IMT

A kad se ne podigne rucica do kraja, da li se i tad cuje?
Obicno svi popuste onaj fabricki m6 vijak koji ogranicava gornji polozaj velike rucice jer im nekad fali da jos malo traktor podigne orudje..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nepodižem sejalicu do kraja jer se mnogo lomi kardan, svejedno je na koju visinu podignem dok diže nelupa već kad stane na zadatu visinu onda počne da lupa i nema veze da li je kardan uključen ili nije isto se ponaša.
Kao i @DraleTD i ja sumnjam na sigurnosni.
@mirko67 ne razumem šta u rikverc!?
 
SumLJaj na žute kocke i eventualno kulise + osovina. Ali najprije da su kocke, one imaju veći zazor nego što ulje može da popuni i to stvara zvuk-lupkanje.
 
Ne. Samo je dobila lufta u tom delu pa lupka kada zakačiš teže oruđe i kada se ulje zagreje. Može ona tako da ide još ihaj.
Za svaki slučaj proveri i one bočne nosače pumpe. Trnove. Možda je neki puko.
 
Kod mene na 560 kada nosim prskalicu 660 l, dok je ukljucen kardan da radi mesac n3 cuje se nista, cim iskljucim kardan odmah pocne da lupa.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Danas da kupim boju obiso vecinu prodavnica i u jednoj ma lik ubedjuje da uzmem novi irkom mhano nije jeftina a da li neko imao iskusta sa njom ?
10942f409779ca051ef728945777ce10.jpg


Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Mislim da ima više vrsta kompresora tj prečnika klipa. Ako se dobro sećam na 577 ide od 76mm ali može i od 90mm.
 
Имам компресор за ваздух на око глава и Стублина исте као на имт ослабио је па би карике да мењам...морам скинути главу па видети,Петолеткина глава.
 
Имам компресор за ваздух на око глава и Стублина исте као на имт ослабио је па би карике да мењам...морам скинути главу па видети,Петолеткина глава.
Si siguran da je je do klipa i karika? Možda su i ventili. Imam jednu stublinu skinutu pa ću izmeriti prečnik posle.
 
Имам компресор за ваздух на око глава и Стублина исте као на имт ослабио је па би карике да мењам...морам скинути главу па видети,Петолеткина глава.
Ovaj moj je 75 mm. Proveri da li pravi komresiju klip. Trebalo bi da se vidi i od oka kad ga skineš.
 
Kod mene na 560 kada nosim prskalicu 660 l, dok je ukljucen kardan da radi mesac n3 cuje se nista, cim iskljucim kardan odmah pocne da lupa.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
Iglicasti lezaj otisao pa pumpa igra i kad uzubis cauru smiri se pumpa

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Još moj IMT nije u funkciji..promijenuli aksiome ležaje..nova korpa..nova lamela..nova spojnička..nov ležaj unutar što ide u spojničku..nov zupčanik pete ...i opet kad ga vozim i naslonom nogu na kvačilo osjeti kao vibraciju i vraća pedalu..kad mu teško u brazdi.odvojim i nemožeš krenut dok ne dignem malo plug....jel moguće da majstori ukrive dvije lamele pošto sastavljaju traktor bez spojničke pa uvrću dugačke šarafe i natežu dok neko okreće pozadi Kardan ...napominjem..dvije..par puta ga već rastavljamo i kupio sam dva puta nove kronove vučne lamele
 
Nazad
Vrh