IMT

Jedna od provera kontakt brave-spojiš jedan kraj probne lampe sa masom a drugi kraj sa kablom koji ide na plus bombine.to je kabal od kontakt brave.ako su priključci ispravni,kad daš kontakt probna lampa svetli kad ugasiš ne svetli.provera anlasera-plus pol akua, kablom debljim vežemo na gornji priključak automata anlasera.tanki kablić sa jedne strane vežemo na plus klemu akua a drugi kraj kablića treba da ima buksnicu koju priključimo na onaj mali priključak na automatu.msm ako se sećam piše 50 oznaka.minus klema,jedan kraj debljeg kabla na minus pol akua a drugim krajem dotaknemo kućište anlasera.ako se okreće ispravan je.varničenje prilikom dodira je normalno.držati do dve sekunde ne duže.svi kontakti prilikom probe da su dobro fiksirani.dodirivanje kućišta vršiti na čistijem delu kućišta.

Druga proba.plus pol akua spojimo sa donjim šrafom automata.tanki kablić malopre pomenut ne koristimo.minus pol akua spojimo preko kabla sa kućištem anlasera tj. dodirnemo kućište ako se sada anlaser okreće pregoreo je automat, ako se i sad ne okreće ima kvar u samom anlaseru. Prva proba je simulacija rada startera kad je ispravan i starter i automat a druga proba je premošćenje automata i ujedno proba da li je on sam ispravan treba reći da nikad nemamo garanciju koliko će automat da radi, kuckanje automata je isto samo privremeno rešenje ovaj štos sa odvijačem je u stvari druga proba što sam naveo. Sam automat u sebi ima magnetnu špulnu i bakarne pločice koje su kontakti. a oni se pojedu, nagore, oksidiraju pa i zalepe. Kad spolja kucneš oni se odlepe lepe slično ko platinska dugmad popravka automata je moguća i komplikovana osim ako namotaj nije stradao. Bolje ili nov ili neki koji bar 5-6 puta za redom izbacuje bendix kao u probi br.1.nadam se da sam pomogao i izvinjavam se ako sam bio malo dosadan sa teorijom :haha: .
 
Srdjane a kako proveriti bravu paljenja? Ubija me na manjem traktoru, ima neki polozaj na kom hoće da alnasuje, a veći deo hoda ništa. Prosto me uzludjuje, kanda joj ne gine menjanje za bravu koja daje kontakt i pali tzv tam brava.
 
Srdjane a kako proveriti bravu paljenja? Ubija me na manjem traktoru, ima neki polozaj na kom hoće da alnasuje, a veći deo hoda ništa. Prosto me uzludjuje, kanda joj ne gine menjanje za bravu koja daje kontakt i pali tzv tam brava.
Uzmete najobičniji Unimer (Merni uređaj koji košta od 800 pa do 3000 dinara) i stavite opseg zujalice

Kraj sebe nemam najobičniji Unimer pa ne mogu da objavim takvu sliku (Jedino mogu samo ovu)

01313_iJjX2QmM4aI_0CI0t2_600x450.jpg


Moja preporuka je da samu bravu promenite (Nije skupa a zna da napravi veliki problem).


Šema povezivanja
Sema-povezivanja-Kontakt-brave.png


Sema-povezivanja-Brave-paljenja.png



Ne zamerite mi loše sam nacrtao (Žurio sam ali je bitno da se brojevi slažu i da je ispravna šema).

 
Poslednja izmena:
Negde oko 3500 je zamenski automat ako je na 3 srafa. Uspesno ga menjam bez skidanja anlasera. Napnem unutrasnji element vezicom, zakacim polako za polugicu anlasera i polako presecem vezicu i pazljivo je izvucem, preko toga kotvu montiram i zategnem srafove
 
Ništa te nisam razumeo!? Uvek skinem anlaser kad menjam automat. Obično proverim četkice i biksne, da ne radim dva puta.


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Planiram ovog leta da promenim ulje i filter na fergi i do sada uzimao SAE 30 a sad čitam da preporučujete 20w50
 
Ne navikavaj ga na ta moderna ulja Aco! To ti je kao sa kučićima i mačićima, prvo ih navikli na granule, kao ajde da proba, pa im se svidele, posle im kupovali sve bolje tj sve skuplje granule a oni hoće nove, skuplje, posle im ponudiš one stare granule i namočen hleb a oni se ježe i kostreše, hoće Wickes!
 
15w40 je cak i bolje koristiti kod motora u top formi po mom misljenju.
Ja sam sipao 20w50 u tek generalno sredjen motor iz razloga da ne kupujem razlicita ulja vec jedno i uvek ga imam...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh