IMT

Ja sam imao sličan sučaj na R65, sito u čašici pre AC pumpe je bilo zagušeno.
 
Evo jedna sedmica za sedmicu evra,poneka slika sa terena:osmeh:
205f94.jpg
2efuzow.jpg
350mdxh.jpg
232ug.jpg
 
strava,braacala meni je kombajski motor tako radio pre generalne,palio na pola zuba trosio zezali obrtaji sad sve ok.vozi tako posle radi generalnu.

- - - - - - - - - -

kada sagoreva ulje tada podize obrtaje,jer pali ulje,desava se kad motor preterano povuce ulje dolazi do velikih obrtaja a sto je najgore nemozes da ugasis traktor jer ide na ulje,to se desilo mom bratu iz bg,motor dobio obrtaje kao avion,moze tako da se razleti ceo motor,glava klipovi,nacicu na netu da vidite tu komendiju,motor nedimi,pali na po zuba a trosi ulje ko da ide na ulje ne na dizel,
 
kada sagoreva ulje tada podize obrtaje,jer pali ulje,desava se kad motor preterano povuce ulje dolazi do velikih obrtaja a sto je najgore nemozes da ugasis traktor jer ide na ulje,to se desilo mom bratu iz bg,motor dobio obrtaje kao avion,moze tako da se razleti ceo motor,glava klipovi,nacicu na netu da vidite tu komendiju,motor nedimi,pali na po zuba a trosi ulje ko da ide na ulje ne na dizel,
da to nije mozda do pokvarenog grejača motora?:cao:
 
strava,braacala meni je kombajski motor tako radio pre generalne,palio na pola zuba trosio zezali obrtaji sad sve ok.vozi tako posle radi generalnu.

- - - - - - - - - -

kada sagoreva ulje tada podize obrtaje,jer pali ulje,desava se kad motor preterano povuce ulje dolazi do velikih obrtaja a sto je najgore nemozes da ugasis traktor jer ide na ulje,to se desilo mom bratu iz bg,motor dobio obrtaje kao avion,moze tako da se razleti ceo motor,glava klipovi,nacicu na netu da vidite tu komendiju,motor nedimi,pali na po zuba a trosi ulje ko da ide na ulje ne na dizel,
Ma najgore sto ga nemozes voziti tako jer na primer podigne obrtaje za jedno 150-200/obrtaja pa onda izgubi i do 400/obrtaja i stalno tako!
 
ukucajte na tubu dizel engine explosion pa vidi kad se los motor samozapali,strava ko lokomotiva

- - - - - - - - - -

toliko da varira to je mnogo
 
ukucajte na tubu dizel engine explosion pa vidi kad se los motor samozapali,strava ko lokomotiva

- - - - - - - - - -

toliko da varira to je mnogo
Ma najgore sada orem neku njivu sto ide u brdo i od podnozja do pola brda digne obrtaje tako i onda u samom vrhu izgubi obrtaje toliko da jedva izadje na vrh inace pre dve godine je pumpa bas zbog takvih istih simptoma radjena samo sto je tada bilo jos i gore ali je taj bosista tako dobar"majstor"da je dva dana po isteku garancije isto u zimskom oranju traktor stao otkacila mi se klapna za gasenje i to me je jebavalo ko kauboj konja!
 
Tomo, i mene je na breni patilo trunje u rezervoaru i traktor je samo oduzimao obrtaje zbog nedovoljno goriva u sistemu, imas i na usisu u rezervoaru jedno jako jako jako fino sito koje sam ja prve godine poderao i izbacio. kad je pocelo vuci krupnije komade krsa samo mjenjaj filtere i radilo je super. Zivciralo me sto moram uvijek imati pun rezervoar jer kad se nagne traktor u desno, i da ima 50l dzaba mu kad ne moze povuci sve. Napravio sam na onaj cep na dnu rezervoara da vuce gorivo odande, da vidis kako se odzracuje sistem u 3 sekunde, na traktoru uopce ne treba AC pumpa posto je rezervoar vislji od motora a gorivo pod svojom tezinom curi samo. Preporodio sam se od kako imam odozdol dovod goriva namjesten.

Znalo je zezati tu i tamo pokoji komadic krsa da uleti i da zaglavi tu rupu ali nakon 3-4 puta i to je prestalo sad radi kao beba.

A ako sam dize obrtaje, onda skidaj PVP i nosi majstoru, mislim da nema sta drugo biti ako sam podize turazu. ako smanjuje, onda je jasno da nema dovoljno goriva.


Sto se tice onog podizanja hidraulika na kardan s ugasenim traktorom, danas sam probao na 539 i izgleda da je bitno kako se pumpa zaustavi. Nisam imao previse vremena pa sam pokusao samo jednu varijantu, kardan na direkt, oba mjenjaca u ler i kako i kolega kosjerac kaze, traktor se hoce pomaci ALI (uvijek ima ALI) u sistemu osovina ima lufta taman dovoljno da ja cimam osovinu kardana i da se poluge malo po malo podizu prema gore. dakle ovo i radi i ne radi, ovisi kako se potrefi. A ako uzmemo u obzir da me je netko dosao slepati, znaci da nas ima dvojica, jedan ce drzati kvacilo stisnuto dok drugi "pumpa" da se prikljucak podigne i problem rijesen ;)

Eto, sad znamo i ovu foru ;)
 
Pa zar nije jednostavnije ugradit jedan filter između rezervoara i ac pumpice,koji se može brzo izmijenit..
Nešto ovakvo:
Filter_goriva_cummins-fleetguard-protocni.jpg


To se mjenja u roku par minuta,a može puno pomoći..
 
Ma jok, necistoce koje ovaj filter zaustavlja, IMT guta za dobro jutro. Problem stvaraju necistoce velicine zrna pjeska i slicne, one ne mogu proci kroz crijevo i eto ga problem...

Kolega, na Breni je problem sto ima ogroman rezervoar koji je jaako rijetko puta tokom godina pun. Od kako je traktor kod mene bio je pun do vrha 3 ili 4 puta. Dojadi mi nositi kanistera a znam da danas necu potrositi vise od 100l. E onaj gornji dio stvara hrdju koja prelazi u talog i to pravi probleme.

Na traktoru prije AC pumpe postoji taloznik od neka 3 dcl u kojem se trebaju taloziti kojekakve necistoce i voda i slicne pizdarije. Kod mene ga nema nego je na njegovo mjesto stavljen jos jedan filter koji se stopa umjesto da ta posuda sluzi kao talozna casica. To kod mene pravi probleme posto ja prije tog filtera nemam ni taloznik ni sito u rezervoaru. Tomo vjerovatno ima fino sito na usisu koje se takodjer od te gine hrdje zna postopati i praviti probleme u radu.
 
Ja sam sam probao Bobin sistem što je objašnjavao, levom nogom pritisnem kvačilo do kraja i sagnem se pored sedišta i blatobrana i viljuškastim ključem 32 pomeram kardan levo desno po 10 cm. Nemam na kabini zadnje staklo i onu zavesicu, tako da i to olakšava posao.
 
AC pumpa otvorena i ono fino sito u njoj 90% zacepljeno ko da je lakirano toliko jaka prljavstina da ni sona kiselina nije mogla da rastvori nego smo na kraju let lampom palili dok nije sva prljavstina sagorela i onda cetkicom za zube ocisceno pretpostavka da je to od bio-dizela jer je celo proslo prolece traktor radio na bio-dizel!Sada cemo opet u brazdu da vidimo jel sta reseno ili ce morati ipak bos pumpa dole!
 
poydrav drustvo,vjerovatno nedje ima objasnjeno ali ko ce prelistati ovoliko strana,imam traktor imt 539 kupljen nov 83 god,radio svega 700h do sad,ali ima lose kocnice,ja sam probao da ih dostelujem ali ista stvar,dignem tocak na dizalicu i stegnem aparat dok ne blokira tocak i opustim dok ne pocne da se okrece,ili nesto nijesam dobro uradio ili nesto nije u redu,da se razunijemo on ima kocnice ali kad prikacim kosacicu nedje uz brdo nece odmah da ukoci,
 
Skines tocak pa dobos, i ako se obloge na paknovima nisu istrosile (a ne bi trebalo na tako malo sati) malo ih rucno osmirglas brusnim papirom, i ima da kuje u mjestu. A ako i dobosi imaju riseve po sebi kod tokara na obradu, ali vjerovatno to nece trebati.
 
i da jos nesto,procitah u upustvo da se najstrozije zabranjuje vuca na gornji zglob,a ja sam stalno tu kacio sajlu kad sam vukao kamione i sl.jesam li mogao sto ostetiti,posto predpostavljam da bih nesto slomio i ima li kakve veze sto menjac malo zakrci kad ubacam u brzinu,nebitno da li stisnuo do dna ili do polovine
 
Nazad
Vrh