IMT

nemoze da se slepa kada je ugasen i izbacen,ali cim ga upalis izbacenog i pustis kvacilo on se gasi nema ni da zatrese,samo se ugasi znaci ponasa se isto bilo u brzini ili ne kada je upaljen
 
Sta je sa reduktorom, brze spore, jel ima nekog uticaja? da je nesto zastopala pumpa za hidrauliku mogao bi da se slepa, ona nema veze sa menjacem sem ako nije bas ukljucena da ide preko njega...da je nesto do diferencijala pozadi, motor se nebi gasio kada je izbacen iz brzine..
 
U menjacu je nesto zaglavilo,rekao bi neki lezaj nemoze da okrene ili slicno.Skidaj plocu menjaca i plocu ispod menjaca-korpa lamela.
 
Ako nije pomešao brzime onda je nešto oko tzv.stalno spregnutih zupčanika, dešava se da pukne opruga ispod ručice menjača i zaglavi zupčanike.
 
Kod mene se to stalno dešava baš kao kod kolege miroljubceful malo muke dok se ponovo ne ušalta u brzinu hoce i sama rucica menjaca da ispadne iz ležista i bude van položaja pa mora da rastavim rucicu da izbijem štifni iz kucišta i podignem celu rucicu da je vratim u normalan položaj za saltanje ili ponekad mora da se odglave zupcanici da bi sve krenulo normalno da radi
 
pomesao brzine sigurno. kod starijih menjaca to je cesca pojava ako se brzo pokusa presaltati i to najcesce prva i rikverc. kroz cep za sipanje ulja u menjac se vecinom moze to srediti sa zakrivljenim pajserom.posle tolikih godina upotrebe trebalo bi i nesto promenuti
 
Zadnjih nekoliko dana sam na oranju sa IMT 567 desavao mi se ovaj problem ali nije toliko dolazio do izrazaja ali danas mi je bas smetalo.Da Vam docaram.. Kad pretisnem kvacilo a traktor je opterecen u brazdu ono ne odvoji do kraja pa traktor idalje vuce samo polako,moram kocnicu da upotrebim a menjac jedva izbacim iz brzine. A kad izlazim iz brazdu rasterecen tj na jadno metar i po ranije podignem hidrauliku nema nikakvih problima salta se bolje od putnickog auta.da napomenem da seovo desava samo kod oranja u drugim radovima ne.U cemu je preoblem?
 
Možda pojedeni nutovi na lameli i na spojničkoj osovini? Ili je korpa potrošena tačnije potisna ploča zapinje u njenom ležištu.... Teško je ovako na slepo utvrditi u čemu je problem,eventualno ako se javi neko ko je imao isti ili sličan problem. Ja nisam.
 
drugar mi ima 567 i slican problem .vise se samo manifestuje u oranju jer je opterecenje drugacije. pokusaj prvo slobodan hod pedale kvacila da smanjis na min. znaci kad stisnes kvacilo ispocetka je prazan hod pedale koji treba smanjiti. ima vijak na poluzi kvacila i zakretanjem osovine spram pedale smanji da nebude veci prazan hod od 1cm.to ce sigurno pomoci jedno vreme ako nisu zabice i lamele skroz dosle do kraja. ali uzrok je u dotrajalosti elemenata kvacila sigurno . njemu sam resio ovako i zasada mnogo bolje razdvaja cak i u transportu sa velikim teretima je imao problema . i sam radim sa tim traktorom cesto jer mu pomazem i to sam primetio i resio za sada i radi kako treba. ako lamele sto rece sinisa dobile lufta ili lepe ili zabice potrosene previse ni ovo nece pomoci
 
jel moze neko da okaci sliku kuke za IMT 560 stari tip? zanima me sa krstom i ona bez krsta.
 
Sta moze da bude,da za kardan SILOM ubacujem za direktno (gore) a opusteno za transmisiju (tako se valjda zove, dakle dole)? Tu ima neka ploca ili lamela,to nikada nije rasturano na traktoru (IMT 539 198:cool:?
 
Zanima me da li moze neko da mi docara princip biksnovanja prednjeg trapa na 533 :) Nikad nisam radio a imam zelju i sta sve da kupim od delova jedan komsija mi je spominjao da zamenim samo neke lagere i to je to e sad koliko je to tacno :osmeh: pa ako bi mogao neko da mi docara ceo postupak
 
Imas caure u kolevci, caure u stubovima rukavaca. Po ležaj u svakoj glavčini čini mi se, aksijalni ležaj u stubovima i po jedan semering u svakoj glavčini. Otprilike, koliko se sećam.
 
2 lezaja su u glavcini,a i centralna caura je negde jednodelna,a negde iz 2 dela,ako su caure u rukavcu previse pojedene onda se i rukavac mora navariti,pa obraditi da bi se ubacile nove caure. Ako nema lufta i ne jede gume nista ne bih dirao,a i ako jede onda uraditi sve sem glavcina,jer stari lezaji mogu da nadzive ove nove.
 
i na 539 su te caure promenljive? Ima fabricki nove ili se prave?
Meni je gadno pocelo da skripi premesec dana neki sam pesak vozio i rasturim sutradan, misleci da su ti lageri i aksijalni unisteni, yacudo nije im falilo nista, samo je osigurac koji dryi sraf na osovini bio neki kaao ekser pa se polomio, posle samsve vratio nayad podmayao i radi sve lepo.
 
malo komplikovano mora da se odvoji menjac od zadnjeg dela traktora da bi se izvukla osovna kardana da bi pao zupcanik gonjeni kardanskog vratila pa tek onda moze da izadju spojnicke osovine sa kucistem
 
Nazad
Vrh