IMT

Ja još svoj 577 nisam uperio..ponovo zamajac tokaru...
Nije do tokara.... Negde drugde je problematika, ali je nemoguće ovako ustanoviti. Jel imaš nekoga da napravi snimak kako se traktor ponaša pa da to pošalje na viber, YouTube i sl.?
on samo iz brzu izbacuje
Svima izbacuje samo iz brzih. Možeš isprobati i vožnjom u rikverc da li će izbaciti iz reduktora. Par puta ubrzaš i usporiš pa ako ne iskoči, dobro je.
 
Kod mene se desi na 560 jednom od hiljadu puta da bas i iskljucivo u rikvercu iz brzih izbaci reduktor i to bas kad je veliko opterecenje
I mozda mi se desilo 10_15 puta a napravio sam ja sigurno bar 5000h na njemu
Stari moj nije zestok pa mu se ne desi skoro nikad

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ja sam ga sad probao i u brazdu i ako je malo vlazno i utbrdo i u rikverc nema da mrdne sad mislim da je to to zamenio sam mu onaj zupcanik i opruge i šajbne mesingane ostalo je sve super nije imalo ni luft niti da je pojedeno iskreno volim fabricki delovi da ostanu ako su dobri mnogo su mi oni sigurniji nego novi indiski

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Па колики је то аксијални ход? Само ти растави цео мењач негде је грешка у њему неки лежај или неко кућиште се распало.
 
Ima hoda..milimetar sigurno..možda i malo više..nemoš ocijenio kad potegneš pajserom...čisto se razmišljam da kupim sve novo..od zamajca.korpe.lamele i spojničke..to je nekih 600 evra..ma..videćemo.ako ne bude u mjenjaču kvar. Kupujem to sve mada majstor kaže da nema potrebe...
 
Па шта је то милиметар,два или три, не може због тога трактор да се тресе. Базирај се ти на мењач и диференцијал.
 
Ima hoda..milimetar sigurno..možda i malo više..nemoš ocijenio kad potegneš pajserom...čisto se razmišljam da kupim sve novo..od zamajca.korpe.lamele i spojničke..to je nekih 600 evra..ma..videćemo.ako ne bude u mjenjaču kvar. Kupujem to sve mada majstor kaže da nema potrebe...
Ne verujem da ima toliko lufta, to vam se samo čini, i moguće da nije to uzrok podrhtavanja. Ali u svakom slučaju treba to da se reši da slučajno aksijalni ne bi ispao iz ležišta i onda će radilica strugati i odje.ati blok motora. A hoće S da uradi to.
Nemoj kupovati zamajac. Teško da je do njega. Ja sam i dalje ubeđen da je nešto do korpe i ili lamele.... Ne verujem ni da je menjač u pitanju, ali nije ga teško izvaditi i pretresti, pa odradite i njega za svaki slučaj.
 
Komplikovano i jednostavno proba se drugi menjac, za koji se zna da ne trza, i onda ti se kaze samo gde je problem... ali ko to sve da izvede... ili se proba drugi zamajac i korpa, isto za koje se zna da nemaju te simptome...
 
Jos jedno pitanje vazdusnu instalaciju povezao sve radi super anaser napravio upitanju je bio automat i unutar imao opilja dosta, sad prilikom rada kompresora u dnu boce i na crevo primecujem ulje sta je uzrok tome da u vazdusni sistem ima ulje kompresor radi super

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Ne verujem da ima toliko lufta, to vam se samo čini, i moguće da nije to uzrok podrhtavanja. Ali u svakom slučaju treba to da se reši da slučajno aksijalni ne bi ispao iz ležišta i onda će radilica strugati i odje.ati blok motora. A hoće S da uradi to.
Nemoj kupovati zamajac. Teško da je do njega. Ja sam i dalje ubeđen da je nešto do korpe i ili lamele.... Ne verujem ni da je menjač u pitanju, ali nije ga teško izvaditi i pretresti, pa odradite i njega za svaki slučaj.
Ima luft..vidi se kad je potegnemo pajserom..prema semerigu..kupljena je juče i nova original korpa i nova lamela i nova spojnička .nov zupčanik od pete brzine..nov ležaj što ide u spojničku pozadi..okretao se u njoj..
 
Pitanje, na imt549 kada dižem sejalicu lepo diže ali kada dodje u gornji položaj i kad treba da održava tu visinu onda počne da mi lupa pumpa, dok spuštam nečuje se i opet kad podižem nečuje se al kad stane u gornji položaj onda počne da lupa. Šta je razlog tome?
 
A kad se ne podigne rucica do kraja, da li se i tad cuje?
Obicno svi popuste onaj fabricki m6 vijak koji ogranicava gornji polozaj velike rucice jer im nekad fali da jos malo traktor podigne orudje..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pitanje, na imt549 kada dižem sejalicu lepo diže ali kada dodje u gornji položaj i kad treba da održava tu visinu onda počne da mi lupa pumpa, dok spuštam nečuje se i opet kad podižem nečuje se al kad stane u gornji položaj onda počne da lupa. Šta je razlog tome?
To hoće kad je podešn maksimum dizanja na palici više nego što bi trebalo. Ne bi smeo tako. Probaj šta se dešava kada ne digneš baš skroz.
 
Тако подигнеш до краја, убациш и рикверц па шта пукне. Треба да се подеси висина подизања рамена, да не полмиш нешто.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh