Ishrana muznih krava

Ja sam probao sa sanom,ali nije islo nista na bolje,nisam ni u kom slucaju zadovoljan sa njihovim programom.Izdvajam milsan koji je stvarno extra i sanosan za suvu dezinfekciju....
 
ma ne biomin je firma iz austrije a ta stvar kao protamilk kod njih se zove supermilk i sa njim sam imao odlične rezultate .ja sad koristim njihove inokulante za silažu i odlični su a dosta povoljni
 
neznam dali imaju biomin premiksi kod nas u prodaji.koja cena je tog kocentrata kod vas i koliko ga posto dajes
 
Poslednja izmena:
ima ga kod vas a cena je bila otprilike kao i protamilk samo što u protamilku nema premiksa
 
ja trenutno koristim beljski super 34 %proteina oni ga preporučuju 25 % a ja ga stavljam 20% ,7% stočnog graška 2% premiksa-sano profisan,44% kukuruz i 27 % pšenice.hranim lucernom sa 19% proteina i prvoklasna silaža
 
Jedno pitanje.

Kada priđem kravama,odmah počinju da me ližu,ili zgrabe za odjeću.Da li je to nedostatak nekih vitamina.Inače hranim ih kvalitetnim sijenom,lucerkom ili travnim smjesama,kao i kukuruznom prekrupom .Vremenom dajem i kostovit.
 
@ pocerina predpostavljam da si pomislio da lizu zbog nedostatka soli. Ja imam slican problem dva juneta kako im pridjem, svog me ubalave i uzvacu. Pre neko jutro mi jedno svuklo kapu sa glave, jedva sam mu oteo iz usta. Davao sam im ranije samo mineralnu so za lzanje, mislio sam da tako ne unesu dovoljno soli u organzam, posto me lizu. Poceo sam da ubacujem so i u koncentrat, medjutim oni me lizu li lizu i dalje. Pa ako moze neki savet i meni.
 
Hehe i moja stoka se konstantno liže i vuče za odjeću,nemožešim prići,pogotovo kad bikove hranimo jasle i hodnik su uski previše pa im jednostavno nije svejedno proći kad su veliki.Krave su uvezene pa nemaju rogova inače imali bi problema,jer im prilazimo sa strane nemamo hranidbeni hodnik.
 
interesuje me koje premikse (kojih proizvdjaca) koristite u ishrani muznih krava, u Srbiji, Hrvatskoj, BIH, pa ako Vam nije tesko da kazete svoje iskustvo, jer sad se na nasem trzistu pojavljuju se mnogi koji nude svoje proizvode a pri tom blate ostale, tihi rat. Hvala unapred.
 
Imao sam priliku pre nekoliko dana da vidim kravu koja nece da okusi sijeno da jede,sijeno je stvarno odlicnog kvaliteta ali krava nece ni da okusi kakvo god sijeno da joj se da ona nece sta bi to moglo da bude zasto ona nece da jede sijeno,krave jede sve ostalo baliranu kukuruzovinu,silazu,obrok,rezance samo sijena nece nikako sta mislite zasto ona nece da jede sijena i sta bi trebalo uraditi da pocne jesti sijeno?
 
А код мене супротан случај јуница која се отелила пре 1 месец неће да једе концетрат а све остало једе.
 
Nazad
Vrh