IMT

Ona tri srafa u korpi sto se steluju ispod traktora, bes sjece istog na pola, sta tacno podesavaju samo kardansku lamelu ili utice i na vucnu?Nesto mi 539 teze odvaja, a nemogu da ga podesim na papuci. Napominjem da je prije 600rh stavljena nova ploca_zvijezda, komplet pracne sa osovinicama, lamele, opruge u korpi, druk_lezaj (koji je poceo posle 10rh da pomalo cvrci, usput radi se o Z&S Temerin lezaju), zamajac ravnjan na strugu.. A sad pred branje ionako ga moram sjeci zbog tog potisnog lezaja da me ne sjebe u sezoni.
Da i jos jedno pitanje na koju se visinu podesavaju pracne (capne) u odnosu na nesto recimo lamelu, znam da postoji alat za to ali je to izgleda postojalo samo u IMT_u?
 
Ta tri šarafa (jedini koje mošeš odozdo poštelati da ne rastavljaš na pola) služe za štelanje drugog stepena. Zazor ovisi o stanju capica, nosača capica, bolcni i same ploče kvačila. Pošto veliš da je kod tebe sve novo naštelaj ga na 1.4 i mora odvajati.
Šarafe na capicama (kad ga budeš polovil) nebitno na koliko poštelaš. Bitno je samo da ne izlaze van sa zadnje strane capica.
 
Ta tri šarafa (jedini koje mošeš odozdo poštelati da ne rastavljaš na pola) služe za štelanje drugog stepena. Zazor ovisi o stanju capica, nosača capica, bolcni i same ploče kvačila. Pošto veliš da je kod tebe sve novo naštelaj ga na 1.4 i mora odvajati.
Šarafe na capicama (kad ga budeš polovil) nebitno na koliko poštelaš. Bitno je samo da ne izlaze van sa zadnje strane capica.
OK. ali ja i nisam imao problem sa drugim stepenom, kardan se ukljucuje dobro, vec me zeza saltanje brzina teze odvaja. Uostalom kad ga sjecnem, vidjet cu. Hvala u svakom slucaju.
 
Jedan moj poznanik je sam skinuo bos pumpu sa 533 sa izgovorom kako je skroz izgubio snagu da se jedva dovukao kuci.. Proverio je da li bos pumpa baca na sve dizne i nije na jednoj uopste bacala pre servisiranja..

E kad su mu zavrsili pumpu on pozove nekog da je uzubi i od tad traktor ni makac!!!!!!!!!!!!!!!! Nemozes da ga upalis uopste... Taj majstor sto ga je uzubio se nekako izvukao a da i ostavio tako traktor pod nekim izgovorom...

E taj moj poznanik odluci da pozove mene da mi malo cacnemo oko njega da vidimo da li mozemo nesto da ucinimo... Ja sam pomerao paljenje i u rano paljenje nece uopste da upali na na pola nece samo SKROZ u kasno je upalio (na vucu jel neradi alnaser) i kad je upalio tako skroz u kasno jedva je radio,gas nije primao uopste skoro...
Cim malo mrdnem paljenje u ranije ono nece ni da cuje da upali!!!

Sta moze da bude??? Ja sumnjam da je prezubio na lancu jel je gotovo iste simptome imao i pre skidanja pumpe kako vlasnik kaze.. Ali on isto kaze da pumpa nije uopste bacala naftu na jednu diznu pre skidanja.. Sad sam ja proverio i baca lepo kad je upalio tako skroz u kasno paljenje...

Sta mislite sta moze da bude uzrok toga samo lanac?????
 
Cira92 A jesu li mu odradili i dizne? To kako si opisao zvuci kao da mu popucale opruge u diznama... Slican problem sam ja imao na 533, iz cista mira izgubio snagu, pumpa super, a opruge u sve tri dizne polomljne...
 
Prvo provjeri jel pumpa uzubljena kako treba na fiberu.Vjerovatno je okrenuta za 180 stepenu.Tacnije na fiberu prilikom postavljanja pumpe imas dva polozaja.Kad pogresno postavis traktor na jedvite jade moze da upali na vucu i radi nasilu.
 
Nije pogresno uzubljeno... Proverio sam i te dve nule se poklapaju to sam prvo proverio.. E sad dizne su bile isto kod bosiste kad i bos pumpa,posle toga traktor nije ni radio uopste,a i pumpa i dizne su odradjene...
Stvarno nisam pametan ja sumnjam na lanac ali posto sam isao pred mrak a i gazda traktora nije ni hteo da pocinjemo to da rasklapamo da vidimo u kavom je stanju lanac...
 
Da li moze lanac da preskoci za zub ili cak za vise???? Nikad nisam imao prilike to da vidim,a cuo sam da je moguce to na 533..

- - - - - - - - - -

A da jos nesto sam primetio,kad je skinuta pumpa mogu poprilicno da okrecem levo desno onu osovinicu koja je pogoni,ima lufta....
 
Naravno da može, najvjerojatnije je oštečen zubič na napinjaču lanca pa ima lufta i onda preskoči.
Ili je lanac otegnut pa zato.

Ovo je razlika u dužini između novog i rastegnutog lanca

 
I ja sumnjam na lanac... Videcu ako me vlasnik ponovo pozove da to rasturim bice slika i konacnog problema..... Hvala puno na pomoci i savetima.. :ppozdrav:
 
@Cira92

Probaj verglaj ga i ako se cuje sviktanje ili da duva na usis onda je najverovatnoje prezubio.Ja sam letos imao takav slucaj.Obrati paznju na klackalice,IMT 533 kad prezubi onda pod obavezno krivi klackalice ali posto su od presovanog lima
mogu lako i uspesno da se isprave.
 
BAs ti 533 uvek neki problemi oko njih... :sjasi: Ovaj vlasnik od tog 533 kaze da ce da ga da da ga istope koliko je problema imao sa njim... Dok mu se njegov brat smeje sa 539..
 
Polupao sam hladnjak na 533, e sad kupio bih novi Turski ali se ljudi zale da pri tezim radovima greje traktor, a originalni mi je skup, sta predlazete?Svaki savet je dobrodosao...
 
Nazad
Vrh