IMT

Moj IMT 539 je imao taj problem od novog NIJE BILO SPEN-OPILjAK 95 smo mu menjali ulje i taj problem je nestao :D :bravo: do 2009 u setvu suncokreta me jeb...o svakih 5 minuta , menjao sam mu ventile (one sa desne stane na poklopcu gde je merac za ulje) i zamenjen je sigurnosni ventil i sluzi lepo za sada :cool:
 
MONTOYA je napisao(la):
u priručniku za IMT piše da ulje u menjaču i hidraulici se menja na 800 r.č
nije to džaba napisano,ali malo se ko pridržava ustvari verujem da niko
ja taj period dupliram,menjam na 1500 i zasad nemam problema
a znam x slučajeva da nije nikad menjano a trakotori imaju po7-8000 rč neki i više i kad crkne hidraulika čude se zbog čega :sta:

sad si me zainteresovao i ujedno zabrinuo...kazi jel znas koliko ulja ide u menjac i hidraulik u 539, akoliko u 578? da znam zbog zamene! :D
 
Pozdrav!

Ima li neko ove novije (duže) poluge rukavaca na IMT 539? Možete li mi reći koji je broj ispisan na njima? Na mom ferdži su te poluge kraće pa se volan teže okreće, zato bih voleo da ih zamenim.
Takođe me interesuje kolika mora da bude dužina spona, da se nebi pokvarila geometrija kad budem stavio te duže poluge?

Hvala unapred na odgovorima! :ppozdrav:
 
posle toliko vremena rada na imt traktorima nisam primetio da imaju duze i krace poluge , covek se uci dok je ziv , sto se tice geometrije to stelujes pomocu kanapa ostavi samo malo otvoreniju prednju stranu :ppozdrav:
 
galki je napisao(la):
posle toliko vremena rada na imt traktorima nisam primetio da imaju duze i krace poluge , covek se uci dok je ziv , sto se tice geometrije to stelujes pomocu kanapa ostavi samo malo otvoreniju prednju stranu :ppozdrav:

Greska u koracima prijatelju!

Rastojanje tockova sa prednje strane treba da je 2-4mm krace u odnosu na rastojanje mereno sa zadnje strane!!!
 
Bubu je napisao(la):
galki je napisao(la):
posle toliko vremena rada na imt traktorima nisam primetio da imaju duze i krace poluge , covek se uci dok je ziv , sto se tice geometrije to stelujes pomocu kanapa ostavi samo malo otvoreniju prednju stranu :ppozdrav:

Greska u koracima prijatelju!

Rastojanje tockova sa prednje strane treba da je 2-4mm krace u odnosu na rastojanje mereno sa zadnje strane!!!
prijatelju bubu nisam se zeznuo sta sam napisao ako zatvoris trap onda oce tockovi da igraju ja uvek malo otvorim to iz iskustva kazem :ppozdrav:
 
mzupunski je napisao(la):
dragannrt je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
a koje se ulje sipa u hidrauliku...pa nek je litra i 100 dinara,pa 32l mu onda dodje ::novac:: :udri:
jeste, al kad se mora...sta ces...a 32l je kolicina za 539 ili 578? (posto me interesuje za oba traktora ) :D
U hidraulik kod 539 stane 30 litara a kod 578 ide 35,5 litara ulja, tako pise u prirucniku :ppozdrav:
 
Kad je već reč o ulju za hidraulik IMT traktora da pitam i ja nešto! :D

Imam neko ulje za hidraulik TRAKTOL HT, ali nigde na njemu ne piše ni 80 ni bilo koji drugi broj već samo HT. Kako sad da znam koji je broj i da li fali nešto ulju jer stoji sigurno 5-6 godina neotvarano u originalnoj ambalaži. Zna li neko nešto o ovom ulju, da li je dobro i da li je preporučljivo da ga sipam u traktor pošto toliko dugo stoji. Evo slike, malo je mutna pa ako nekog zanima šta tačno piše mogu to prekucati:

 
Pozdrav forumaši, dosada nisam pisao postove na ovu temu ali sam pročitao sve stranice od početka.
Svaka čast na dobrim temama i iscrpnim-detaljnim odgovorima.
Prije par dana sam bio kod čovjeka da vidim IMT 577 (jer planiram kupiti takvog) i zbunilo me par stvari koje sam vidio i čuo kod njega.
1.Traktor je 84god. a ima haubu kao novije serije!
Dali netko zna od koje godine su počeli ugrađivati haube novije tipe.
2.Hidraulik diže sporo i nemože više od polovice dići, gazda kaže da to nije primjetio jer neradi već duže vremena sa traktorom i da vjerovatno treba nadosuti ulja u mjenjač. E sad ono čudno- on tvrdi da u mjenjač 577 treba sipati hipenol 90 a ne transhidrol 85- (traktol 85).
Ja sam mislio da u sve IMT traktore (bar do 100ks) treba sipati transhidrol 85.
Po svemu ostalom najbolje je očuvan i održavan koji sam dosada vidio.
Cjena je 3800€
 
dukej naziv ulja zavisi od proizvodjaca, moze da pise TRAKTOL HT, TRAKTOL M80, TRANSHIDROL 85 i da ne nabrajam dalje. Sve su to ulja iste namene samo su ih proizvodjaci razlicito krstili, tako da to ulje koje imas slobodno sipaj u traktor i ne brini :D
 
@ Antonio

Ja mislim od 1986. god da ide novi tip haube i kabine ali nisam siguran. Možda je bilo i ranije. Moj 560 je 84. godište mada mu u saobraćajnoj piše da je 85. i ima stari tip kabine a nijedan sa novim tipom koji sam video nije mlađi nod 86. godišta. (To ja pretpostavljam da je moj 84. godište jer mu je četvorka prva cifra u serijskom broju na pločici koja je na instrument tabli.)

Ako je sačuvan traktor to nije velika suma za njega a problem sa hidraulikom se sigurno može rešiti za ne mnogo para (ja konkretno ne znam šta je kvar, ali sam svojevremeno opravljao moj hidraulik pa znam oprilike koliko šta košta u njemu).

@ meshter

Ok, hvala. Mene je bunilo to što sam viđao Traktol ulje sa još dodatim brojem, npr. 68, 80, 85 a ne znam šta to znači. Pretpostavio sam da ima veze sa gustinom i spoljnom temperaturom (leto/zima), a na ovom mom nema nikakve oznake.

@ markokurjega

Ne vredi, sve su prazne flaše! :D
 
Nazad
Vrh