Ishrana muznih krava

pozdrav svima.
interesuje me da li neko od vas seje ovas i kosi ga dok je jos zelen osusi i balira i koristi u ishrani krava.
voelo bi da cujem neki komentar o ovome.
hvala
 
Za sve te probleme sa misevima koji pregrizu kanape je SO,baci po balama kad ih pakujes i svi kanapi ce bitiu citavi
Nepomaze kod pacova a kod miseva 100% ja so bacam i po dzakovima sa kukuruzom
 
Ja sijem ovas (zob) sa grahoricom, posijao sam pre dve nedelje, već se vide redovi.
Kosim kad grahorica počne da formira zrno u mahunama.Najveći problem je sušenje, jako loše podnosi ako pokisne pokošena.
Kod mene u šupi ima ježeva i mačaka i već par godina ni jedna jedina špaga nije bila presečena, a i solim bale uvek kad se sslaže u šupi.
 
poz.kad smo kod sejanja zobi i gehorice za kosenje,e pa ja sam pre 10-ak dana prvi put to posajao pa cu videti kako ce to biti.posejao sam 60 ari.
 
Ako bude kiše posle grahorice se može posijati i proso, ja sam prošle godine sijao krajem maja i u onoj suši bilo je dosta mase.
 
pozdrav, imam jedno pitanje. kolko kolicinski smem da dajem perka kravama dnevno i da li i steone krave smeju da jedu perka kao i ostale ili im treba dati manju kolicinu?
 
Premiksi za krave

Cije Premikse vi koristite u odgoju junica i krava? Ja sam od skoro poceo da koristim Patentov Indy Uni 3%, za sad ne mogu reci jos nista o njemu, zato sto se radi o kratkom vremenskom periodu koriscenja.
 
Mene takodje interesuju iskustva kolega u vezi sa koristenjem premiksa u ishrani krava i junica? Ja koristim sano program vec dosta godina, odnosno od pocetka bavljenja proizviodnjom mlijeka, medjutim sad nas stalno obilaze promoteri drugih proizvodjaca, nude, hvale itd.
 
Koristim camisan i profisan za krave u muzi, prenatu za krave u suhostaju, bovifit kada se krava oteli kao energetski napitak, za telad milsan i megi, i imam neki probiotik za telad ako bi dobili prolijev. Zadovoljan sam sa tim proizvodima, mada ih kude ovi iz konkurentskih kuca.
 
Koristim dugo sano koncept, pa tako da sam zadovoljan i cijenama i kvalitetom, sve uhodano od dobavljaca do nacina koristenja, njihovi promoteri me obilaze, savjetuju, snabdjevenost citavog asortimana proizvoda. Probao sam sa Enmonom neko vrijeme, medjutim nisam bio zadovoljan i tako da ne bih nesto mjenjao. Mada dosta ljudi hvali shauman, ali kazu da mu je cijena dosta jaka.Moj ujak (ima farmu od 50 grla) je presao sa sano premiksa na patent i nije zadovoaljan.
 
Meni je problem ovde da nabavim sano ili schauman zato sto ih nema u mom kraju i zato sam primoran da koristim patentove premikse. Postoji li nesto za prevenciju bolesti papaka kod krava, zna li neko neki takav proizvod? Cesto mi se desi da krava copa a nema vidljivih znakova, otoka i slicno, papci nisu prerasli, sve mi izgleda normalno ali krava copa.
 
Nazad
Vrh