IMT

Polupao sam hladnjak na 533, e sad kupio bih novi Turski ali se ljudi zale da pri tezim radovima greje traktor, a originalni mi je skup, sta predlazete?Svaki savet je dobrodosao...

Ako neces da imas probleme moras prezaliti da kupis original, jer ti turski (70-80e) nisu ni za ocin imaju samo 3 reda saca dok originalni ima 5 redi saca i zato ne moze da ohladi vodu... Komsija je bio kupio, ali su napisali na papir ako ne bude zadovoljan da moze da vrati hladnjak a on njemu pare.... kada je namontirao hladnjak, na IMT560 kada je spremao proletos, temeratura mu je bila oko 110-115 stepeni, on ga sutra dan odmah skinuo isprao i vratio... I kupio originalni.... I vise nema problema.

Dok ako ti samo curka po malo hladnjak, mozes kupiti ono sto se sipa u hladnjake pa ga zapusiti da ne curi sa tim za prvu pomoc, dok ne skupis za original, ali to moze da sluzi samo dok je voda u sistemu koliko ja znam. :ppozdrav:
 
A posto motor vuce vodu da li nece da povuce i papriku? :)

- - - - - - - - - -

Davno slikao usput u prolazu, a nikad da ubacim slike. :osmeh:
dsc04128.jpg

dsc04129.jpg

dsc04130.jpg
SA tim gumama brzo ce ti stradati puz volana! Da je dobro da traktor ima ravne gume niko ne bi stavljao original!
 
Polupao sam hladnjak na 533, e sad kupio bih novi Turski ali se ljudi zale da pri tezim radovima greje traktor, a originalni mi je skup, sta predlazete?Svaki savet je dobrodosao...
Slobodno kupi turski ERKA!!!,kod mene u selu pola traktora ima taj hladnjak i niko se ne zali,a i ja sam ih ugradjivao.Prosle godine sam ugradio komsiji na Rakovicu 60 i evo radi odlicno,silokombajn,oranje,suma.

Ali,ali,posto nema broj saca kao orginal obavezno izvaditi termostat i nema brige!!

Glupo je napisati da nevalja a ugradilo ga pola srbije,samo nazovite Jusel i pitajte koliko su prodali do sada a i dalje se prodaje.Po meni hladnjak odlican.
 
I ja ga imam,posle cupanja termostata i zamene napuklog dihtunga traktor nema grejanja,a dotle temperatura uglavnom 100-110 stepeni. Sad je to svedeno na maksimum 80 stepeni kad je napolju plus 40.
 
Mirko nisam rekao da ne valja, ali kazem da je dobro fabrika bi takve gume stavljala, sto bih ja davao 80 evra za original traktorskih guma, kada su losijeg kvaliteta nego recimo gume za Tam... Ja sam,tj moji su pre koristili polovne gume od Tam-a, i trajale bez problema duze nego original, a jeftinije, teze se okrece volan, nego sa originalnim gumama...Ako gresim ispravku molim! :)
 
Problem su ti novi hladnjaci baš radi manje količine vode ali to se ne rješava izgradnjom termostata.
Termostat ima svoju funkciju u motoru i kao takav mora postojati u njemu, naročito na motorima 4 cilindra.
Nijedan majstor koji zna njegovu svrhu ga nebi izbacil van.
 
Vidim dosta se priča o hladnjacima pa da se nadovežem u proleće na IMT 577 na generalisan motor sa nekih 200 radni sati ugradim Turski hladnjak remontujem vodenu pumpu stavim novi termostat i radi bez problema i ovih dana u garenju a bilo je i nešto dubokog oranja nije bilo problema temperatura oko 85 stepeni mada sam primetio nedostatak ćelija na njemu u odnosu na stari originalni hladnjak mada tu ima po malo neki faktora koji mogun da utiču na porast temperature kao naprimer koliko je motor dobar i udešen, ispravnost difuzora na hladnjaku ,ventilator , kaiš ventilatora ,stanje vodene pumpe, kaiš ventilatora,i kao značajan faktor stanje odnosno prohodnost kanala za vodu unutar bloka i glave motora kada sipamo vodu u motor a zimi ispuštamo pa stoji do proleća pa znamo šta se dešava da to sve oksidira i pravi posle vremenom probleme i kada se polako kockice slože eto problema.
 
Sto se tice te oksidacije,bar kod mene nema ispustanja tecnosti,u sistemu od prve godine je antifriz i destilovana voda od ove godine,to mi bilo pri ruci kad mi je crevo puklo. Pa ce kad dodje zima biti stavljen antifriz. Sad cu skorije menjati pumpu,lako se okrece,nema lufta jos uvek,ali je poodavno stavljena.
Od kad sam kupio 585 nisam kipovao prikolicu s njim. Doslo je i vreme za to. Kako da kipujem? Mora li da ima onaj razboj kao na fegusonu kad kipa ili neki drugi nacin? On ima isto namesteno kao na 539,nema nikakav razvodnik.
 
Poslednja izmena:
Zelim da se JAVNO zahvalim kolegama koji su mi pomogli oko punjenja akumulatora, u pitanju je bio legler, dao sam 540 dinara uzeo iskrin legler... :) Jos jednom Zahvaljujem.
 
Imam ja reci šta te interesuje. Samo nije baš kod mene, u selu je ali mogu popodne da pogledam
Interesuje me ceo sklop propao mi je semering na cizmi kod tocka pakad vec to otvaram da sredim i kocnice pa rekoh da imam sliku ako nesto zabrljam u postupku sklapanja i da imam da znam koji semerenzi i lageri idu a i trebao bi blokadu da namestim prethodni vlasnik skinuo polugu .ako može ceo katalog ako ne onda dinferencijal.
 
Vidim pisali ste oko hladnjaka, meni je 539 dva tri puta prokljucao vodu u hladnjaku, iz nekog razloga uvek mu fali bar 1l vode, ne znam zasto i gde je gubi?
 
Nazad
Vrh