IMT

evo još jedna slika kako je rješen grey fergie - izgleda je kod njeg kardansko vratilo spojeno direkt s pumpom hidraulike
18hbfn.jpg
 
Svaka cast, kolega... Sad cekamo da se Milos oglasi kako je to njima uspjelo na 558...
Druze je tvrdim da moze, i da radi, danas sam licno probao i podigle se poluge, ali nemojte zaboraviti da rucicu hidroulike stavite na up na skroz gornji polozaj, ja sam tako zaboravio da stavim rucicu gore, i drug mi se smejao kao ajde ne lupaj ovo ne radi, kada smo pogigli rucicu, poluge su pocele da se podizu, kada sam spustio rucicu na down poluge su pale. menjac je bio u leru, a kada je menjac u brzinu prilikom pokretanja kardana gume se pomeraju, napred nazad.
 
To radi kod TE20 kod njega hidraulik radi samo kad je prikljuočo vratilo uključeno, znači isključiš ručicu i vrtiš kardan i poluge se dižu. imam taj traktor i radio sam to. Kod IMT bi moralo da se pritegne kvačilo da bi se odvoilo od motora i menjača.
 
Gastabajter,to je kod mene normalna pojava.u mojoj okolini ima traktora i sa manje sati a stari su po 25 god.Imaju 3 brata i pred rat isti dan kupili 549 svaki po jednog,nemaju sva 3 500r/h.
 
Jel vi ljudi citate da je covjeku (milos539) uspjelo na 558 da cimanjem izvoda kardana podigne poluge s ugasenim traktorom?

Ja sam zeznuo stvar jer sam napisao da ide preko brzina i tako sam i procitao na nekoj stranici na internetu. Tu je jedina razlika izmedju sivog fergusona i ovih novijih crvenih. Ne znam da li je sivi uopce imao kardan koji radi direktno ili je samo bilo preko tockova.

Moram ovo pokusati na 539 sutra pa makar sjekire padale.

preko mjenjaca na 549 ne moze posto on hvata samo u jednom smjeru da kardan ne vrti u rikverc kad se traktor krece nazad. Na 539 je to jos uvijek rijeseno direktno.

Tek sad pišem. Probao ja danas svaku kombinaciju. Nažalost neće! Probao sa kardanom na transmisiji, izbačen iz brzine, u brzini.. Na direkt kardan isto neće. Jedino što sam otkrio je da ključ 32 lepo paše na priključak kardana. I na kraju sam upalio traktor i digao priključak bez problema. :osmeh:
 
Ja sam probao na mom fergi(533) i podiže poluge kada je uključeno direkno i stisnuto kvačilo do kraja, da razdvoji drugi stepen da ne okrećeš motor. Menjač i reduktor nebitno u kom su položaju.
 
Mozada na dizanje poluga utice ispravnost pumpe, zatim kolika je razlika u obrtajima vratila koje pokrece pumpu kad je traktor upaljen i u rucnom pomjeranju kardana?
 
Ja sam probao na mom fergi(533) i podiže poluge kada je uključeno direkno i stisnuto kvačilo do kraja, da razdvoji drugi stepen da ne okrećeš motor. Menjač i reduktor nebitno u kom su položaju.
Ne znam kako ali mi nismo stiskali kvacilo, bio je u leru i rocanglama okretali levo desno, i poluge isle gore. 558 je 71 god i na njemu radi. javice se clan BOBO , on ce reci sytra kada bude probao da li kod njega radi.
 
Imam problem sa 5106 sinoc u oranju poceo sam da dodaje i oduzima gas sada smo mu proverio dovod goriva sve je u redu filteri cisti,dovodna creva sva cista i mikro sito u pumpi cisto sta dalje da gledam ili da mu radim?
 
Verovatno nesto oko pvp pumpe, neki regulator. Kod kolege su bili slicni simptomi, doduse drugi traktor, al nema veze, isao je u jaku turazu i majstor odma reko da je to
 
Sutra pumpa ide kod bosiste sve smo proverili i nove filtere sam stavio iako su u setvi zita novi stavljeni i posle nekih 2ha oranja opet poceo da me jebe pa ako bosista kaze da je u redu onda cu mu promeniti ceo dovod goriva,a ako nastavi da me jbe i dalje onda ce sibica da radi!::jako_besan::
 
kakva je ac pumpa. mozda ventilcici stekaju i nema pritiska dovoljno. proveri je duvanjem na ulaz i izlaz. u jednu stranu mora dihtovati u drugu produvava i na drugom izvodu je kontra od toga. ces slucaj zbog prljave nafte.ako je u redu skidaj bos pumpu
 
kakva je ac pumpa. mozda ventilcici stekaju i nema pritiska dovoljno. proveri je duvanjem na ulaz i izlaz. u jednu stranu mora dihtovati u drugu produvava i na drugom izvodu je kontra od toga. ces slucaj zbog prljave nafte.ako je u redu skidaj bos pumpu
Sada cemo je skinuti na nju sam totalno zaboravio!
 
Nazad
Vrh