Ishrana tovljenika

Ovo sa iznutricama pilecim, jel se ta creva ciste pa im se onda daju ili se daju onako creva puno jos od onoga sto su pilici zadnje jeli?
Ima kakvih bolesti koji se javljaju?

Tako puna creva daju to ti je ne svareni koncetrat.Pričao mi čovek u Americi sve velike farme tovnih pilića imaju i farmu svinja pa svinje hrane izmetom pilića.Perverzijama nikad kraja.Sem pojave kanibalizma i prejedanje ja nisam čuo za druge nedostatke.Ljudi koji tako hrane će ti dati bolju informaciju...
 
da,da imam i ja tih problema sa ciscenjem, al moram pregraditi svinjaca pa mi ona najvise odgovara...
 
Mene nije sramota da ti prenesem svoje ružno iskustvo pošto vidim da razmišljaš slično kao i ja u početku svinjarenja - bilo mi je jeftinije da postavim tešku hranilicu nego da zidam pregradni zid , platio sam duplu cenu kada se ispod hranilice ucrvalo nakupljen brlog i kad su svinji to radije lizali nego hranu u hranilici .....?!
 
Da li moze neko ko zna da napise ukratko koju hranu davati svinjama da masa ide na meso a koju da ide na slaninu i salo Kako dobiti prirodnu adidas slaninu red mesa red slanine ima li tu neke tajne tokom perioda ishrane svinja?[ Основно храниво је зрно жита (кукуруз) кога има око 60% у смеши, некада
чак и више. Веће учешће кукуруза од 60% није пожељно због лошег квалитета
сланине. У тову се може користити и јечaм.
Као извор биљних протеина користе се уљане сачме (сојина сачма).
Анимална хранива (рибље и месно брашно, обрано млеко у праху и сурутка)
се обавезно користе за свиње до 70kg. Пошто су ова хранива скупа, данас се неке АК,
као што су лизин и метионин, синтетски производе.
У последње време за тов свиња се доста користи сточни квасац.
Брашно дехидроване луцерке је обавезан састојак смеша за исхрану свиња у
тову. Мекиње и суви репини резанци се најчешће користе ради разблажења енергије
и то у последњој фази това.
Маст се додаје до 5% ради повћања енергетске вредности и побољшања .
 
Moze neko da mi kaze da li se isplati hraniti svinje i koliko je dobro dati otpadke keksa, napolitanke, bombone i sve to samleveno u dzaku mogu nabaviti??

Naravno uz mesanje nekog koncentrata u pomije.
 
koliko kukuruza pojede tovljena svinja ako se ne daje koncentrat, nego samo kukuruz, eventualno jecam, detelina i pomije? Hranim samo za vlastitu upotrebu i zelim ekoloski zdravo meso?

hvala na svakom odgovoru unapred
pozdrav
caplja
 
Pozdrav odgajivaci svinja.
Nisam znao na kojoj temi da postavim ovo pitanje pa reko hajde na ovoj.

Da li neko od vas koristi kukuruznu silazu za ishranu tovljenika? I kako se pokazala takva ishrana? :ppozdrav:
 
Ne znam šta jedu, ali dobro jedu!
ssl22115.jpg
 
jel neko vec hranio svinje ribom upecanom u Dunavu ili vec negde drugo ali svezom ribom? i kakvi tu mogu biti rezultati?
 
jel neko vec hranio svinje ribom upecanom u Dunavu ili vec negde drugo ali svezom ribom? i kakvi tu mogu biti rezultati?
Pošto imam oca penzionera i strastvenog pecaroša, ribe stalno ima dosta pa dajem i svinjama. Nije sa Dunava al je iz Tise :osmeh:. Bitno je da polomiš bodlje ako riba ima bodlje (ne znam kako se to kod tebe zove al u mom tu ribu nazivaju "manjov") a sve ostale ribe možeš tako da daješ kako stignu.
Obožavaju ribu! Kad im dam, samo što se ne pokidaju koliko se otimaju.
Čak i krmačama dajem posle prašenja ribu da se oporave. Prija im, otvara im apetit pa samim tim i više jedu a i zdrava je za njih.
Moje iskustvo je da posle par dana užinanja ribe baš krenu da prazne hranilice.
 
Hvala Nesko, dobiju sad babuske i bucove a i neke druge ribe kojima ne znam ime, istina je jedu ko ludi, samo ne zelim da se ne pokvare i ne budu hteli jesti jecam i kukuruz, pred klanje im necu davat ribu jer bas ne volim da mi kobasice dobiju miris ribe, koliko vremena pred klanje treba prestati sa ribom?
 
Nazad
Vrh