ce biti dogovora o podeli prema odnosu na uplaceni novac, inace se radi o 40-45 gazdinstava koja su ucestvovala u licitaciji i odustajala redom u korist jednog od nas. Novac od licitacije nam je vracen, oni koji su dobili zemlju su uplatili na svoje ime. Cudna stvar je sto sam za licictaciju menjao evre u dinare, a sada sam za dinare kupio evre i dobar sam 5000,00 din :osmeh:
 
Bojim se da ti to ne bude i jedina zarada od sve licitacije.....
Ja večeras idem kod prijatelja na dogovor i u ponedeljak uplaćujemo skoro za sve bitne parcele.Već se mnogo "glasnije" priča da će biti dogovor.
 
Ma ne uzbudjujem se previse, ovo mi je prva sezona da radim poljoprivredu ozbiljnije, pitam se da li cu i svoje da uradim kvalitetno i kako treba. Moj otac je u startu bio protiv toga da se uzimai drzavna zemlja, posto zna kakvi su nasi ljudi, a on voli da radi samo svoje i da provodi sto manje vremena u traktoru. Sa druge strane, veliki novac je u pitanju, vidim sa secernom repom su se razbili, ko je radio, a radili su mnogi. Ako dobijem nesto (5-10 ha) bicu zadovoljan, ako ne bude, vidimo se za 3 godine, ali sa drugacijom retorikom, a onima, ako nas budu zajebali na takav dripacki nacin, naka je uzdravlje ta zemlja. Ipak i dalje mislim da ce se podeliti na neki nacin, koliko toliko korektno.
 
druže dok vam je mića almex tu nećete dobiti ništa ipak njemu treba najviše
šta ćeš sirotinja je pa mora da radi
 
Nazad
Vrh