IMT

Jos jedno pitanje, koliko je dobar 539 u transportu i jel bi mogao da povuce 2 dubrave od 3t ?

Ako je dobar, moze po suvom i na tvrdom (leniji, a po asfaltu lagano) da vuce bruto 15t. Pod 15t mislim traktor i dve prikolice cca 5t i 10t tereta.
 
Je li neko skoro kupio/prodao IMT 539, "80.-"90. godište? Kako im se kreće cena u trgovanju?
 
Sve zavisi gde ga kupujes,u centralnoj Srbiji oko 3000 eu,sto po nekom razmisljanju ovdasnjeg zivlja u vojvodini i manja svota novca.
 
Jedan prijatelj iz Vlasotinca me zamolio da se raspitam. Po njihovom mišljenju toga u Vojvodini ima ne pretek u ponudi u dobrom su stanju i jeftini. Ne slažem se sa takvim mišljenjem, svi ovi u oglasima su preskupi i pošteno su se naradili.
 
Pa znas sta je ovakvom razmisljanji predhodilo?Ni jeddan traktor koji je dosao u mojoj okolini nije ok.Sve i jedan je bio budjevina tako da je posle par meseci bolo hvatanje za glavu.Prolazila je ta prica do pre par godina sto nije slucaj i danas,ovdasnji zivalj ima cvrstinu u samoj reci sto kod pojedinih u Kovacici Deliblatu Mramorku nije slucaj.Ti isti su radili samo zbog udaljenosti pa im pevalica nije visila,kod nas nebi prosl sa onakvom rabotom.
 
Tako sam ja neki dan kupio motor od 42 kaže čovjek ima 1600sati.
Da reko na satu a zuba brdo .
Svi lažu i izmišljaju..
 
Mislim da za 2500e tesko moze da se nadje 539 da vredi necemu, moze jedino neko groblje pa da ulozis jos 500 evra odmah. ja sam pre 3 god kupio kupio sa kabinom 3400 88god. a i na vasaru u rumi su skupi poprilicno.
 
jeste da su stari ali posao iole dobro cuvani zavrsavaju odlicno, moj `88 je imao generalnu i kao zmaj je, ne bih ga prodao za te pare nikada. Drugi 539 koji imam je od mog dede, taj ima 3200radnih casova, i greota me da ga akam, jos bolji od prvog :D 539 su zakon traktorcici. Plus u Vojvodini su se naradili, prosek zemljista po 30-50-100Ha, a na jugu ljudi imaju do 5Ha ...

- - - - - - - - - -

Imam 1h zemlje(matori je davao u arendu) i hocu da uzmem 539 i jos 2-3 jutra u arendu za pocetak,jel to pametno tj jel moze 539 da ore i obavlja sve poslove koji su potrebni za toliko zemlje? i za koliko se moze naci dobar 539?

Ne zezaj covece, 539 jednobraznim poore to za 6-7 sati, ja sa539 obradjujem 6Ha bez muke, kupi i dobre plugove i uzivaj
 
Taj ko radi 100ha sigurno mu nije glavni traktor 539 u domacinstvu. 539 prska, seje i sparta. Od tezih stvari ne radi nista u takvim gazdinstvima, jer ima mali ucinak kod oranja, tanjiranja i vuce prikolica.
 
Takva gazdinstva od 30ha pa na više imaju minimum dva traktora jedan za te lakše poslove a drugi za oranje,primpremu ,transport...
 
zna li neko sta moze biti sa traktorom kada se pusti kvacilo gasi se bilo da je ubacen u brzinu ili je izbacen,kada je kvacilo stisnuto radi normalno?
 
nije sigurno, ali ako bi se tamo kupovao to je pretpostavka ;)

Nisi bas u pravu,imas gazdi kod kojih stvarno radi puno traktor ali je i redovno odrzavan,primer jedan,od koga bi uzeo traktor od coveka koji radi lupam 100 jutara zemlje al je traktor ko da je izasao iz fabrike ili od gazde koji radi po par jutara al traktor izgleda ko groblje recimo da je traktor kod obe gazde isto godiste?
 
kod mene na 577 je isto tako radilo,dok drzis kvacilo radi a cim pocnes otpustat krepava,ali kod mene je bio rađen mjenjac i na donje vratilo mjenjaca nije bio stavit dobar saraf ili tako nesto i kada se kuciste mjenjaca spajalo sa zadnjim trapom je naspanovalo osovinu,s tim smo se mucili cjeli dan dok nismo otkrili :ppozdrav: a tebi je vjerovatno osto u dvije brzine
 
Cek malo... jel traktor nesto rastavljan, sastavljan, servisiran pa od onda to ne radi kako je kolega iznad napisao da nije neki saraf upro pa mu ne da da krene s mijesta ili se samo od jednom dogodilo da ne moze mrdnuti s mjesta?

Ako se od jednom dogodilo, onda mislim da nema sto drugo biti nego da je mjenjac zaglavljen a sad pises da guras traktor kad je izbacen iz brzine i da ide normalno, znaci da se traktor moze slepati kad je u leru... Sto se desava kad ga ubacis u brzinu i slepas ga drugim traktorom??
 
Nazad
Vrh