IMT

Zamenu uz doplatu za isti tip motora ja ne bih nipošto radio
može da mu da radilicu na 3ćoj specijali,varenu glavu i sl.

- - - - - - - - - -

Koliko znam da "polovljenje" nije sastavni dio mjenjaca nego se nadogradjuje na vec postojeci mjenjac. Poznato mi je da je to na ZF mjenjacima standardna oprema. ali ovisno o namjeni, se i ugradjuje reduktor s odredjenim brojem stupnjeva. Isto tako ne mora traktor imati samo brze-spore. Ugradi se trostupanjski reduktor pa se stupnjevi prijenosa malo bolje rasporede pa dobijes spore-radne-transportne.

Zanimljivi su prospekti sto je "Becarina pusta" postavljao ovdje od dva IMT traktora "srednje klase" IMT 576 i IMT 586 koji su imali jednostupanjsko "ubrzanje" svakog stupnja prijenosa za nakih 30% tako da je standardni mjenjac 6+2 prerastao u 12+4...
Na njima je bio multi power kao na MF traktorima
 
Evo je polugica:

214b7lz.jpg


Danas sam jos podesio trap, ide odlicno.
 
Ja i drugar smo danas probali na 558 bio nam pri ruci, menjac na leru, kardan ukljucen na gore na brzo, poluge se podizu, i naravno rucica hidroulike u gore. kod nas radilo
 
Evo isprobao sam ovo što je Bobo postavio video - neradi, nažalost, jer se vrte i točkovi kad se ručno okreće kardan, ali sam primjetio da se tako traktor pomjera prilično lagano - sve si mislim lakše ga je kurblat za kardan nego gurati :osmeh:

Ja i drugar smo danas probali na 558 bio nam pri ruci, menjac na leru, kardan ukljucen na gore na brzo, poluge se podizu, i naravno rucica hidroulike u gore. kod nas radilo

Onda sam ja pogrijesio... Pisalo je na nekoj stranici da se koristi kardan preko mjenjaca i ja to nisam isprobao posto se nikad ne sjetim, jos mi bilo sumnjivo sto ovaj rucku gura prema nazad (na IMT gore) ali ajde znaj ga...

Nema logike da ne radi, moram i ja to probati ovih dana pa da i ja imam to iskustvo ;)

Ovo je 560 kako se meni cini.. A nalepnica od 577...

Kad mu onaj nezasticeni kardan uvati nogavicu od hlaca, ne bi ja njemu bio na mjestu, upravo da je i 533 u pitanju... Igraju se ljudi s raznim glupostima a da ni jednog trena ne mucnu glavom. Kad se nesto desi, onda je kasno...
 
To sigurno važi za Grey Ferguson TE20 (sivi) sa videa jer taj ima mjenjač drugačiji od 533/539, pa je vjerojatno to drugačije rješeno

k4vyfn.jpg

2utq813.jpg
 
Poslednja izmena:
tako na 533 nemoze da radi mora da se stisne kvacilo a na maseju moze tamo kardan i pumpa rade zajedno to jest kada iskopcas kardan stane pumpa to nije valjalo pa su nasi preradili koje je mnogo bolje
 
Jel vi ljudi citate da je covjeku (milos539) uspjelo na 558 da cimanjem izvoda kardana podigne poluge s ugasenim traktorom?

Ja sam zeznuo stvar jer sam napisao da ide preko brzina i tako sam i procitao na nekoj stranici na internetu. Tu je jedina razlika izmedju sivog fergusona i ovih novijih crvenih. Ne znam da li je sivi uopce imao kardan koji radi direktno ili je samo bilo preko tockova.

Moram ovo pokusati na 539 sutra pa makar sjekire padale.

preko mjenjaca na 549 ne moze posto on hvata samo u jednom smjeru da kardan ne vrti u rikverc kad se traktor krece nazad. Na 539 je to jos uvijek rijeseno direktno.
 
Evo sad sam išao probat i direktno - NERADI, mjenjači su oba u leru, kardan je blokiran, a preko mjenjača (točkova) se mrda traktor naprijed nazad i nešto škrguću zupčanici

Kosjerac je sigurno u pravu, al nemam nekog trenutno da mi drži kvačilo
 
Posto je vecina poslova zavrseno,valjda ce vreme posluziti da radim nesto na traktoru,jel ima ko ideju ili mozda neku sliku kako da odradim nozni gas na 560 stari tip?
 
Nazad
Vrh