Izdavanje državne zemlje u zakup

I koliko si ponudio?Sada to više nije tajna zar ne ?
 
Moja računica je da mogu do 39000din/ha stim da mi ostaje zarada od 300evra/ha.Na subvencije NE računam.Sa tom cenom kod nas ću sigurno nešto uzeti.
 
Kako mozete da pravite kalkulacije, kad je svake godine repromaterijal skuplji,cena zitarica nestabilna, a ugovor za zemlju potpisujete na vise godina? Ajd da je na jednu godinu,ali na vise godina, desice se prilicni obrti u pocetnoj racunici.
 
Ja proračun radim na trenutnu situaciju.Znači sve krajnje realno u datom momentu.Ako bi gledali unapred ne znamo hoćemo li uopšte biti živi ,a ne cene repromaterijala i robe.Danas je sve lutrija pa i poljoprivreda.
 
Prosla je licitacija, zemlja otisla po najnizim cenama, svi su odustali u korist po jednog, sada ostaje da se medjusobno podeli !!!!!! Bilo je burno i nasilno posle toga ispred zgrade.
 
Cujem Mica je sinoc u "Trskari" doneo spisak sa svim podacima,ko je koliko ponudio za koju parcelu i zvao ponaosob svakog da se dogovore...Dan pre otvaranja koverti on je vec sve znao i naravno sve je i uzeo...i sad ce da deli,e kome on da deli majke ti...
 
Uzelo se po nekom dogovoru, svi su redom odustajali, a na svakoj parceli je bilo pa 15-20 ponuda, verovatno ce se deliti po nekom kljucu, a sinoc nisu uspeli nista konkretno da dogovore, tek danas, na samoj licitaciji, skoro sve do kraja kada je jedan iskliznuo, pa je nastala opsta galama. Savo, trebao si da budes tamo, da vidis, bas je bilo interesantno.
 
Brao sam od jutros,sad sam zavrsio sa skidanjem a od taste sam cuo za sinocna okupljanja i desavanja u kafani...Cirkus,mogu da zamislim,pricace se o ovome jos dosta.@ Kish otkud njemu taj spisak,e to ne zna niko sem njega i njemu bliskih...I Bia bi se tu pogubila,ne zna se ko koga i za koje pare,ako ih ima uopste:haha:
 
Al je bilo zanimljivo i corci su radili!
Sad kad smo svi odustali,ostaje da se odradi jedna lutrija!pa sta kome zapadne!
 
A otkud njemu taj podatak?
Eto zanimljivosti za bia-u!
A sad ti treba udba.:osmeh:

Kod mene sledece nedelje. Stizu razni komentari, neki su i da ce biti muljanja. Sumnjam na to, mada mi drugar kaze sta je video svojim ocima na predaji, i to moze da se tumaci na vise nacina. Na zalost, sumnja je ubacena.
 
Dušane a što si ti odustao kada si ponudio neku realnu cenu od 36000din/ha?Ni meni ta vaša licitacija nije uopšte jasna.Pa zar ako najveći ponuđač odustane od cene ne ide onda sledeći po ponudi pa sve tako....
 
zato što im je taj mića i mama i tata on ih i vedri i oblači
a tako će biti uskoro i kod nas nažalost
 
Nazad
Vrh