IMT

Sto bi Luka rekao "a gde je LAZNA spojnicka?"
Kad tako navlace, mogu misliti kako steluju lamele...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Svašta ovde može da se pročita.
Pa majku mu zar je moguće da je nekome lakše da se muči sa lamelama ciljajuci od oka nego da napravi jedan alat za koji mu treba 1000din i 20 min posla strugara a može bukvalno da se napravi od bilo čega.
 
Ova je plasticna za Utb a ima i za Imt od bukovog drveta ali ne mogu da je nadjem sad.
43e144f9497df753da0b8f795125b072.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Još moj IMT nije u funkciji..promijenuli aksiome ležaje..nova korpa..nova lamela..nova spojnička..nov ležaj unutar što ide u spojničku..nov zupčanik pete ...i opet kad ga vozim i naslonom nogu na kvačilo osjeti kao vibraciju i vraća pedalu..kad mu teško u brazdi.odvojim i nemožeš krenut dok ne dignem malo plug....jel moguće da majstori ukrive dvije lamele pošto sastavljaju traktor bez spojničke pa uvrću dugačke šarafe i natežu dok neko okreće pozadi Kardan ...napominjem..dvije..par puta ga već rastavljamo i kupio sam dva puta nove kronove vučne lamele
Ау, бре колега па који су то дунстери, значи од дрвета се направи клин и онда се све са њиме уцрентира и намешта корпа и стеже. Какво центрирање преко спојничке мењача. Код стругара и нека ти, направи од дрвета или пластике клин. Сада ћу отићи у радионицу да ти сликам како треба да изгледа.
 
Otac dao komsiji drvenu za imt, on kaze bacilla mu zenu u sport. 99% laze, doso kod mene za spijunce za stelovanje ventila ja ga odjebo.
Neka kupi nije ni pisljivih 200 din. Idu mi na Q takvi ljudi.
 


Ево наше отац то час посла на струг направи. Са једне стране је за ИМТ 542,а са друге за Зетор 7011. Од буковине направљена ко зна када. Има их још у радионици и за кола док је отац радио механику. Без овога се ламела и корпа квачила не склапају
 
Pošto sam kupio novu spojničku njima sam govorio da starom centriraju al et..džaba govoriti kad su majstori samouvereno..bio sam prisutan...pred radionom im je uvijek 7-8 traktora tako da ljudi imaju znanje..al ..ako mislite da su usukali lamelu da odem i uzmem ju i odem tokaru da je proverim..
 
Još moj IMT nije u funkciji..promijenuli aksiome ležaje..nova korpa..nova lamela..nova spojnička..nov ležaj unutar što ide u spojničku..nov zupčanik pete ...i opet kad ga vozim i naslonom nogu na kvačilo osjeti kao vibraciju i vraća pedalu..kad mu teško u brazdi.odvojim i nemožeš krenut dok ne dignem malo plug....jel moguće da majstori ukrive dvije lamele pošto sastavljaju traktor bez spojničke pa uvrću dugačke šarafe i natežu dok neko okreće pozadi Kardan ...napominjem..dvije..par puta ga već rastavljamo i kupio sam dva puta nove kronove vučne lamele
Сада причам оцу за твој случај и каже ми да је ламела у питању,значи треба исцентрирати ламелу са лажном спојничком. Стећи корпу и онда штеловати жабице да шраф дође равно са жабицом од доле и онда штеловати на 35мм од ламеле не од фероде већ од лима. Карданску онда штелујеш до 1,5мм да има луфта.
Пита отац одакле, ја реко из Прњавора каже да си ближе дошао би он да ти то наштелује и склопи да ти више не трза кад крећеш.
 
Ostaje samo misterija, kako je prvo dobro radilo kvačilo i prelaskom preko puta na drugu njivu (ako se dobro sećam) odjednom počinje da trza....
 
Sve je sad rekao kolega
Ja cu samo reci da je veoma tesko poverovati u neke stvari
sta lokomotiva povuce
Sta izdrzi zena na ledjima
Sta podnese daska na kant
Sta **greška rodi
I zasto se u kaubojskom filmu tockovi vrte kontra!!!
To je cudo jedno!! Natezanje traktora srafovima lepota!!!!
Kako korpu rastavljaju i sastavljaju? U srafstock?
Imaju li osnovan potreban alat??

Taman kad smo sastavili motor Bugi ga vozio dva dana u setvi i ZAKUCA menjac
Rasuli se sinhroni, zupcanik 5 brzine TRCI po osovini a i nesto je upalo u kardanski par i zablokiralo
Sad reko daj odma i hidro pumpu da uradimo dok je blizu
4259d12c387cda5ae6f3946e12512848.jpg
59da75f3b2f3491b19b09e074e97affa.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Proveri i planetarni.
Nego @lovac luka , pitao sam te u nekoj temi (mislim Rakovica) ali verovatno nisi video. Ko je proizvođač onog sedište koje se moglo videti u imt-ejcima iz 70-tih tipa 578-585-588. Ima pozadi spiralnu oprugu i može da se podešava ugao kad je traktor nakrivljen u brazdi da vozač sedi ravno.
 
Iz sinhrona direkt u ulazni par kardana
Jebemtizenomajiku
b1e8c3fd9f856ad5f196ea96d24def22.jpg
3fcbc2ad5bbe4a544a3db39da2acc00f.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh