IMT

Dobra prednja vuca novi tip sa desnim kardanom kompletna sredjena sa pratecim delovima za ugradnju ide do 2000 evra!!!
 
A šta ću kada je tako a mislim da nije zgoreg reći par reči o sebi da barem iole znamo sa kim imamo posla.Koliko se sećam ti beše Miloš91 ili tako nešto pa promenio nick.
Malo će ti pomoći prednja vuča ali opet to neće biti to i nećeš dobiti skoro ništa na brzini rada.Najbolje utopiš 577 i te pare koje planiraš dati za p.vuču dodaš i uzmeš veći traktor koji će lakše i brže vući tanjiraču. :cao: Komšija
 
Imas kod mene u selu dobru brenu za 4000e bila je 5136 pa je izvadjen turbo,dobro je odrzavana a gazda je uzeo veci.
Ako je ne budes forsirao moci ce jos godinama da ti traje.
 
Sve zavisi sta kome treba!
Meni mnogo veci posao odradjuju 2 577 nego da imam 1 traktor od 140 KS.
U nekim operacija prednja vuca bas dolazi do izrazaja sto se brzine tice a u nekima nema nikakvog efekta ali je uvek tu da pomogne. . .
 
577 je traktor koji sve radnje u poljoprivredi moze da radi,najzahvalniji traktor da 100ks...........a za prednju vucu sto kazete mnogo su velike pare....a vec imam siroke gume nece imati nekog velikog efekta.....bitan je motor i snaga...... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ma tu je do snage motora..... prvom brzinom vucem tanjiracu v28 temerin, bez problema,i malo proklizava ali zemlja je 4,5 klasa....a kada bih ga u drugu ubacio zapalio bih se....... :ppozdrav: :ppozdrav: ako bih nasao do 1000 evra prednju vucu ja bih ubacio....mnogo je 2000 ::novac:: ..... ............ :ppozdrav:
 
sad mozda niej za taj traktor ali jedan covjek trazio mome poznaniku 750evra da mu ugradi prednju vucu na rakovicu ,neznam koji tip kaze da ima 80ks, a da mu on da njegov most od rakovice
 
Ja vucem Consum 28 1 i 2 brzinom u zavisnosti od uslova i zemljista.
Ako hoces, dodji kod mene pa ces probati tj. uporediti obicnog i DV-a 577 i odmah ces drugacije razmisljati. . . :haha: :cao:
 
zarkovmali je napisao(la):
ma tu je do snage motora..... prvom brzinom vucem tanjiracu v28 temerin, bez problema,i malo proklizava ali zemlja je 4,5 klasa....a kada bih ga u drugu ubacio zapalio bih se....... :ppozdrav: :ppozdrav: ako bih nasao do 1000 evra prednju vucu ja bih ubacio....mnogo je 2000 ::novac:: ..... ............ :ppozdrav:
moj drugar je kupio komlet ispravnu prednju vuču za 577,platio 1000e u njegov trap
moraš prvo pogledati na menjaču imaš li izvod za prenju vuču
 
matrix 'ajd pitaj poznanika od čega taj ugrađuje prednju vuču na rakovicu ili saznaj broj tel. pa javi unapred zahvalan. :ppozdrav:
izvinjavam se malo sam otišao u off
 
nista ti nemogu obecat covjeka sam tek vidio neki dan i on stalno radi u sumi tak oda ga nikad nema a prednaj vuce je ja misli mtrebala biti orginal rakovicina
 
imam izlaz za prenju vucu.....skine se ploca sa desne strane i ubaci se izlaz za kardan........... ja sam probao 2brzinom da vucem sa 2 traktora,549 jos ispred zakacio i skroz je ukrstio tanjiracu....i nije im bas svejedno kada vuku...... ipak je to teska zemlja...... :zli: za 1000 evra kada bih nasao prednju vucu da valja sve i da ne curi ja bih je uzeo....... daleko si Bubu dosao bih da probam kako ide sa 4*4........ :ppozdrav: :ppozdrav: :D
 
Treba ti komplet ukljucivac koji kosta nov izmedju 350 i 400 evra a polovan tesko moze da se nadje, izbacuje se distanc caura sa kardanskog vratila i ubacuje se zupcanik, takodje i na vratilo konusnog zupcanika se ubacuje zupcanik umesto caure. To sve skupa kosta bez montaze oko 500 evra + kardan koji je 100-150 evra + prednja vuca koja nije ispod 700-800 i to da treba da se sredjuje malo tako da ipak kosta ugradnja...
Ako ne zalis gorivo, slobodno dodji jer nismo tako daleko kao sto mislis! :ppozdrav:
 
Bubu je napisao(la):
Treba ti komplet ukljucivac koji kosta nov izmedju 350 i 400 evra a polovan tesko moze da se nadje, izbacuje se distanc caura sa kardanskog vratila i ubacuje se zupcanik, takodje i na vratilo konusnog zupcanika se ubacuje zupcanik umesto caure. To sve skupa kosta bez montaze oko 500 evra + kardan koji je 100-150 evra + prednja vuca koja nije ispod 700-800 i to da treba da se sredjuje malo tako da ipak kosta ugradnja...
Ako ne zalis gorivo, slobodno dodji jer nismo tako daleko kao sto mislis! :ppozdrav:

Pa i nije skupo. Prednja vuca nece porecati snagu traktora vec samo prenos snage na podlogu , tako da cese motor mozda vise zamarati jer nece moci da proslajfuje kao bez prednje v.
 
Prednja vuca ce bolje da iskoristi snagu motora , jer imas manje proklizavanja.... a da ce ga opteretiti vise ne slazem se.
 
Dragan18 je napisao(la):
Prednja vuca ce bolje da iskoristi snagu motora , jer imas manje proklizavanja.... a da ce ga opteretiti vise ne slazem se.
Praksa kaze da ce kad udari u preopterecenje da vise malaksa jer nece moci da proslakfuje npr 10% vec ce morati da oseti i motor
 
Evo i mog IMT-a u akciji.
207b247.jpg

2196mbr.jpg
 
Nazad
Vrh