IMT

Kupi motor koji je za generalnu i odradi generalnu i sigurica si ovo je sve macka u dzaku.
 
Nema potrebe odvajati prednji trap.
Samo skineš alternator radi lakšeg pristupa i otpustiš remenicu radilice.
malo je nezgodno za nabiti novi ali ide i bez upotrebe odgovarajučeg alata.
A ako ne moze da se skine remenica,kako da zavucem radapciger kad mi sve smeta?Onda mora sve da se skida i hladnjak i prednji trap.
 
Kako nemože bez radapcigera?
Rijetko zatreba, ali ako sučajno zatreba, čemu služi brener ili fen za skidanje boje?
 
A ako ne moze da se skine remenica,kako da zavucem radapciger kad mi sve smeta?Onda mora sve da se skida i hladnjak i prednji trap.

Lakse i brze ce ti biti da skines prednji trap nego da se tako namucis... Prednji trap skines komplet sa hladnjakom samo creva oslobodis,dizalicu pod karter,izvuces rukavce i hauba i skidas semering ko covek.. Ti je 15min posla...
 
Kako nemože bez radapcigera?
Rijetko zatreba, ali ako sučajno zatreba, čemu služi brener ili fen za skidanje boje?

Pa ako ne bude moglo,jer ako ne odvajam trap i hladnjak,na to sam mislio,necu imati mesta da zavucem radapciger.
Ciro,ja i drugar ce da ga radimo,morace sve da se lepo rasturi i odradi,samo da kupim semering i kais da odma to zamenim pa da pocnem da radim,kad ovrsem suncokret krecem,sad nemam vremena.Koji mi semering preporucujete,i koji broj,jer nikad to nije menjano?Hvala
 
Uzmi najkvalitetniji silikonski... Mada remenicu skoro uvek mozes izvuci rukom nema potrebe za radapcigerom..

Ali iako mozes rukom da je izvuces meni je mnogo lakse da odojim trap nego da se zafrkavam tako... Neznam dal moze uopste d ase skine remenica dok ne odvojis trap,ja mislim da nemoze jel nema mesta...

Znam da na Rakovicu 101% nemoze dok ne odvojis trap...
 
Ja znam da može i da je puno jednostavnije nego skidati trap, mjesta ima i peviše.

Semering ti nosi oznaku 57,15x76,2x12,7 obavezno silikonski s prahobranom i počisti remenicu ako je ukopana.
Semering se ugrađuje da bude udaljen 2,4mm od vanjskog ruba poklopca ali tu treba alat.



[h=2][/h]
 
Zaboravih u prošlom postu.
prije rastavljanja operi i pogledaj da ti ne masti na karteru ili da ti na odušak ne baca to silno ulje.
nemora biti, ali za svaki slučaj

Gledano i prano vise puta,pratio sam,tacno iz njega curi dole,ispod radilice sliva i kroz rupu dole na beton pravi baru.Na karteru nije a na crevu od oduska baca ali ne toliko kao sto curi na njega.
 
Davno slikao usput u prolazu, a nikad da ubacim slike. :osmeh:
dsc04128.jpg

dsc04129.jpg

dsc04130.jpg
 
Ovaj sa slike ima i sportsko kolo upravljača, možda je veče u promjeru pa se lakše mota.
nema ni žmigavce pa je malo lakši ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh