IMT

Kako ja to vidim, rijec je sto cesce dolazi do sabijanja kompresije a anlaser jednak kao i na 539... Klipovi, klipnjace, glava bi po svakoj teoriji trebale biti jednake kao i na 539 samo taj nesretni klip viska.

Nemam 560 ali svjestan sam da mnogi muke muce s paljenjem po hladnom vremenu. Mucio se i ujak s 558 dok mu nije ugradio brzi anlaser a onaj original je doslovce bacio kad je vidio kako ovaj vrti.

kombajn sam jedno ljeto palio s jaaako losim akumulatorom 75Ah (motor s44) a taj isti akumulator je JEDVA okretao 539 ali ga je palio nekako. Da je taj akumulator bio na 560, ne bi ga ni pomakao s mijesta kako mi se cini...

Veliku ulogu igra i tezina zamajca na 560 u odnosu na 539 pa i njega treba zaletjeti, i malo po malo se tu nakupi.

Ako ima jos koja razlika osim gusceg rasporeda paljenja i tezeg zamajca, molim te da napises...
Uporedi radilicu 539 i 558-560,sve ce biti jasno,tegovi....
 
577 po ladnom vremenu grijač 15 sekunda i upali .
A svo ovisi jel stroj ispravan ako nešto ne valja neće ni da pali pogotovo ako ventili ne drže.

Mileni, jel ti nisi tvrdio da onu "pumpicu" napumpas dok ne bude tvrda i da ti uopce ne treba grijac, da sedmica upali ko mina??

Uporedi radilicu 539 i 558-560,sve ce biti jasno,tegovi....

Kolega, sve jasno, i tegovi su u prici plus svega nabrojanog...
 
A kakvi su ti spori alnaseri na m34, ima li god. do koje su se ugradjivali,ili se vizuelno razlikuju od brzih?
 
skoro sam kupio 560. i sa novim akumulatorom je upalio ko mina bez grijaca na jedno 10ak stepeni. ali tome pridodajem da nije paljen jedno pola godine. i poslije toga sam ga sa polovnim silver horsom od 100Ah. nije akumulator bog zna sta ali ga jedva jedva upali. sve mi se cini ko da mu hvali brzine. a komsija mi je reko da je kod mene brzi alnaser. traktor je ne izradjen 1300 sati za 30ak godina je napravio. od prvog vlasnika kupljen. dizne, ventili bospumpa sve je to provjereno i sve je po propisu. opet naglasavam da je akumulator bio slabasan. dok je sa novim banerom od 100tinjak ampera upalio ko mina!
 
alnaser je najveci faktor za dobar start traktora,to sam se uverio licno,desili mi se letos da je palio sa mukom pa sam uvek morao da ga grejem,cak sam kupio i novu akumulator,mislio da je problem do njega,ispostavilo se da je majstor lose zaletovao cetkice i da je radio samo sa 1 cetkicom mase,i bas se mucio,sve je bilo tako dok se i ta jedna nije otkacila,preletovane su ponovo i od tada je druga prica.Juce paljen na -9 da se malo progazi zneg sa njim
 
Jednako je bitan i dobar akumulator u cjeloj prici. dzaba dobrog anlasera kad je akumulator u banani.

Kad sam kupovao IMT 5106 prvo paljenje mu je bilo na guranje posto je dosta zapusten bio i dogovorim s covjekom kupovinu ako ce on srediti struju na njemu i covjek se slozi. Kad sam dosao po traktor, bio je 9. mjesec, upeklo sa svih strana, sjednem u traktor a covjek mi vice: "Topal je dan, mislim da ga neces morat grijat, pali direkt!" Pao mi mrak na oci a na guranje upalio u pol metra...

Patio sam se s paljenjem dosta dugo, cak ujutro kad ga upalim na toplo nema sanse da sastavi. Naime, netko je covjeku ukrao anlaser s traktora pa on kupio indijski i namontirao. Jednom prilikom nije htio vise paliti, izvucem cio akumulator al JOK i ja na nagovor kolege skinem iskrin s kombajna i namontiram na traktor. Sunce ti poljubim, kresno je ko mina! Onaj anlaser ga vrti da se ne lazemo ali minimalno DUPLO brze od indijskog.

Indijski imam u rezervi, ici ce na traktor samo u ekstremnim slucajevima. Iskra je ZAKON i tocka.
 
puno hvala. kod mene je ovaj drugi. znaci sve je do akumulatora. javim rezultate kad kroz koji dan kupim nov silver.
 
na prvom linku prva i treca slika su spori,na drugoj je brzi a na cetvrtoj je od nekog drugog traktora,sto se tice starta na +10 sve pali bez grejaca osim ovih sa sporim alanserima,sada je normalno da se malo muci jer ipak napolju je -10 i vise,po ovom vremenu ni auta 2000-o losije pale (mislim an dizele) koji imaju po 4 grejaca,tako da iskreno za ove sto im traktori pale na -10 -12 na pola kljuca ne verujem,jer nikada nisam video kod nekog da mu traktor na -10 pali u sekundi i za mene je to neshvatljivo
 
Ovaj minus sto je trenutno upek'o voli Lada, samo povuces cok ne diras gas, okrenes kljuc i buum.
Osim one Grujine,naravno.:haha:
 
Ne znam koji ti je to tip alternatora i zato bolje procitaj na tablici sta pise,ako stoji 14V,onda proveri legler da ti ne bi prokuvavali akumulatori.

Punjenje od 14.2 V je donja granica a 14.5 je gornja granica da bi vam se priznala garancija za akumulatore tako da je punjnenje koje ima tacno u zadatim parametrima.
 
Ovaj minus sto je trenutno upek'o voli Lada, samo povuces cok ne diras gas, okrenes kljuc i buum.
Osim one Grujine,naravno.:haha:

Nije imt RUS pa da ima "cok". Potezanjem STOP rucice se prilikom paljenja IMT traktora ne dobiva APSOLUTNO NISTA. Na rusu pomaze posto prekida dovod zraka pa ima ulogu slicnu dekompresoru.
 
Ok ti onda koristis ove aku.novije generacije.
Imao sam nameru da kupim Optima , Hoppecke ili Bären jer sam te baterije koristio kad sam ziveo i radio u Svajcarskoj i sa njima sam bio prezadovoljan ali ovde nisam nasao ozbiljnog zastupnika pa sam prelomio za Tudora jer sam video da ima najbolje performanse,
 
Nazad
Vrh