Izdavanje državne zemlje u zakup

I sta je tu toliko spektakularno zaboravili su i Bojanica iz B.D.Polja koji je dobio zemlju za sadnju lesnika.
 
Bogami tablice za obracunavanje uslovnih grla za pravo preceg zakupa su momacki srezali. 1 june starosti od 6 do 12 meseci 0,3 uslovnog grla, a 1 ulovno grlo 0,7ha. Treba da ih bude sramota sa ovakvom kalkulacijom!
 
Kod nas su računali 6,5 tovljenika za 1 ha zemlje (6,5 tovljenika = jedno uslovno grlo = 1 ha)
Mada na kraju još množe sa ( čini mi se) 0.4
Npr. 10 ulovnih grla je 10 Ha puta 0.4 i na kraju dobiješ 4 ha zemlje
 
Tovne svinje(preko 25 kg) 0,15 uslovnog grla
Prase do 25 kg 0,02 uslovnog grla

Ta Pera sada ti je 1 uslovno grlo 0,7 ha!
 
Radim ja juce njivu sto je vracena u restituciji, kad neki lik sa Zelenkom tanjira moju njivu do kanala, povuci potegni dodje gazda kaze evo meni su po pravu preceg zakupa za stocare izdali vodozastitni pojas zajedno sa kanalom i putem pored kanala.
Nasa njiva je pored kanala dugacka cca 450 m i taj vodozastitni pojas na jednom delu je 20m na jednom 2 m a na jednom nasa njiva preseca i taj kanal i nema njhovog pojasa.
Sve u svemu covek kaze nemoj se ljutiti al ja za tu povrsinu placam 25000-30000 din po Ha ......rekoh mu brate ce merimo i da ti platim...sta cu
Kaze on meni jednom coveku su izdali bagremar kao oranicu....ma katastrofa.......
Sto to nisu Penisu izdali .....:bravo:
 
Neznam sta da kazem,ali vidim da kod nas svi koji su dobili zemlju nazad u restituciji,sve su to gazdurine,niko to od malih nije dobio...
 
Evo citam da u Opstini Nova Crnja sva drzavna zemlja pripala ili dodeljena na licitaciji po 28000 din po ha 120 mladih poljoprivrednika , umesto njih trojice koji su ranije radili svu zemlju, eto moze se kad se hoce , tamo je i predsednik
opstine dobio zemlju Pera Milankov , ako ima neko iz te opstine neka isprica, svuda na lokalu nam pricaju drugacije, a eto moze se
 
Nazad
Vrh