Izdavanje državne zemlje u zakup

Kod nas jos nije bila licitacija a i ne zna se kad ce sacuvaj boze, ko da optimalan rok za setvu tek pocinje umesto sto se zavrsava e moja Srbijo...
 
Za jednu godinu po hektaru i nemas subvencije nikakve. Kod nas je valjda 78000din crkvena otisla lane na 3 godine.
 
U opštini Žitište je stočarima po pravu prečeg zakupa podeljena državna zemlja, a za redovnu licitaciju nema nikakvih informacija... Kod nas u Banatskom Karađorđevu je stočarima pripao veći deo, ostalo je svega oko 90-ak ha za licitaciju... Ma samo kad su onog gada Matijevića sklonili, sad kako god da bude nema veze, samo nek je on onemogućen da otme i to malo što ima...
 
Kod nas za stocare prvo odbijaju zemlju koja je prijavljena u trezoru pored sveg kresanja sa novom tablicom.i mi nismo dobili nista tako da smo i od tova odustali.
 
Bogami tablice za obracunavanje uslovnih grla za pravo preceg zakupa su momacki srezali. 1 june starosti od 6 do 12 meseci 0,3 uslovnog grla, a 1 ulovno grlo 0,7ha. Treba da ih bude sramota sa ovakvom kalkulacijom!
A sta ti ja pre par meseci rece. ..

- - - - - - - - - -

Dosta je manipulacija i sa pravom preceg. .. poceli stocari da se sile. ..kad ono curik. ...p
 
Sveštenik je jedno od plaćenijih zanimanja u Srbiji , kod nas dodju goli i bosi a odu sa besnim kolima
Kad si napisao cenu itd trebao si napisati gde su te pare i kome uplaćene???Jel nemoj da pišeš nešto ako nećeš napisati do kraja!Kod mene u selu ljudi izlicitirali zemlju i sutra dan sa sveštenikom i članovima Crkvenog odbora u Sr Karlovce tj Eparhiju i novci uz uplanicu na račun iste naš lokalni sveštenik nikakve veze nema sa tim novcima.Za ovaj moj post lično odgovaram!
 
Kod nas prosle godinr 75ha crkvene zemlje izdato po 520e po ha novac uplacem na racun crkve tj eparhije. Vladika se licno pita i odlucuje o tim parama.

Nada poslednja umire.
 
Kad si napisao cenu itd trebao si napisati gde su te pare i kome uplaćene???Jel nemoj da pišeš nešto ako nećeš napisati do kraja!Kod mene u selu ljudi izlicitirali zemlju i sutra dan sa sveštenikom i članovima Crkvenog odbora u Sr Karlovce tj Eparhiju i novci uz uplanicu na račun iste naš lokalni sveštenik nikakve veze nema sa tim novcima.Za ovaj moj post lično odgovaram!
Pišem ono što znam, i što se poštuje kao procedura, a ne držim ja popa za mantiju pa da znam šta i kako oni raspolažu s parama, ja sam napisao ono što je svima znano i za većinu a da izmišljam to tvoje do kraja ja ne mogu ! A to što sam napisao da dodju goli i bosi se ne odnosi na izdavanje crkvene zemlje već na to što Kać ima 18000 stanovnika i što vršenjem svoje službe dobro se olovare !
 
Eto vidiš sam si napisao da nemaš pojma gde idu pare a pišeš kao da je sveštenik te pare uzeo sebi...Neki imaju dilove sa lokalnim tajkunima i ovako i onako nisu oni sveci dođu sa jugom odu sa Mercedesom to je svima znano.Samo hoću da kažem nisu svi isti i ne treba na sve bacati ljagu:ppozdrav:
 
Ma ja sam decidirano jasan , samo ti mene ne razumeš, a samo oni što su malim parohijama ne mogu mnogo da se pomognu pa ispadnu pošteniji , a čim dobiju premeštaj odmah se pokaže drugo lice ,pa ja se sećam Porfirija kako se vozao prigradskim autobusom i Zoljicom po selu i do Manastira a sad ga voze u blindiranom mercedesu i odavno se on pita za mnogo šta u ovoj našoj državi...imam ja dovoljno godina da i pamtim svašta a bogme sam i doživeo svega , tako da stojim iza svega cvrsto!....AMIN
 
Pozdrav.Da li neko zna da li moze da se obradjuje drzavna zemlja ako se ona u katastru vodi kao pasnjak...ali na terenu je to neko preorao jos pre 20 godina...? Hvala
 
Nazad
Vrh