IMT

juce kupljen pinjon za imt 560 stari tip danas skinuo stari,novi i stari nemaju veze sa vezom,izgleda da cu morati sutra prodavcu da objasnim neke stvari kad mu bacim onaj njegov iz ulja na sto
zna li neko jel se jos uvek prave pinjoni koji su identicni sa originalnim ili samo ove los ekopije koje ni vizuelno nisu ni slicne originalnim?
 
Koja je cena pinjona,treba i meni za 560 ili ce najverovatnije tu leci jedna plocica koja ce da zatvori rupu jer kod mene je obrtomer dodatna oprema:osmeh:
 
https://www.kupujemprodajem.com/Pinjon-IMT-560-577-13359635-oglas.htm?filter_id=1117744

ovakav pise na njemu navodno teleoptik
inace na moj 567 ili ti 560 nema sanse da se surafi kako treba jer je telo dosta duze od originalnog,iako sam to nagalsio prodavcu kod Joce Rapida pa sam ga cak kada dosao kuci i zvao telefonom i covek tvrdi da je to originalni deo,pa sam jos gleao po traktorima po selu nigde nema ovakvog,a pritom na kesi pise R 75 575 577 . Sutra idem da se davim sa njim cena kod Rapida 2400 dinara za ovaj primerak koji veze nema sa ovim,jedino ako hoces da seces onaj stub volana ili kako se vec zove

i da pase li alnaser od tama 75 na imt 560? ili ako ne odgovara sta bi moglo da se zameni
 
Poslednja izmena:
Evo ti slike pinjona stari tip (ako uspeš da ih otvoriš, ja sam pre koristio imageshack a sad ne mogu da slike koje sam podigao na taj servis delim po forumu - ako neko zna kako da to uradim nek javi). Na slikama je poređenje originalnog sa drugarovog traktora i novog koji je od MF traktora, tj. kupljen je kod onog Engleza na sajmu pre ? godina za solidne pare (i nikad ugrađen). Možda će ti kataloški broj pomoći...

https://imageshack.com/i/4rimg77511j
https://imageshack.com/i/10img77601j
https://imageshack.com/i/5himg77541j

5himg77541j
 
ovaj je da kazemo 99% isti,ako si vieo sliku onog koji sam ja kupio nema bas nikakve slicnosti osim sto rupe i ova osovinica lepo ulezu u bregastu ali je predugacak i udara u onaj nosac volana tako da j enemoguce ugraditi ga,znas li slucajno od kojeg je MF ovaj ?
da bih znao sta da trazim ujutru u prodavnicama ako nemaju ovaj slican od 560 masda cu svakako poneti i svoj kao uzorak
 
onaj koji su meni dali na kesici pise da je za 577 575 e sad mozda je za noviji tip,stvarno pojma nemam ovaj koji sam dobio nema blage veze sa ovim,pokusacu sutra da pronadjem odgovarajuci,da mi pokazu sve sto imaju pa da uporedim sa otiginalnim ili da jurim neki polovni u krajnjem slucaju
 
Onaj dugacki pinjoj ja imam na 5106. ima selna u poklopcu bregaste osovine, samo se pinjoj ugura unutra, nanisani se "leptir" da udje u bregastu i selnica se stegne da se pinjon ne okrece ili da ne ispada.
 
Ne znam od kog MF je pinjon. Prodavao ga je onaj Englez koji ovde u okolini Beograda živi i servisira MF traktore. Mislim da sam ovde na forumu pročitao da se zove Derek, neko će već znati o kome se radi i dati ti kontakt od njega...
 
Zeza me nesto imt 560,u odredjenim momentima kao da ne dobija dovoljno goriva,zamenio sam filtere pregledao dovode goriva ide nafta bez problema,jel postoji mogucnost da je do ac pumpe?
 
Jesi li proverio kakvo ti je stanje u rezervoaru odnosno imaš li kakvog đubreta ili je nešto upalo, sito na PVP? Moguće da je ac pumpa.

Imam linijsku pumpu na njemu,gde bi trebalo da je to sito?Otpustio sam slavinu ide nafta iz rezervoara lepo,otpustio sam i par puta srafove na filterima gde se luftira i tamo se pojavio mehur kao da ima vazduha,videcu sutra,al sve nesto sumnjam na ac pumpu.Evo konkretno kako se ponasa traktor,upalim ga ujutru bez problema radi i ide nakon otpr.20min. voznje pocinje da lupa kao da ostaje bez goriva,stanem sacekam da poprimi gas i posle ide pa opet tako za 10-15 minuta,na njivi sam zamenio filtere,sumnjao sam na to al eto ispade da je nesto drugo.
 
Ja ne mogu nigde da nađem linkove za forum za slike koje sam davno podigao na imageshack... Mada, više ga i ne koristim (koristim PostImage.org).
 
Tako je i kod mene u vezi imageshack-a i "stare" slike... Izdleda s vreme na vreme brisu slike sa servera...
 
A zar nemoze pinjon od 539,540,542 m33 na 560 m34.Koliko vidim samo se prodaje ovaj pinjon sa bocnim izlazom,a gde se moze kupiti da izlazi na pravo jer kod mene moze taj da se ugradi,vise nesmeta kuciste volana jer je ugradjen orbitrol pa ima dosta mesta.
 
Nazad
Vrh