IMT

Od kad imamo traktor sipa se SAE 30. Od 71. IMT 533, 87. Zastava kamion, 92. još jedan IMT 539, 2009. R65.
Uvek samo S3 SAE 30. Nikada nikakvih problema. Sada čujem sipaju SAE 40, ovde vidim da to više nije dobro, prevaziđeno.
Stari leba će da dobiju, dobar im je, SAE 30, samo cepaj
 
Verovatno ste u pravu, čak i ovaj kolega sa tim mačkama...
Zato ja mojoj ženi godinama dajem po 500 dinara za trošak i ...mirna Bačka.
 
Ništa te nisam razumeo!? Uvek skinem anlaser kad menjam automat. Obično proverim četkice i biksne, da ne radim dva puta.


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
I cetkice mozes delimicno da vidis bez demontaze. Skines zadnji poklopac i vidis u kakvom su stanju. A za automat, provuces vezicu gde sam obelezio crvenim, sastavis je tako da obuhvati pokretni deo automata i skupis vezicu kako bi sabila oprugu. Uvuces u anlaser i zakacis za ukljucivac. Posle toga preseces vezicu i lagano izvuces vezicu.
130301-2.png
[/url]
Najbolje bi bilo ceo anlaser skinuti ali nema se bas uvek vremena za generalisanje.
Inace, vecina bosch i iskra anlasera nose isti automat. Bitno je samo da je na 3 vijka i da je isti precnik kao i duzina automata. Nema veze da li je opruga kod kotve ili na klipiću
 
Од стотину мењаних аутомата само сам једном морао тако да вежем. Није баш лако скинути аутомат без скидања анласера, увек нешто смета, понекад неће ти шафови да се одврну па мора да ради чекић. Најбоље је скинути па на сто, лепо очистити и детаљно прегледати. Кад год сам журио морао сам да радим поново.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Kao što sam napisao ne vidim lepo na slici jel istopljwno ili je izlomljeno.
Al mi rupa sa strane deluje kao da je progoreo a ne polomljen,bar po obliku.
 
Kolege koliko kod vas uzimaju majstori za ruke da ofarbaju ceo traktor?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Meni trazi majstor 500e sa mojim materijalom mislim da je to malo mnogo

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh