IMT

Bato bas ti mala njiva. Ehhh da sam ja imao ovako male njive nikada ne bih morao da idem iz mog sela. :D :ppozdrav:
 
Pozdrav drugari!!!

Molim za pomoć,kako da napravim više izvoda za kipanje za 577 recimo za rolo presu ili za vučenu tanjiraču,imam jedan kojim kipam preko hidraulike ali kako izvest makar još jedan.

Hvala u napred!!!
 
Jos jedan je lako da se izvede, ali tedi treba 1 dvosmerni par. Ti nisi konkretno precizirao sta zelis. Jer ako oces jos jedan izlaz onda oba rade istovremeno. Prikaci neku sliku da vidimo kava to creva imas na tanjiracu i na presi? :ppozdrav:
 
Pozdrav svima nov sam ovde i imam jedno pitanje ako moze pomoc. Drugar je uzeo ove godine da radi 50 jutara zemlje a ranije je radio 19 sa rakovicom 65, planira jos da se prosiruje pa mu treba veci traktor razmislja o imt 5136 pa me zanima vase misljenje i da li je moguce prepraviti ukljucivanje prednje vuce sa automatskog na rucno za taj model. Hvala unapred.
 
Dobar dan pidikanac ja sam radovan iz Melenaca kod Zrenjanina. Procitao postove o breni ali vidim da ima svakakvih misljenja ali ljudi i dalje rade sa njima.
 
radovans je napisao(la):
Pozdrav svima nov sam ovde i imam jedno pitanje ako moze pomoc. Drugar je uzeo ove godine da radi 50 jutara zemlje a ranije je radio 19 sa rakovicom 65, planira jos da se prosiruje pa mu treba veci traktor razmislja o imt 5136 pa me zanima vase misljenje i da li je moguce prepraviti ukljucivanje prednje vuce sa automatskog na rucno za taj model. Hvala unapred.

Može ja imam to ugrađeno na dva komada.
 
Hvala Milose, ti kao korisnik oba sigurno znas najvise o njima pa me interesuju tvoja iskustva sa tim traktorima. imam rodjaka koji ima 5136 5 godina radi sa njim i nije imao problema sa njim osim sto je menjao zupcanike na prednjoj vuci jednom i kaze da hoce da prepravi da rucno ukljucuje,osim toga on je zadovoljan.reci mi sta sve treba kupiti-zameniti-izbaciti da bi prepravio na rucno ukljucivanje.
 
pozdrav drugari ajde nek mi neko pomogne imam problem sa hidraulikom kad sam orao podigao sam plug i onda nisam mogao da ga spustim krenuo kuci i nakon nekog vremena proradio sam a sad slabo oce da mi kipa ako imam nesto malo teze na prikolici nece da digne kiper, a traktor je 542. :ppozdrav:
 
@ 565

Drugar, ja sam isto to imao kod IMT-542, ali meni se desilo u tanjiranju. Uzrok je bio zaglavvljen špen u pumpi hidraulika. Pumpa je izvađena, oprana i naštelovana, a ulje profiltrirano, pošto je bilo novo. Majstor koji mi je to radio rekao je da to mogu očekivati opet da mi se desi, bez obzira šta budem radio ako pumpa uvuče zaostali špen, ali fala bogu već je 6 godina prošlo od ondai radi besprekorno. Moj ti je savet da probaš nekoliko puta podići i spustiti neku mašinu, ako primetiš da to radi drugačije nego dosad, ne preostaje ti ništa drugo nego da skidaš pumpu i dobro ispereš menjač i diferencijal i sipaš novo ulje ako nisi skoro menjao, a pumpu rastaviti, dobro oprati i naštelovati.

Nadam se da to nećeš morati raditi. Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
u priručniku za IMT piše da ulje u menjaču i hidraulici se menja na 800 r.č
nije to džaba napisano,ali malo se ko pridržava ustvari verujem da niko
ja taj period dupliram,menjam na 1500 i zasad nemam problema
a znam x slučajeva da nije nikad menjano a trakotori imaju po7-8000 rč neki i više i kad crkne hidraulika čude se zbog čega :sta:
 
Nazad
Vrh